N°. 631. Zaturdag 15 Maart. A". 1862. Binnenlandsch Nieuws. 'S? Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam tie 8 u. 51 m.j 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45 m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijlts-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 89 ii. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag tc 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. -De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op deu Ouden Singel's morgens van 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 nur van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9 4 uur. Z. M. heeft benoemd tot rector magnificus van de hoo- geschool te Utrecht voor het academiejaar 18621863 Prof. G. J. Loncq en tot kapt. 3de klasse bij het 8ste reg. inf. deD lsten luit. H. A. van der Groesen van het corps als mede den kapt. F. Groeneveld van het 7de reg. inf. op zijn verzoek op pensioen gesteld. Z. M. heeft bij besluit van 12 Maart 11. n°. 43, op voordragt van den Minister van Koloniëningetrokken en buiten werking gesteld de artt. 1 en 2alsmede het 1ste lid van art. 4 van het Koninklijk besluit van 2 Mei 1859 n°. 33, waarbij bepalingen zijn gemaakt op de verkrijging van den titel en de rechten als candidaat-ambtenaar bij de burgerlijke dienst in Nederlandsch Indie. Dat besluit rust op de overweging, dat reeds in 1861 in Neêrl. Indie een overcompleet beslond van ambtenaren der lste en 2de klassenherkomstig van de Koninklijke academie te Delft en dattengevolge van de bedoelde nu ingetrokken artikelen in 1861 daarenboven nog 3 ambtenaren hier te lande boven de geschatte behoefte zijn. moeten worden be noemd, zoodat, werden die regels gehandhaafd, op het einde van 1865 minstens een aantal van 49 ambtenaren der lste en 2de klassen boven de waarschijnlijke behoefte zoude zijn benoemd. Die aanmerkelijke overschrijding der behoefte is hoogst schadelijk, zoowel voor 's lands dienst en geldmiddelen als voor de belanghebbenden zelve, en onbillijk, jegens allen, die be voegd zijn te dingen naar betrekkingen voor vrelke het bezit van het radikaal der lste en 2de klasse geen vereischte is; vermits de mededinging, welke vroeger1 bestond, vervallen is, het gedurende onbepaalden tijd op nonactiviteit blijven in In die der overcompleet benoemde ambtenairen teleurstelling t ont moediging en weerzin in 's lands dienst baarten zonder dat jaarlijks gemiddeld 62,000 aan onvruchtbare nonactiviteits- tractementen van overcomplete ambtenaren moeten worden uit gegeven. Naar men verneemt, zal Z. M. de Koning, na HD. bezoek te Amsterdamzich voor eenigem tijd naar het Loo hegeven. Men verneemt, dat door den Miniister van Financien zijn afgeschaft de boekhouders aan het zeekantoor of bureau van in- en uitgaande rechten te Botterdam. Voortaan zullen de daaraan verbonden werkzaamheden worden waargenomen door of van wege den ontvanger, terwijl de tegenwoordige boekhouders op wachtgeld zullen worden gesteld. Daardoor zal een bezuiniging van eenige duizende guldens worden verkregen. Wij zijn namens de Fransche legatie te 's Hage ver zocht het volgende bekend te maken Par1 decision de M. Ie Ministré des Finances de France, un delai de deux mois, a partir de la promulgation de la loi relative a la conversion facultative des rentes 4£ et 4 pCt., a été accordé aux propriétaires de rentes résidant a l'étranger, mais en Europe, pour faire connaltre leur adhesion aux con ditions de cette loi. M. Ie Ministre de Finances a, de plusdecide1°. que dans les villes oil résiderait un agent francaisles demandes de conversion devraient être appuyées d'un certificat de residence délivré sans frais par eet agent; 2°. que dans les localités ou la France n'aurait pas de représentantla simple declara tion des parties pourrait suffire, pourvu qu'elle fut revêtu du visa des autorités locales. Ce visa serait dispensé de tous frais de légalisation et de traduction a Paris. Het Provinciaal Gerechtshof in Noord-Brabant, heeft Dingsdag de voortdurende gevangenhouding bevolen van den hypotheekbewaarder te Amsterdam, en zijn bekende zaak naar de openbare terechtzitting verwezen. Naar men verneemt zal de behandeling in de tweede helft der volgende maand plaats hebben. Donderdag heeft het Provinciaal Gerechtshof in Zuid- Holland onder het voorzitterschap van den heer Mr. J. A. Philipse, uitspraak gedaan in de zaak van J. Schreiber, Wed. G. Gertsen oud 56 jaren, wonende te Amsterdam en haar niet schuldig verklaard aan diefstal bij nacht in een bewoond huis door meer dan een persoon en aan medepligtigheid aan deh diefstaldoch haar schuldig verklaard aan eenvoudigen diefstal (de diefstal der effecten) en aan medepligtigheid aan diefstal bij nacht in een bewoond huis door het des bewust heelen van het gestolene. Het Hof heeft omtrent dit feit als verzachtende omstandigheden aangenomen de geringe^ma&Ede van het ontvreemde (een wollen deken) en haar/m-oordeeKpN tot een correctionele gevangenisstraf van vijf jaaén.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1