HANENPOOTJES, OFFICIE HL NIEUWS. Advertentiên. Grondwet en Koning'. Mr. J. L. KLAVERWIJDEN. Vaderland en Oranje. R. W. WTTEWAALL. Leiden, 5 Maart 1862. Luimige en andere voordragten voor Rederijkers en Vrienden van vrolijke scherts De prijs bij Inteekening zal zijn ƒ1.30. Dc inteekening geschiedt bij elke Roekhandèlaar. tegen 7S stemmen aangenomen het voorstel van een harer ledentot afschaffing der wet op den wreker. Prins Napoleon heeft Zondag op de ïuilerien het mid dagmaal gebruikten het heeft de aandacht getrokken dat de Keizer zich bij die gelegenheid geruimen tijd met den Prins heeft onderhouden. De heer Kenau zal in ziju betrekking van Hoogleeraar aan het Collége de Prance te Parijs vervangen en door de Regering met een wetenschappelijke zending naar Klein-Azie belast worden. Men verzekert echter, dat Keizer Napoleon aan prof. Renan een eigenhandige brief heeft gezondenwaarin hij verklaart dat het hem persoonlijk leed doet, dat de regering tot het sluiten van zijn cursus moest overgaan, met kennisgeving, dat hij het aan zijn betrekking verbonden inkomen zal blijven be houden aangezien hij spoedig weder in de gelegenheid zou gesteld worden zijn lessen te hervatten. Het Journal de Genève bevat de volgende beschouwing over de sluiting der collegien van den hoogleeraar Kenan Eindelijk is de deus ex machina opgetreden fin de persoon van Keizerin Eugeuie. Men is er in geslaagd H. M. aante- toonen, dat de heer Kenan het bestaan van God ontkende, en daar de Keizerin niet zeer op de hoogte is van de gevoelens en den strijd der moderne wetenschapheeft zij den minister Rouland zoo duidelijk te kennen gegeven, welk een afkeer zij had voor een dergelijke keuzedat de weinige woorden welke zij sprak voldoende waren, om onzen minister voor openbaar onderwijs den eenigen weg aantewijzen dien hij zou kunnen inslaan. De studerende jeugd zal er welligt slechts te meer door overprikkeld wordenmaar zij kan zich calmeren met "Le Lion du Quartier latin" van Victor Hugo. Ten aanzien van Molières Tartuffe, waarvan men iederen dag de opvoering in het Odéon blijft vragen, behoeft men zich niet ongerust te maken dat aan dit verlangen gevolg zal worden gegeven. Men wenscht een herhaling te vermijden van de wanordelijkheden waarvan de schouwburg van den Mont Paruasse getuige was, waarbij de politie-agenten veel erger mishandeld zijn dan wel algemeen bekend is, en welke dreig den tot een soort van oproer overteslaan. Berigten uit Vera-Cruz van 8 Pebruarij melden, dat de geallieerden toebereidselen maakten tot hun vertrek om Oro- zabao Cordoba en Jalapa te bezetten. De Mexicanen zijn voornemens zich daartegen te verzetten. Rubalcaba is te Ha vana teruggekeerd. De candidatuur van den aartshertog Maxi- miliaan wordt niet gunstig opgenomen. Aan Burgemeester en Wethouders is vergunning aange vraagd door Johan Willem Lantzendórffer en Abraham de Vroede, tabaksverkoopersbeide wonende binnen deze ge meente, tot het doen plaatsen van een tabaks-eest, de eerste in het perceel op het Kortrapenburggeteekend Wijk IV, n°. 167, de tweede in het perceel in de Pieterskerk Choorsteeg Wijk IV, n°. 475. De eigenaars en bewoners der naastbijgelegen en belendende panden zijn, ten opzigte der informatiën de commodo et in- commodo, opgeroepen, om zich in hun belang te vervoegen op het Raadhuis dezer gemeente, op Maandag den lOden Maart, des voormiddags ten 11 ure. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantongerecht te Leiden op den 3den Maart 1862. 6 wegens aan den hoofdingang der woning geen wijk of volg- nommer te hebben. 1 wegens op zijn hondenkar zittende te hebben gereden. 1 wegens bij nacht een geladen baggerschuit binnen de ge meente te laten liggen. wegens het baggeren in de Meiwatering zonder consent. wegens het baggeren in de Singelgracht zonder consent. wegens in een verkeerde rigting door de Donker- en Vrou- westeegen te rijden. 4 wegens het rijden over de Klinkerstraat. 1 wegens geen bijt voor haar woning te hebben tijdens er ijs in het water lag. 2 wegens het werpen van vuilnis in het water. 1 wegens met ongedekt vuur over de straat te loopen. 2 wegens op de openbare straat zich in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 3 wegens overtreding van art. 315 der algemeene politie verordening. 2 wegens overtreding van art. 324 der algemeene politie verordening. Voorspoedig bevallen van eene Dochter A. DE VRIES, geliefde Echtgenoote van K. BROUWER. Leiden, 6 Maart 1862. KIES VEREENIGING Bij de verkiezing op 11 Maart aanstaande wordt als lid voor den Gemeenteraad aan bevolen Het bestuur der Vereeniging voornoemd, J. VAN HEUKELOM. H. J. HALBERTSMA. J. T. BUIJS. KIESVEREENIGING In de Vergadering van den 4den Maart 11. is besloten, tot Kandidaat voor het lidmaatschap van den Gemeenteraad alhier bij de stemming op Dingsdag 11 Maart a.s. aan te bevelen den Heer Namens de Vereeniging, TAETS VAN AMERONGEN, Voorz. H. C. HARTEVELT, Secret. Bij den Boekhandelaar OLDENZEEL, te Rotterdam, zal worden uitgegeven: dook «F. K. 1FJBE MEGT. Dit bundeltje zal worden uitgegeven in klein octavo formaat, geheel op de wijze van van zeggelen's Lach en Luimgebonden in linnen prachtbandverguld op snedeen voorzien van een keurig vignetgeteekend en op steen gebragt door den Heer g. j. bos. De uitgever houdt zich verzekerddat deze bundel hoogst welkom zal zijnin aanmerking genomendat er op het gebied van Komische Poëzij zeer weinig voorkomt, dat zoo geschikt is voor openbare Soirees, en bovendien het gunstige succesdat de schrijver steeds bij de voordragt heeft mogen wegdragen is het be wijs dat zijn versjes den goeden toon bevatten. In dezen bundel zullen bepaald opgenomen worden: Verkouden. 't Is toeval anders niet. Ban heb ik al genoeg. Het leven is eene loterij. Men kan niet te voorzigtig zijn. Dan weet ik er alles van enz. Te oordeelen naar de uitspraak van hendie kennis gemaakt hebben met de waarlijk komische voortbrengselen van den schrijver, moet ik verwachten, dat dit werkje hoogst welkom zal zijn. Met de uitgave zal grooten spoed worden gemaakten aan de uitvoering geene kosten gespaard.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3