D" E LAURILLARD, Advertentiën. OFFICIEEL NIEUWS. HET PHOTOGRAPHISCH PORTRET van den Wel-Eerw. Zeer Geleerden Heer in drie soorten, staande en zittende houding9 den Keizer van Oostenrijk en de te Weenen aanwezige aarts hertogen zal worden bezocht. Men roemt de prachtige toebe reidselen tot dat einde reeds gereed gemaakt. Thans verneemt men dat een deputatie der studenten van de universiteit bij den Keizer ten gehoore is toegelaten, ten einde hem uit te noo- digen tot bijwoning van het studentenbal, hetwelk binnen eenige dagen zal gegeven worden. De Keizer heeft aan de deputatie beloofd het bal te zullen bijwonenindien geene onvoorziene gebeurtenissen dit verhinderen. Naar men verneemt zullen de insignien der orde van het Gulden Vlies door de Koningin van Spanje aan den Kroonprins van Pruissen verleend, hem met bijzondere plech tigheid worden overhandigd. Door het verleenen dier orde aan Protestanten toont Spanje sedert eenigen tijd eene libe rale gezindheid tegenover Oostenrijk, dat haar uitsluitend aan Katholieken blijft verleenen. Te Dusseldorf is in deze week een diefstal gepleegd in een winkel in de Kapuzijnerstraatwaaruit de geheele voor raad goederen is verdwenenzoodat geen 10 thalers waarde daarin overbleef. De landdag van Weimar heeft met algemeene stemmen het voorstel van een zijner leden aangenomenom een adres tot de regering te rigtenwaarbij de zamenstelling van een centraal Duitsch gezag en van een nationaal parlement ver zocht wordt. De regering heeft zich met den geest van dit adres volkomen vereenigd. In een rede door den Minister van Staat gehouden, heeft deze verklaard, dat de regering geen ander politiek volge. In Parijs loopt het gerucht, dat Keizer Napoleon in een eigenhandigen brief den Koning van Pruissen heeft aan geraden het koningrijk Italië te erkennen. De Kroonprins van Frankrijk schijnt zich voortreffelijk te ontwikkelen. Behalve het fransch leert hij nu reeds 3 talen spreken, duitich met den Keizer, spaansch met de Keizerin en engelsch met zijn gouvernante. In een Fransch blad wordt verhaalt, dat een jongen van 10 jaar door het ijs zakte en in dien gevaarlijken toe stand werd gered door een schaatsenrijder, diewarm door het rijdentoch niet schroomde zich in het water te begeven nadat een ander menschlievende te vergeefs getracht had den jongeling te bereiken. De vader stond bedaard aan den oever onder de toeschouwers te kijken en ontving zijn aan den dood ontrukt kind uit de door het afbreken van het ijs hevig bloe dende handen van den redder. Wel verre van hem vol ont roering te bedanken, zei hij: ^nu ligt de pet van mijn jongen nog in het wakHaal me die ook nog evenje bent nu toch nat 1" Het plan, om voor de militairen moestuinen aanteleggen en door hen zeiven te doen bewerkenis in het legerkamp van Chalons eenige jaren in toepassing gebragt en zoo doel matig bevonden, dat de Minister van Oorlog besloten heeft, het in alle garnizoensteden van Frankrijk te verwezenlijken. Hij meent hierdoor de voeding van den soldaat te zullen verbeteren en hem een aangename en nuttige bezigheid te zullen geven. Den 4den Junij dezes jaars zal te Londen bij gelegen heid der wereldtentoonstelling, weder een internationaal wel dadigheids congres gehouden worden. Als de twee voornaamste vraagpunten welke op dat congres, waarvan men den duur op zes dagen berekent, zullen behandeld worden, noemt men: 1°. Is het goed aan den Staat de faculteit toe te kennen kinderen, welker zedelijke opleiding verwaarloosd wordt, van hunne ouders te scheiden en zich te belasten met hunne op voeding, ja des noods ook met hun onderhoud? 2°. Behoort het bezoeken der gemeente-scholen verpligtend te zijn en zoo ja, op welke wijze en binnen welke grenzen moet die ver- pligting worden vastgesteld? Buitendien is het congres bereid alle voorstellen of rapporten te ontvangen en te onderzoeken welke betrekking hebben op de physieke of zedelijke verbete ring van het Volk. Oflicieele tijdingen te Londen ontvangen behelzen de beves tiging van het berigt van de nederlaag der Spaansche troepen door de Mexicanen. Het schijnt, dat de Spanjaarden in hunne begeerte om de geallieerden vooruit te zijn, zonder de hulp der Fransche troepen op Mexico aanrukten onverwachts door de sterke magt der Mexicanen werden aangevallen en omsingeld, zoodat zij, na zich dapper te hebben verdedigd, genoodzaakt waren met een aanzienlijk verlies naar Vera-Crux terugtetrekken. De Mexicanen schijnen vele partijtwisten te hebben vergeten en zich als één man te hebben vereenigd om den vijand te verwijderen. Die nederlaag zal de plannen der Spanjaarden voorzeker doen wijzigen en hun in ieder ge val doen inziendat het minder gemakkelijk is de Mexicanen te onderwerpen dan zij zich aanvankelijk hadden voorgesteld. De Amerikaansche consul te Honolulu is te Washington aangekomen en heeft aldaar het berigt gebragt, dat er agen ten door Engeland zijn gezonden om pogingen aantewenden ten einde al de Sandwichseilanden bij Engeland intelijven. De staat van zaken in Japan is luiaens berigten uit Canton van 15 Januarij allezins bevredigend. Een zwaren brand heeft in de Japansche wijk te Yokuhuma gewoed waarbij ongeveer 600 huizen een prooi der vlammen geworden zijn. Het Japansch gezantschap dat in Januarij op weg moet zijn gegaan, zal achtereenvolgens Frankrijk, EngelandNederland, Pruissen en Busland bezoeken, om over Siberie terugtekeeren. Burgemeester en Wethouders van Leiden roepen op de lotelingen der nationale militie van de lichting des jaars 1861, die in dat jaar een dienstpligtig noramer hebben getrokken doch, op grond van broederdienst of éénige wettige zoon te zijn, tijdelijk zijn vrijgesteld, en daarop op nieuw aanspraak kunnen maken overeenkomstig de 2de en 3de zinsnede van art. 53 der Wet van den 19den Augustus 1S61 (Staatsblad N°. 72), om zich tot het opmaken der hun daartoe benoo- digde getuigschriften vergezeld van twee meerderjarige en ter goeder naam en faam staande ingezetenente vervoegen in een der vertrekken van het Raadhuis, op Maandag of Dings- dag den 24sten en 25sten Februarij aanstaande, beide dagen tusschen des morgens tien en des namiddags drie ure, wan neer ook de certificaten wegens eigen militaire dienst of die van broeders, voor zoo verre die bij Burgemeester en Wet houders niet zijn te bekomen, behooren te worden over gelegd. Een Meisje uit den Fatsoen- ÉÉPjMgr lijken Burgerstand, 23 jaren ""J oud en P. G., die goede aan beveling kan inleveren, zoekt een betrekking als BONJNE of tot adsistentie in het Huis houden. Adres onder Letter O* bij den Boek handelaar D. J. COUVÉE alhier. Voor gehuwde lieden zonder kinderen is in de nabijheid dezer Stad te HUUR eene Woning met Twee Vertrekken, Zolder en ruime Schuur met eenige voeten Tuingrond. Adres met franco brieven onder Letter Bureau Leidsch Dagblad. Bij de Boek- en Muziekhandelaren SCHREUDER Sc VAN BAAK is uitgekomen: gewoon album-formaat ƒ1.—. Ter voorkoming van onaangenaamheden, die wij hebben moeten ondervinden, door namaak van het door ons uitgegeven LITHOGRAPHISCH PORTRET, zoo zijn alle Exemplaren met de bandteekening van Dr. E. LAURILLARD voorzien.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2