Buitenlandsch JNieuws. ten zienzeide de duivelbanner te kunnen opmerkendat de duivel door buitengewoon voedsel zeer snel aanwies en er dus ten spoedigste gehandeld moest worden. Hij gaf hun den vol genden raad: zoodra gij thuis komt moet gij een uwer hanen den kop afslaan en die 's nachts tusschen 12 en 1 uur koken in varkensbloeddaarna moet de patient de teenen met dat vocht bestrijken, en na dit gedaan te hebben, door den vader driemaal om het huis op een kruiwagen gekruid worden. Ver volgens gaf hij een bierkruikvol medicijnen mededoch deze mogt zij niet gebruiken, maar de jonge dochter moest die zelve achter het huis in den tuin in den grond stoppen en om den anderen dag, telkens vóór zonsopgang, aan haar neus houden. Zoo de patiente naauwkeurig dezen raad op volgde, zou zij spoedig genezen zijn. Hierop stapten de beide mannen er vol moeds op af, in de volle overtuiging dat zij nu een radicaal geneesmiddel voor de 18jarige dochter Eva's hadden gevonden. i Dezer dagen werd door een reiziger te koop aangebo den een soort van steen; hij noemde het Schwerspath a f 4,30 de 100 Ned. ponden. Het wordt in Duitschland gefabriceerd entot poeder gemalen of gewreven met het beste succes onder de tarwebloem gemengd. Deze, daardoor vervalscht, is niet dan met scheikundig proces te ziften. Op het gevoel, op het gezigt is geen ambtenaar der belastingen in staat het be drog te onderscheidenen zoo komt waarschijnlijk een groote hoeveelheid buitenlandsch meel binnendat een zekere mate zijner voedingskracht mist, vermoedelijk op de maag schade lijken invloed zal uitoefenenen zeer zeker de reeds zoo be- moeijelijkte concurrentie met nog een onzedelijk middel nog bezwaarlijker maakt. Misschien is deze wenk voldoende om ter wille der open bare gezondheids-dienst, een strenge controle uittelokken. Beroepen "bij de Hervormde gemeente te Bieselinge den proponent F. H. Nahuys; aangenomen het beroep naar Baarn en Eembrugge door Ds. F. W. Smits te Uitwijk en Waard huizen en bedankt voor dat naar St. Jansga door Ds. J. A. P. Kis Lamberts te Ysselmuideu en voor dat naar Wester en Heiligerlee door Ds. W. P. van Zadelhof te Slochteren. Beroepen bij de Christelijke Afgescheidene gemeente te Ommeren Ds. H. H. Middel te Arnhem en te Burgersdorp in de Kaapkolonie Ds. L. Meijering te Winschotenbedankt voor het beroep naar Oudega door Ds. P. Vlieg te Ureterp en voor dat naar de Smilde door Ds. J. H. Vos te Heerenveen aangenomen het herhaald beroep naar Zierikzee door Ds. H. A. Jonkman te Giessendam. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrij dag des namiddags te 5 uur 55°, des avonds te 8 uur 50°, te 10 uur 54°. Zaturdag morgen te 5 uur 40°, te 8 uur 43°, te 12 uur 52°, 's namiddags te 2 uur 54° en te 4 uur 52°. Naar men zegt bevinden zich onder de personen, die door de pauselijke regering te Kome gearresteerd zijnook de secretaris van den graaf van Trapani en een persoon die geattacheerd is aan de hofhouding van Koning Frans. Onder de geruchten die zeer in omloop zijn behoort voorts, dat in de Abruzzen een opstand is uitgebarstenen dat er een voorloopig bewind is opgerigt. Men zeide zelfs dat de opstandelingen Foggia, de hoofdstad van Capetana, binnen gerukt zijn. Het gerucht vindt hier echter weinig of geen geloof. Moge het zich desniettemin bevestigendan kan die opstand tot niets anders dan tot een nieuw en doelloos bloed bad leiden. De Voss. Ztg. deelt mede, dat Dingsdag te Berlijn een arrestatie onder eigenaardige omstandigheden heeft plaats gehad. Een fatsoenlijk gekleed man zou zich namelijk in den loop van den dag tot den schildwacht in de nabijheid van het Koninklijk paleis gewend hebben met de verklaring, dat hij voornemens was op den Koning te schieten. Daar hij te ge lijkertijd een wapeneen te zwaar geladen pistool, zou hebben vertoond, moet hij in hechtenis genomen zijn. De gevangene is, naar men zegt, een bontwerkersgezel uit St. Gallen, die eerst sedert eenige dagen aldaar vertoefde. Men gelooft dat de man krankzinnig is. Te Funfkirchen hebben dezer dagen twee meisjes een proces gevoerd voor den stads hoofdman. De oorzaak van het geschil was, dat beiden in het huwelijk wenschten te treden met een en denzelfden jongeling. De zaak is ten slotte in der minne geschikt, doordien de meest gegoede der beide meisjes aan de andere 3Ü0 fl. heeft uitgekeerd. De voormalige bediende aan de Bank te Dusseldorp, Keichenou, die de diefstal ten nadeele dier Bank had gepleegd en te Parijs was aangehouden, is naar Dusseldorp overgebragt. De Fransche Keizerlijke Prins treedt Zondag (16 Maart) zijn zevende jaar in. Op dien dag zullen zijn gouvernantes enz., door eenen gouverneur en een geheel mannelijk dienst personeel vervangen worden. Als toekomstig gouverneur van den Prins noemt men nog altijd den maarschalk Vaillant. In de laatste dagen hebben te Parijs allerlei geruchten geloopen omtrent een onbeschrijfelijk kostbaar Chineesch col lier, hetwelk de heer Montauban aan Keizerin Eugenie zou hebben vereerd, en waarvan hij zelf de eigenlijke waarde niet met eenige zekerheid wist optegevenmaar die meer dan 800,000 fr. zou beloopen. De Moniteur de 1'Armée verklaart echter dat dit collier zijn illusoire waarde voornamelijk ontleent aan de omstandigheiddat het door den bisschop van Peking in persoon gezegend is; de materieele waarde zou intusschen niet meer dan 100 fr. bedragen. Een banketbakker te Lyon heeft in een korten tijd aan zienlijke winsten gemaakt met den verkoop van suikerstatuetten van den beruchten dienstmeisjesslagter Dumollard. De navraag naar dat artikel is zoo groot, dat hij geen handen genoeg heeft, om de liefhebbers te gerieven. De blinde woede der bisschoppen en hunner volgelin gen de beambten der douanenis oorzaakdat in Spanje geen onbeschadigde boeken uit het buitenland meer ontvangen worden. De ten vure gedoemden worden aangehouden en voor de autos da fe bewaard, en de anderen, die gewoonlijk op den omslag aankondigingen bevatten van werken van dezelfde schrijvers of uitgevers, waaronder dan veelal een of meer waar men het op voorzien heeftworden in dier voege beschadigd, dat die aankondigingen onleesbaar worden Dezer dagen is door de douane te Alicante Guizot's l'Eglise et la societé chrétienne in beslag genomen om verbrand te worden. In de maand Januarij jl. is Engelands uitvoerhandel, blijkens de officieele statistiekdit jaar iets levendiger geweest dan ten vorigen jare, doch minder dan in 1860. De aange- gevene waarde der ten uitvoer bestemde producten en fabrica- ten van het Vereenigd Koningrijk bedroeg in die maand te zamen 8,489,055 p. sterl. dat is 94,354 p. sterl. of ruim 1 pCt. meer dan in Januarij 1861maar 927,442 p. sterling minder dan in Januarij 1860. Katoenen manufacturen zijn schier het eenige artikel, hetwelk in de handelsstatistiek der maand Januarij jl. een ongunstige uitkomst oplevertterwijl de achteruitgang van den handel met de Vereenigde Staten voor een aanmerkelijk deel door toeneming van den handel met Frankrijk vergoed werd. In een overzigt van Engelands handelsverkeer in 1861, doet de Times opmerken, dat Enge lands handel met Nederland, gelijk die met Italië, Spanje, Denemarken en Belgie, in dat jaar zeer gestadig is toegeno men en dat Java meer van Engeland heeft gekocht dan de Oostenrijksche monarchie. Maandag is Blondin in den schouwburg te Liverpool, waar hij een vertooning gaf, met een man, dien hij op den rug droeg, van het touw gevallen, doordien het eene eind losschoot en alzoo een paar voet zakte; gelukkig dat het on geval niet boven het parterre, maar boven het tooneel plaats greep; hij werd door eenige omstanders opgevangen en kwam dus met zijn levende vracht met de schrik vrij; dit belette echter niet, dat hij, toen het touw weder bevestigd was, zijn kunsten vervolgde. De heer Jefferson Davis, president der Zuidelijke Staten van Amerika, heeft een tweede boodschap bij het congres ingezonden. Hij verheelt daarin volstrekt niet den ongunsti- gen toestand waarin de staten verkeeren en geeft voorts te kennen, dat er nieuwe corpsen georganiseerd zullen worden tot voortzetting van den oorlog. De hoopdat er betere tijden voor het Zuiden zullen komen, .ontbreekt daarbij ten slotte niet.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2