steendrukkers! HANENPOOT.JES, Advertentiën. HOOGHEEMRAADSCHAP OFFICIEEL NIEUWS. Bevallen: D. de Vink, geb. Verboog, Z. - A. Brouwer, Gehuwd: J. F. L. H. Anet, Wedr. en A. C. M. van As sen, jd. - D. Nagel, jm. en H. J. van Leeuwen, Wed. - W. VlamenWedr. en M. Selier, Wed. Overleden: H. Pon, Z. 1 j. 9 m. - Aletta Jac. Christ. Captéyn, 18 j. - E. Lut, D. ruim 3 m. - C. Verbree, geb. van Nieuwenhoven 66 j. - C. Hazebroekgeb. Hoppenbrou wer, 71 j. - A. Verver, Z. 14 d. - S. M. van Strien, D. ruim 6 m. - J. E. H. van Nifterik, D. ruim 5 m. - M. Lut, geb. Piket, 50 j. - J. P. Webeier, 77 j. - W. Miog, D. 4 d. - L. Valk 75 j. - P. M. de FeyZ. 11 w. - E. M. T. Pont, D. 9 d. - J. de Keyzer, Z. bijna 10 m. - L. T. Bour- gois, 83 j. - C. Ballemaker, 68 j. - T. J. A. Lempers, Z. ruim 4 m. - H. Teunisse, D. 3 w. - J. Rozier, 75 j. - H. Noest, D. bijna 6 ra. - C. Hoppenbrouwer, Z. bijna 4 m. - A. Noest, 30 j. - H. Stoute, 55 j. - C. H. J. Ysselsteyn Z. 10 m. - A. Vervoorn, geb. Gaalkop, 77 j. - Mr. C. G. Luzac, 38 j. - C. C. Waasdorp, D. 10 ra. - J. B. Kalmeijer, 22 j. - P. Verstraaten, Z. 3 w. Leyden, 6 Maart 1862. Luimige en andere voordragten voor Rederijkers en Vrienden van vrolijke scherts De prijs bij Inteekening zal zijn 1.30. De Inteekening geschiedt bij elke Boekhandelaar. ren. Deze materialen werden aangevoerd des nachts en waren elders tot zoodanige hoogte afgewerkt, dat de werklieden ze nog slechts behoefden te stellen en ineentevoegen. Er zullen te Parijs 2 nieuwe Synagogen worden gebouwd. De kosten zijn geraamd op 3 millioen fr. De stad Parijs geeft de uoodige gronden ten geschenke, tot een waarde van 1,500,000 francs. In de laatste bijeenkomst van den Israëlitischen ker- keraad is ingeschreven voor een som van 500,000 frs., waar van 200,000 frs. door het huis Rothschild en 45,000 frs. door het huis Kann. Maandag bevond zich in een omnibus te Parijs een allerelegantst gekleede dame, naast haar zat een jong meisje met een zeer onschuldig uiterlijkhaar zuster had baar tot de omnibus gebragt. Toen de conducteur bij het meisje kwam om de vracht, zocht zij te vergeefs naar haar portemonnaie, waarop zij onder het storten van tranen mededeelde, dat zij hem nog zoo even had gehad en dat ze 22 fr. bevatte, die zij van haar zuster had ontvangen. Een in de omnibus zich bevindend heer stelde het meisje gerust door haar te zeggen, dat zij hem wel spoedig zou terug hebben. Aan een halt ge komen riep die heer onmiddelijk een paar agenten, die op zijn aanwijzing den rijk gekleede dame aanhielden en de door haar gestolen portemonnaie uit haar zak te voorschijn haalden. Zondag nacht is in Rotherhithe een ontzettende brand uitgebarsten in de stoomzagerij der HH. Burt Co., waarbij behalve veel gebouwen en gedeelten van aangrenzende percee- len ook 5000 spoorwegbalken zijn vernield. De schade is nog niet te berekenen; niet dan laat op den dag was men de vlammen meester. Tegen het tijdstip van de opening der groote tentoon stelling wordt te Londen een Duitsch opera-gezelschap onder leiding van den heer Tescher verwachtonder deszelfs leden zal men tellen de heeren Ander, vermaard tenor uit Weenen en Niemann, die te Parijs bij de opvoering van den Tann- hauser beeft uitgemunt. Burgerlijke stand te Leiden van den 6den tot en met den 12den Maart 1862. geb. de Vries, D. - N. van Geer, geb. Visser, D. - H. van Baarsel, geb. Overgaauw, Z. - A. Oudejans, geb. Heems kerk, Z. - A. P. Franken, geb. Cornax, Z. - W. Kanbier, geb. Los, Z. - F. D. André, geb. Knese, Z. -E.de Vroede, geb. de Bruin, D. - C. A. Christiaanse, geb. Groen, Z. - P. F. Boehmer, geb. OverdijkZ. - E. Lasander, geb. Cor nax, D. - J. Kesseboom, geb. Noest, Z. - M. Stikkelman geb. Luit, D. - J. E. van Noort, geb. Hoppenbrouwer, Z. - C. Boer, geb. MaasbachZ. - C. M. Erades, geb. Zalm D.- P. M. E. Mildersgeb. ZaalbergZ. - H. K. Hueber, geb. Smulders, D. - H. C. Planjer, geb. Waardenburg, D.-J. M. Herruer, geb. Labordus, D. - S. van Hoven, geb. van der Heide, Z. - S. M. Mazurel, geb. Carton, D. - E. J. Speet, geb. Ramakers, Z. - P. C. van der Laan, geb. Christiaanse, D. - G. van der WeijdenD. - C. Crama, geb. van der Linden, D. - J. C. Smit, D. - J. W. van der Reyden,D. - D. Cornelius, geb. van der Steen, Z. - C. van der Veer, geb. van der Voogt, Z. - J. M. Hofkes, geb. Burgersdijk, D. - M. E. Dros, geb. Tieleman, Z. - H. M. Houbolt, geb. Ie Feber, D. - C. M.Buys, geb. Brummelkamp, D. - J. M. Hoo- geboom, geb.Eigeman, D. - G. van Didde, D. Er wordt ten spoedigste gevraagd een bekwame STEENDRUKKERliefst een jong mensch. Adres in persoon bij de Boekhandelaars T. HOOIBERG ZOON alhier. van DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van Rijnland brengen bij deze ter kennisse van de ingelanden Dat de lijsten der stemgeregtige inge landen van het Hoogheemraadschap voor het jaar 18621863 zoo als die door de Vereenigde Vergadering zijn vastgesteld, van den lOden tot den 24sten Maart (be halve des Zondags) van des morgens negen tot twaalf ure, ter inzage zullen liggen op de Gemeente-Secretariën van de hoofd plaatsen der districten en onder-districten, als ook in de lokalen van de stoomgemaal werktuigen de Cruquiusde Lynden en de Leeghwater, en op het Gem eenlands huis te Leyden. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland, H. C. J. HOOGDijkgraaf. J. T. BUIJS, Secretaris. Bij den Boekhandelaar OLDENZEEL, te Rotterdam, zal worden uitgegeven: door JT. K. MEC5T. Dit bundeltje zal worden uitgegeven in klein octavo formaatgeheel op de wijze van van zeggelen's Lach en Luimgebonden in linnen prachtbandverguld op snedeen voorzien van een keurig vignetgeteekend en op steen gebragt door den Heer g. j. bos. De uitgever houdt zich verzekerd, dat deze bundel hoogst welkom zal zijn, in aanmerking genomendat er op het gebied van Komische Poëzij zeer weinig voorkomt, dat zoo geschikt is voor openbare Soirees, en bovendien, het gunstige succesdat de schrijver steeds bij de voordragt heeft mogen wegdragenis het be wijs dat zijn versjes den goeden toon bevatten. In dezen bundel zullen bepaald opgenomen wordenVerkouden. 't Is toeval anders niet. Dan heb ik al genoeg. Het leven is eene loterij. Men kan niet te voorziglig zijn. Dan weet ik er alles vanenz. Te oordeelen naar de uitspraak van hendie kennis gemaakt hebben met de waarlijk komische voortbrengselen van den schrijver, moet ik verwachten, dat dit werkje hoogst welkom zal zijn. Met de uitgave zal grooten spoed worden gemaakten aan de uitvoering geene kosten gespaard.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3