:;y N°. 626 Maandag 10 Maart. A°. 1862 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën: 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45 m„ 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks -Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau sra. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Volgens ontvangen berigt zullen Z. M. den Koning en H. M. de Koningin benevens Z. K. H. den Prins van Oranje te Amsterdam bun gewoon bezoek brengen op 25 dezerom te verblijven tot 31 dezer. Men verzekertdat Z. M. aan Prof. J. de Wal op zijn verzoek een verlof van één jaar heeft toegestaan om zijn geschokte gezondheid in het buitenland te herstellenterwijl de rechtsgeleerde faculteit gedurende den aanstaanden cursus zal voorzien in het onderwijs voor die vakkenwelke aan dien hoogleeraar waren opgedragen. Men verneemt dat bij de Hooge Regering bedenkingen bestaan tegen de door den Gemeenteraad vastgestelde belas ting op de steenkolen binnen de gemeente 's Gravenhage. De heer J. Loudon, nieuw benoemd commissaris des Konings in de provincie Zuid-Holland, heeft Vrijdag in een bijzonder gehoor ontvangen Jhr. A. van der Goes, kolonel- kommandant der dienstdoende schutterij te 's Hagedie aan Z. Exc. het corps officieren der schutterij heeft voorgesteld. Aanstaanden Dingsdag zal door de leden van de loge 1'Union Royale aan den grootmeester der orde van de vrij metselarenZ. K. H. Prins Frederik der Nederlanden, ter eere van HD. verjaardag, in het locaal der loge een luisterrijk banket worden aangeboden. Vrijdag stond voor het Prov. Gerechtshof in Zuid-Hol land terecht Cornelia Visser, oud 20 jarenzonder beroep wonende te Alblasserdambeschuldigd van valschheid in een authentiek geschrift, door het veranderen van een feit, waar van de acte moest doen blijken. De beschuldigde had name lijk in een getuigschrift van verandering van woonplaats, door den burgemeester van Alblasserdam uitgereikthet jaartal harer geboorte 1842 veranderd in 1840, om zich te laten doorgaan als 21 jaren oud, ten einde in een bordeel te worden opge nomen. Het O. M. werd waargenomen door den adv.-gene raal Jhr. Mr. van Nispen tot Pannerdenterwijl als verdedi ger optrad Mr. G. Belinfante. Het O. M. heeft met aanneming van verzachtende omstandig heden gerequireerd een correctionele gevangenis van 3 maan den tot 5 jaar. De heer Mr. G. Belinfante heeft zeer breed voerig het niet strafbare van het gepleegde feit trachten te betoogen en geconcludeerd tot vrijspraak. Na re- en dupliek is de uitspraak bepaald op Vrijdag a. s. Door den Minister van Oorlog is aan de autoriteiten des legers bekend gemaakt de door het Departement van Ma rine uitgevaardigde instructien omtrent de toelating van inge schrevenen voor de Militie en bij de Militie te land ingelijf- den tot eene verbindtenis bij de zeemagthet corps mariniers en van de zee-miliciens tot een engagement bij de vaste zee magt, het corps mariniers, het leger hier te lande en het krijgsvolk dienende in 's Rijks overzeesche bezittingenwaarbij o. a. is bepaald dat voor het aangaan van verbindtenissenbij de zeemagt en het corps mariniers door ingeschrevenen voor en ingelijfden bij de Militie, de bestaande verordeningen omtrent de wer ving daarbij van toepassing zijn dat, wanneer een zee-milicien in werkelijke dienst tot een verbindtenis bij het leger hier te lande of bij het krijgsvolk, dienende in 's Rijks overzeesche bezittingenwenscht te wor den toegelaten, hij door den directeur en kommandant der Marine wordt opgezonden naar den Provincialen Adjudant in het gewest, waarin hij, directeur, gevestigd is, ten einde de geschiktheid van dien milicien voor de dienst zijner keuze worde onderzocht dat een zee-milicien met groot verlof, die tot een verr bindtenis bij het leger hier te lande of bij het krijgsvolk, dienende in 's Rijks overzeesche bezittingenwenscht te wor den toegelaten zich rechtstreeks daartoe moet wenden tot den directeur en kommandant der Marineter plaatse het naast bij zijn verblijfplaats gelegen. Ten einde de schrifturen bij de corpsen enz. zooveel mogelijk te verminderen zijn dezer dagen door het Departe ment van Oorlog aan de militaire autoriteiten vernieuwde voorschriften gegeven, betrekkelijk het aanhouden van de stamboeken der officieren onderofficieren en manschappen van de verschillende corpsen en militaire inrigtingen des legers. Woensdag avond werd in de letterkundige afdeeling van Felix Meritis te Amsterdam de spreekbeurt vervuld Elise van Calcar, de schrijfster van Hermine, de Vee Zij bad tot onderwerp gekozen het onderwijs der v/degst^jeu« en trad daarbij in beschouwingen over de leermethode Fröbel, waarvan zij de voordeelen en de gebrekd|i en, den .in-

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1