Dingsdag A Maart. Binnenlandsch Nieuws. N°. 621. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12j- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. 1 Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.46m.. 'savonds te 8 u. 10 m.Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. liijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 89 ii. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9— 2 uur; i;an ZegelRegistratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9 4 uur. Z. M. heeft tot officier der orde van de Eikenkroon benoemd Jhr. J. T. A. van Panhuys, majoor bij den gene- ralen staf van het leger en Hoogstdeszelfs adjudant. Z. M. heeft benoemd tot ontv. der directe belastingen en accijnsen te Akkerwoude J. de Rochefort, thans te Balk; tot ontv. der registratie en domeinen te Schagen F. C. F. Troester, te Sittard J. A. F. L. baron van Heeckeren; te Texel O. M. J. Moorrees, thans sum.; tot Ned. consul te Santander G. A. Lubber9tot officier van gezondheid 2de kl. bij de landmagt die van de 3de klasse W. K. M. van Leeu wen van Duivenbodeen bij het leger in W.-Indie die van de 3de klasse C. P. J. van Vugt; voorts eervol ontslag ver leend aan den majoor P. C. de Wiesevan de infanterie; aan den officier van gezondheid 2de kl. J. Vlaanderenen aan de kapts. der infanterie van het leger in Oost-Indie F. C. Schenk van Schmitbourg en H. F. van der Ree. Naar wij uit een goede bron vernemen heeft de tegen woordige Minister van Financien de heer Betz, aanleiding gekregen om de bureauambtenaren van zijn departement te herinneren aan den bestaanden ministeriëlen maatregeldoor de Minister van Hall in Januarij 1844 genomen, wfaarbij de dienst geregeld is, zonder dat eenigermate in zijne bedoeling lag dien maatregel strikt toetepassen. Vele ambtenaren rekenen zich aan geen regel te houden, maar zich een vrijheid te gunnen waardoor eene ongeregelde dienst was ontstaan. De prachtbijbel vóór Z. M. den Koning is thans te Assen ter bezigtiging gesteldte Groningen en te Leeuwarden zal dit niet geschieden. Tot dus verre is hij bezigtigd; te Rotterdam in 8 dagen door 13,786, te Utrecht in 7 dagen door 8160, te Amsterdam in 7 dagen door 7490, te Leiden in 3 dagen door 3318te Zwolle in drie dagen door 1637 an te Meppel in 3 dagen door 1266, in het geheel door bijna 26,000 personen. De heer Meelboom, ambachtsheer, van Kockengen, heeft afstand gedaan ten behoeve der Hervormde gemeente van zijn recht van beroep van een predikant aldaar. Uit 's Hage schrijft mendat aldaar in de groote wereld in de laatste dagen eenige prachtige soirees hebben plaats ge had, en dat de onwillekeurige lion van die feesten was de heer Thorbecke. Een jarenlange eclips gaf aan zijn verschijning in de aristocratische salons der residentie het karakter eener ge beurtenis. Te 's Gravenhage is Zaturdag morgen geheel onverwacht overleden de heer F. H. Kleinoud-koopvaardij kapitein maar die in de laatste jaren te Rijswijk woonachtig zich veel op letterkundig gebied bewoog. Men schrijft uit Nieuw Schoonebeek in Drenthe, dat zekere vrouw, die sedert lang geen boter kon karnen als vroeger, op aanraden van een vrienddat heksen tegen Gods woord niet bestand zijn, een blad uit een bijbel onder de karn legde, waarna het werk terstond gelukte. Zondag avond is Ds. E. Laurillard als predikant der Nederd. Herv. Gemeente te Amsterdam in de Oude kerk aldaar bevestigd door Ds. J. J. L. ten Kate met een rede, uitmuntende door degelijkheid, ernst en welsprekend heid, tot grondslag waarvan was gelegd Matth. 28, vs. 20. #Ziet ik ben met u al de dagen^ tot de voleinding der we reld." Deze plechtigheid werd door eene ontelbare schare bij gewoond. Woensdag avond zal Ds. E. Laurillard te Amsterdam in de Nieuwe kerk zijn intreerede houden. AEe 's Hage is een nieuw weekblad in het licht versche nen, getiteld de Nederlandsche Industrieel, weekblad voor Ngverheid, Koophandel en Scheepvaart. In den loop der vorige week werd door een knecht van den landbouwer E., te K. te Avereestuit een kist vermist de som van 85 aan "rijksdaalders; het vermoeden van dezen diefstal viel op een te diens huize bekend persoon, doch de nasporingen der politie bleven allen vruchteloos, het gestolene was niet te ontdekken of de dader te vinden. Dezer dagen echter verhaalt de knecht aan den boer, dat hem geraden is zich naar den in Friesland wonenden duivelbanner te bege ven die hem zekerlijk den schuldige met naam en toenaam noemen zou. Dit verhaal, gedaan in tegenwoordigheid van het overige dienstvolk had de gunstige uitwerkingdat het geld in den namiddag van den volgenden dag in een ongesloten lade der kist, waaruit het was ontvreemdwerd teruggevonden. De vrees voor de kunst van den duivelbanner, had meer uit werking dan alle bemoeijingen der politie. Vrijdag zijn te Herwen (prov. Gelderland) waarschijnlijk

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1