N°. 622 Woensdag 5 Maart. Au. 1862.-' Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. uil {IS BOS II :1 Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhagiDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haas - )em en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebyt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45 in 'savonds te 8 u. 10 m.Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23 over Marseille 9 en 25 van elke maand, Rïjks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks va a sm. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; san Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Berkhout P. Slagter, Tz. Naar men verneemt zijn voor het gekostumeerde bal dat heden avond ten hove zal plaats hebben circa 800 uit- noodigingen gedaan. Het laat zich aanzien dat dit bal wat de costumes betreft allerprachtigst zal zijn. Ook moeten een aantal nieuwe gracieuse dansen zijn ingestudeerdwaarvoor de muziek is gearrangeerd door den officier-directeur van het muziekcorps van het regement grenadiers en jagers den heer F. Dunkier. Naar men verneemt zal ook door Z. K. H. den Prins van Oranje een gecostumeerd bal gegeven worden, waartoe de Gothische zaal zal worden gebezigd. Voorts verneemt men dat gelijk bal bij Z. K. H. Prins Hendrik zal worden ge houden. Naar men verneemt is de kapitein P. A. Kauws in rang overgeplaatst van de 8ste kompagnie van het 1ste reg. vesting artillerie te Amsterdam bij het reg. veld-artillerie te Utrecht. Aanstaande Donderdag zal door de bijzondere tooneel- listen van Z. M. in den Koninkl. Schouwburg te 's Hage een eerste voorstelling worden gegeven van le Mariage de Figaro, comedie in vijf bedrijven door Bomarchet. Naar men verneemtwordt bij het Departement van Binnenlandsche Zaken ijverig gearbeid aan de ontwerpen der geneeskundige wetten. Door de regering moet over die ont werpen eene commissie geraadpleegd zijnbestaande uit Dr. Ali Cohen te Groningen, Dr. J. Penn te Amsterdam en Dr. F. H. Blom Coster te 's Gravenhage. Deze geneeskundigen, bekend wegens hunne geschriften over die regeling, hebben eenige dagen in de residentie vertoefd en zullen over eenige weken op nieuw conferentien houden. Door den Minister van Oorlog is aan de autoriteiten des legers een circulaire gerigt, betreffende kennisgeving dat dit jaar zeer weinig onderofficieren tot het afleggen van bet examen ter verkrijging van den rang van 2den luitenant bij het Indisch leger zullen kunnen worden toegelaten en dat de corps-kommandanten hunne onderhebbende officierenwelke zich voor dat examen mogten voorbereiden daarmede moeten bekend makenen hun voorts in hun belang aanteradenzich op het officiers-examen voor het leger hier te lande toete- leggen. Volgens de Nederlandsche Industrieel heeft een com missie uit het bestuur der Vereeniging ter bevordering van den bloei der IJzer-industrie in Nederland aan den Minister van Binnenlandsche Zaken een adres overhandigdstrekkende om, zoo eenigzins mogelijk, door gepaste maatregelen te ver krijgen, dat ook die tak van vaderlandsche nijverheid kunne deelnemen aan een eerlijke mededinging naar de levering van ijzerwerken, werktuigen en bepaaldelijk ook van locomotieven die voor en bij den aanleg der staatsspoorwegen hier te lande, noodig worden bevonden. Een afschrift van het adres is, met verzoek tot ondersteuninggezonden aan de commissie voor de staats-spoorwegen. De Gemeenteraad te Groningen heeft Zaturdag 11. een langdurige zitting gehouden. De zaak die het meest tot dis cussie aanleiding gaf, was het voorgestelde plan omtrent een nieuw opterigten beursgebouw daar ter stede. De raad heeft als zijn overtuiging uitgesprokendat de tegenwoordige ko renbeurs niet meer aan de behoefte voldoet en met het oog op het verschil van gevoelen over de doelmatigheid van het overgelegde plan de commissie van openbare werken uitgenoo- digd, om by het bestaande ontwerp nog twee anderen aan den raad te willen aanbieden. Zaturdag avond te 9 ure is te Botterdamten huize van zijn pleegvader de heer A. Meijer, overleden de jeugdige Dja-Ogotdie op tweeden Paascbdag van het vorige jaar in een Zendingsbijeenkomst te Leidenaan de vergaderde kinder- zendingsvereeniging werd voorgesteld en proeven gaf van zijn kennis der Hollandsche taal in het lezen van den bijbel. Een bloedspuwing maakte een einde aan zijn jeugdig leven, dat rijk was aan afwisselingen van verschillenden aardmaar waar van het einde vrede en zaligheid was. Van Heidensche uit komst is hij als Christen gestorven. Onlangs had in een dorp bij Meppel een zonderling voorval plaats. Zeker landman gevoelde zich ernstig ziek; hij begaf zich te bed en na weinige oogenblikken had hij, naar men meende, het tijdelijke met het eeuwige verwisseld. De buren kwamen het lijk afleggen. Een hunner raadde evenwel aan om met het uitkleeden tot den volgenden morgen te wachtenomdat men alsdan beter zou kunnen zien. Zij ver-

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1