WAARSCHUWING SOUS LE FEUILLAGE, Concertzaal te Leiden. Groot Instrumentaal en Vocaal Concert, De Muz iekale Correspondentie te 'sHage, Westeinde, 337, OFFICIEEL NIEUWS. Advertentiën. MAANDAG 17 MAART 1862, Hehryver ven de alom bekende Uncle-Tomc-Ctalop. wrikbare besluit van het kabinet, om niet toetegeven aan al datgene, wat op zoo luidruchtige wijze werd geeischt. De Mi nister van Justitie heeft namens de regering verklaard, dat ook zij dë meening van den Luikschen afgevaardigde deelde, en vastélijk besloten was niet toetegeven zoolang, wat gevraagd werdniet op eerbiediger en meer bedaarde wijze ter barer kerniisse werd gebragt. 't Laat zich aanzien dat deze verkla ring geen geschikt middel zal wezen om de gemoederen der Antwerpenaren tot kalmte te brengen. De hertog van Brabant die op reis was naar Spanje is plotseling naar Brussel terug ontboden, daar Koning Leopold ernstig ziek is. Naar men verzekert, zou de hoogleeraar Renan na Pa- schen zijn cursus hervatten. Prins Napoleon is Zondag jl., als Voorzitter van de Fransche commissie voor de wereld-tentoonstelling van 1862 naar Londen vértrokken en zal daar blijven tot het einde van Maart. In de noordelijke deelen van Engeland is gedurende de vorige week een verbazende hoeveelheid sneeuw gevallenop sommige plaatsen ter hoogte van 18 duimen. De daarop ge volgde zachtere weersgesteldheid veroorzaakte een overstroo ming, gelijk de oudste bewoners van Selkirk en andere plaatsen zich Diet kunnen herinnerenten gevolge waarvan weilan den in meeren herschapenbruggenschurenenz. wegge spoeld werden. Uit een officieele opgaaf blijktdat de belasting op de honden in Engeland in het vorig jaar heeft opgeleverd de som van 1^1,850 De inschrijvingen ten behoeve van de nagelaten betrek kingen der arbeiders, die bij de ramp van Harley zijn om gekomen, bedragen reeds het aanzienlijk cijfer van 70,000. Daarvan is in de eerste behoeften der ongelukkigen voorzien en heeft men tevens ook voor de toekomst der weduwen en de opvoeding der kinderen gezorgdwaarna een plan ter sprake is gebragt, om het overige te beleggen tot oprigting van een permanent fonds, ter voorziening in de ongelukkige omstan- standigheden die door andere dergelijke onheilen in de mijnen worden teweeggebragt. Te New-Castle, in een bijeenkomst der voornaamste eigenaars van steenkolen-terreinen, is reeds een voorstel in dien geest aangenomen. Men is tevens voornemens pogingen aantewenden om dit fonds te stijven door de deel neming dér werklieden zeivenen wel in dien zin dat ieder meerderjarige daartoe een en ieder minderjarige een halve pency per week zou bijdragen. Uit Madrid meldt men, dat de heer Barrot Woensdag een diplomatieke maaltijd ter eere van den heer Mon gege ven heeft, alsmede dat de gevangenen van de Sumter naar Amerika ingescheept zijn. De Regering heeft besloten een vastberaden houding in de kwestie der grensscheiding van Melilla aantenemen. Den heer Ross, commissaris der afge scheiden Staten van Noord-Amerika wil zij niet ontvangen. De berigten omtrent den gezondheidstoestand van den beroemden oogartsprof. von Grafedie zich sedert eenigen tijd te Nizza bevindt, luiden zeer gunstig. In April wordt hij te Berlijn terug verwacht. Gewezeu vonnissen in strafzaken door het kantongerecht te Leiden op den lOden Maart 1862. 1 wegens onderwigtig brood in zijn winkel voorhanden te hebben. 3 wegens het werpen van vuilnis in het water. I wegens na gezetten tijd in een tapperij te zijn bevonden. 1 wegens het innemen van gemeentegrond, zonder consent. 1 wegens het werpen van drek op een anders omsloten plaats. 1 wegens op zijn hondenkar zittende te hebben gereden. 4 wegens het rondventen van ongekeurde zeeviscb. 2 wegens de Donker3teeg in een verkeerde rigting te berijden. 1 wegens het rijden over de Klinkerstraat. 4 wegens staande op de kantwal te baggeren. 1 wegens het baggeren in de Kortevliet zonder consent. 1 wegens onder de gemeente Soeterwoude na gezetten tijd bezoekers in zijn tapperij aanwezig te hebben. 2 wegens na gezetten tijd in een tapperij bevonden te zijn onder de gem. Soeterwoude. 5 wegens overtreding van art. 315 der algemeene politie verordening. if Mijne dierbare Echtgenoote J. H. LAN. GEL AAN, geboren Bunsoverleed heden na een geduldig lijden van bijna twee jaar. J. LANGELAAN. Heemstede, 8 Maart 1862. Algemene kennisgeving. Heden overleed, tot diepe droefheid van ons en onze Kinderen, onze geliefde Doch ter ELISABETH, in den ouderdom van bijna 27 jaren. Ruim acht jaren was zij aan haar ziekbed gekluisterd, waarvan zij de laatste vijfjaren geheel sprakeloos was, en niet van hare legerstede geweest is, de wonderlijkste ver schijningen zijn hierbij geziendoch onder dit alles is het vertroostende voor ons, dat zij in den Heere Jezus geloofde als haren volkomen Zaligmaker, die door Zijn dierbaar bloed ook voor haar een ruimen ingang in Gods eeuwig Koningrijk verworven heeft. H. ROEST. Leiderdorp, 10 Maart 1862. voor ieder die er belang bij heeft dat geene schulden welke het ook zijn mogen °p mijnen naam gemaakt, zonder mijn schriftelijk bewijsdoor mij niet zulleD worden betaald. J- C. P. EEFTINK SCHATTENKERK. Alphen, 11 Maart 1862. te geven door <1. I.OTT O, Solo-Violist van Z. K. H. de Groot-Hertog van Saxen-Weimar met medewerking van Mw. ORGEL 1ST. Het Programma zal nader bekend gemaakt worden. Aanvang ten 1\ uur. heeft onder meer andere Werken, ingevolge de Maandlijst, onder haar Volgnom- mer 8256 uitgegeven en benevens haren Catalogus, in de bekende Depots verkrijgbaar gesteld POLKA-MAZURKA. 6 Pag. a 42 Cts. t ii door WL. HEVIUS.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3