N°. 617. Donderdag 27 Februarij. A°. 18 Binnenlandsch Nieuws. LE1DSCH OA tilt LI St. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 's middags te 12 's namiddags te 3 u.45 m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23 over Marseille 9 en 25 van elke maand. R'jks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sin. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te L0 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. —De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, WoeDsdag en Donderdag van 92 uur- ran ZegelRegistratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. a» Z. M. heeft benoemd tot officieren van gezondheid der 2de klasse bij de Nederlandsche zeemagt die van de 3de kl. W. LittelJhr. M. C. F. J. de Botte en W. Pannevi3en tot officier van gezondheid 3de kl. den heer H. de Brieder, doctor in de genees- en verloskunde te Leiden. Bij de verkiezing van twee leden voor den Staten-Ge- neraal in het hoofdkiesdistrict Botterdam, die op verschillende tijdstippen moeten aftreden zijn van de 2830 kiesbevoegden ingekomen 1767 blaauwe en 1769 witte stembriefjes. Uitslag van de verkiezingen tot leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal Hoofdkiesdistrict Deventer (in de plaats van den heer Mr. J. B. Thorbecke). Uitgebragt 577 "stemmen. Gekozen den heer Mr. G. Dumbar, burgemeester van Deventer, met 53 7stemmen. Hoofdkiesdistrict Botterdam in de plaats van 1". den heer G. H. Betz (witte billet). Uitgebragt 1769 stemmen. Van onwaarde 19. Gekozen de heer J. D. Fransen van de Putte, met 1115 stemmen. - Mr. G. Groen van Prin- sterer had 296 en Mr. L. Greeve 233 stemmen. 2°. den heer Mr. N. Olivier (blaauwe billet). Uitgebragt 1767 stemmen, van onwaarde 25. Gekozen den heer F. W. 0. Blommet 1088 stemmen. - Mr. J. P. P. baron van Zuylen van Nyevelt had 416 en Mr. E. J. A. graaf van Bij- landt 148 stemmen. Hoofdkiesdistrict Breda (in de plaats van den heer K. A. Meeuw- sen) uitgebragt 2065 stemmen. - H. Guljé 638, Mr. Hol- lingerus Pijpers 426, Mr. D. Mulder 359, Mr. D. van Mierlo 348. - Herstemming tusschen de heeren H. Guljé en Mr. Hollingerus Pijpers In den Koninklijken Franschen schouwburg te 's Hage zullen Donderdag avond worden ten tooneele gevoerd de groote °pera le Somnambule, de opera comique le Mariage extrava gant en de vaudeville a la Bastille. De Gemeenteraad van Arnhem heeft tot architect der gemeente benoemd den heer F. W. van Gendt, onderarchi- lect te 's Gravenhage. De heeren Nering Bögel hebben aan de ingezetenen van Amsterdam bij circulaire de uitnoodiging gedaan tot deelne- tting in een maatschappij tot onderling gazverbruikzooals die te Londen en te Hamburg bestaan. Zij beroepen zich op de volgende cijfers; als grondslag worden aangenomen 10000 lichten voor werkelijk verbruik, waarvoor jaarlijks vereischt worden 100 millioen kub. voeten gazdie tegen den prijs van f 1,89 de 1000 kub. voeten kunnen verkregen worden, en tot een maximum van f 2,60 per 100 kub. voet aan de deelheb bers geleverd, een extradividend van circa 24000 afwerpen. Volgens de Delftsche Studenten-Almanak bedraagt het aantal studenten, ingeschreven aan de Delftsche Academie, 281, namelijk: 35 voor O. I. ambtenaren van de 1ste en 99 van de 2de klasse, 89 voor algemeene studie, 49 voor civile ingenieurs 3 voor den ijk en accijnsen en 6 voor scheepsbouw. Zondag avond gebeurde er te Utrecht op de Neude een ongeluk met een rijtuig, bespannen met een paard. Door welke omstandigheid is niet zeker, maar het paard rukte zich los en verbrak het tuigde koetsier en een paar passagiers geraakten onder het voertuigterwijl het verschrikte dier op den spoorweg te recht gekomenop geruimen afstand van daar door den trein werd getroffen en gedood. Te Heerlen brak dezer dagen op een boerderij eene hevigen brand uitten gevolge waarvan 9 koeijen5 paarden 60 schapen, 250 mud tarwe, 300 mud paardenboonen enz., benevens de inboedel, een prooi der vlammen zijn geworden. Vrijdag avond jl., is te Assen, omstreeks 8 ure, bij de dames .P., modisteninbraak geschiedmet het gevolg dat men eenige kleinigheden in zilver heeft bemagtigd. De onverwachte tehuiskomst van een der bewoonsters, schijnt de dieven te hebben verjaagd, die reeds begonnen waren met het openbreken eener chiffonnière, waarin onderscheidene voor werpen van waarde enz. waren geborgen. Van het spoor der onwel kome indringers heeft men nog niets kunnen ontdekken. Te Maastricht greep jl. Vrijdag avond het volgende tragisch-komische voorval plaats. In een van de achterbuurten dier stad staat een bouwvallig huisjelangs welks buitenmuren het riviertje de Jeker stroomt; de bewoners, man en vrouw, lagen dien nacht gerust te bedtoen de muur aan de zijde van de rivier instortte en het bed met toebehooren medenam de man kwam in het riviertje te recht, het was de vrouw echter niet mogelijk de verplichting natekomenhaar door het burgerlijk wetboek opgelegdt. w. den man te volgen waar hij ook heen gaat, want zij bleef, tot. haar geluk, droog op

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1