Buitenlandsch Nieuws. OFFICIE KL NIEUWS. deedmaar oorzaak was dat hunne geweren ketstentoen zij het waagden op het door houding en kleeding hunne aan dacht wekkende voorwerp te schieten. Na die beproefde, maar niet gelukte schotenhadden de heldhaftige dienaars van The mis hun heil in de vlugt gezocht. Een te Assen woonachtige vrouw, die aan vallende ziekte leed, had dezer dagen het ongeluk door zulk een toeval ge troffen te worden, en in het vuur te vallen. Toen men haar ter hulp snelde was zij reeds een lijk. De Nederlandsche Handel Maatschappn te Amsterdam, heeft Donderdag 20 February 63,800 cranj. en cac. Java Sui ker tegen 19 Maart in veiling aangekondigd. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donder dag des namiddags te 5 uur 52°, des avonds te 8 uur 50°, te 10 uur 47°. Vrijdag nacht te 12 uur 44°, 's morgens te 3 uur 44°, te 6 uur 39°, te 8 uur 37° te 12 uur 50°, 's na middags te 2 uur 53° en -te 4 uur 52°. Uit Eome wordt gemeld, dat aldaar een incident heeft plaats gehad, hetwelk in de diplomatieke kringen eenige sen satie heeft gemaakt. De Prinses Campello, welke tot de familie Bonaparte behoort, verscheen namelijk in een der schouwbur gen met haren schoonbroeder, den Prins van Musignano, toen zij plotseling eenige policie-dienaren op haar zag afkomen die haar met geweld een ruiker ontnamen onder voorgeven dat deze in zijn schakering de driekleur voorstelde. Haar echt genoot deze handelwijze als een groote beleediging opvattende heeft zich hierop gewend tot de Fransche regering, welke op hare beurt den heer de Lavalette instructiën zond, om bij het Pauselijk gouvernement ophelderingen over dit feit te vragen. Men meldt, dat bij gelegenheid van de jongste uitbar- tingen van den Vesuvius tegelijkertijd aardschuddingen in de omstreken van Lulea in Zweden zijn waargenomen. Reeds meermalen heeft men dit zelfde verschijnsel bespeurd, namelijk gelijktijdige vulkanische werkzaamheid in het Napelsche en in het Scandinavische schiereiland. Een rooverbende, aan wier hoofd zich bevindt zekere Patkobedrijft sedert langen tijd ongestraft tallooze misdaden in Hongarije, want de gewone autoriteiten schijnen niet bij magte te zijn het kwaad tegen te gaan. Ten gevolge hiervan heeft de regering last gegeven om een talrijke militaire af- deeling te bezigen, ten einde de bende te omsingelen en dood of levend te vangen. De achterstallige directe belastingen in Hongarije welke iu het jaar 1860 18 millioen bedroegen, zijn thans tot 9 millioen verminderd. De Roomsche curie heeft reeds toegegevendat de ar tikelen van het concordaat met Oostenrijk zullen gewijzigd worden welke onvereenigbaar zijn met de tegenwoordige staats rechterlijke beginselen en dus niet uitvoerbaar moeten geacht worden, op voorwaarde, dat de vrijheid der Catholieke kerk door de onderhandelingen daarover niet benadeeld zou worden dit is door de regering onmiddelijk toegestaan. De onderhan delingen zullen niet te Rome, maar te Weenen worden ge voerd en wel van wege de curie door den nuntius en den kardinaal-aartsbisschop van Weenen. Voor eenige dagen bespeurde een schipper, in de nabij heid van Deutz liggende, dat hem een vrij aanmerkelijke som gelds was ontvreemd. Zijn vermoeden viel op een der knechts een l?jarig jongelingdie daarover aangesproken, na aanvan kelijk te hebben geloochendbekende de dader van den dief stal te zijn. Hij voegde hierbij, dat het geld door hem aan de Keulsche of linkerzijde van den stroom, in de nabijheid des oevers in den grond was begravenweshalve hij den schipper het voorstel deed om hem die plaats aantewijzenmits hij van zijn kant de belofte deed hem niet aan het gerecht overtele- veren. Nog dien avond, waarop hij de bekentenis had gedaan, begaven zij zich in de boot en roeiden naar den overkant. In de nabijheid van den oever gekomen zijnde, stond de jon geling eensklaps op, sprong aan den wal en gaf een duw aan de boot, waardoor deze in den snellen stroom geraakte, en de dief de gelegenheid verkreeg om zich uit de voeten te ma ken. De gestolen waarde bestond uit bankpapier, en heeft aan leiding gegeven tot zijn ontdekking. De heer Th. Lacordaire, hoogleeraar bij de universiteit te Luik, heeft ook namens zijn jongsten broeder in de Es- pérance de Nancy een brief doen plaatsenom te protesteren tegen het proces, dat door een ander zijner broeders aan de Dominicanen wordt aangedaan, ten einde de vernietiging te verkrijgen van het testament van pater Lacordairedie bij laatste wilsbeschikking den eigendom zijner werken aan het college van Sorrèze heeft vermaakt. Voor eenige dagen had te Luik de begrafenis plaats van een paar echtelingen, die reeds 61 jaren gehuwd waren en te zamen 130 jaren telden. Zij waren op denzelfden dag ziek gewordenhun werden op denzelfden dag het laatste olie sel toegediend en zij stierven beiden op denzelfden dag. Men zal zich herinneren hoe vroeger is medegedeeld dat de heer W. Miller, die van Julij des jaars 1814 af omschulden te Londen gevangen zatnuten gevolge der wijziging in de wet op de bankroeten, eindelijk aan de vrijheid teruggegeven kon worden. Dit is dan ook eenige dagen geledenmaar on der zeer aandoenlijke omstandighedengeschied. De hoog be jaarde gevangene toch had de zegeningen der vrijheid zoo lang ontbeerd, dat alle verlangen daarnaar, indien misschien ook niet alle herinnering er aanin hem verdoofd waszoodat hij reeds in de vorige maand tot alle persoonlijke voorberei dende handelingen ter zijner bevrijding als gedwongen worden moest, en de gouverneur der gevangenis hem van lieverlede aan meerdere vrijheid in het gebouw zelf moest gewennen. Toen de dag der scheiding eindelijk was aangebroken en men den heer Miller verwittigde dat een rijtuig gereed stond om hem naar een zijner bloedverwanten te Greenwich over te brengenvernam hij dit met zigtbaar leedwezen en moestna een hartelijk afscheid van zijn medegevangenen genomen te hebbenzijns ondanks in het rijtuig worden getild. Een ten behoeve van den ongelukkigen grijsaard geopende inteekening heeft belangrijke sommen opgebragt. Men klaagt te Londen over het buitengewoon groot aan tal verhongerde armendie in sommige wijken der stad rond zwerven. De armhuizen worden letterlijk belegerd doorgeheele scharen van die ongelukkigen. Men zegt, dat de Fransche regering een belangrijke wet in clericale aangelegenheden voorbereidt. Volgens dit plan zou voortaan, bij de benoeming van een geestelijke door den bisschop, een op voorstel van den Minister van Eeredienst uitgevaardigd keizerlijk besluit noodig zijn. Onder de geruchten, te Parijs in omloop, behoort, dat in Marokko een opstand is uitgebarsten, ten gevolge van de drukkende voorwaarden van het onlangs met Spanje nieuw ge sloten tractaat, voorwaarden, die niet allen nadeelig zijn voor de schatkist, maar ook tegen den koran strijden, die wil dat het geld der geloovigeu niet ten deel zal vallen aan ongeloo- vigen. Men zegtdat de opstandelingen in hun eerste ont moeting met de regeringstroepen de overwinning hebben behaald. Zaturdag II. werd aan de inwoners van Bockenheim door een omroeper bekend gemaakt, dat, wanneer zij de verschil lende belastingen niet binnen drie dagen betaaldendezelfde dwangmaatregelen als te Hanau tegen hen zouden worden gebezigd. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantongerecht te Leiden op den 17den Februarij 1862. 1 wegens het zeilen in de Meerburgervaart. 1 wegens het werpen van vuilnis op straat. 2 wegens het verontreinigen der straat. 1 wegens het verstrekken van sterkendrank na gezetten tijd. 6 wegens na gezetten tijd in een tapperij te zijn bevonden. 3 wegens het baggeren in de Singelgracht zonder consent. 1 wegens het baggeren in de Leidschevliet zonder consent. 1 wegens staande op de kantwal te baggeren. 9 wegens op de openbare straat zich in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 4 wegens overtreding van art. 315 algemeene politie-ver- ordening.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2