Depót. AANBESTEDING Bijbellezing honddie iederen avond voor hem naar den Spoorweg gaat wanneer de conducteur van den voorbijstoomenden trein hem een courant toewerpt, die door den hond wordt opgenomen en naar zijn meester gebragt; zonder eenig commando is het dier eiken avond trouw op zijn post. Eens was hij er toen de trein voorbijstoomdemaar geen courant werd toegeworpen. De hond begon vreesselijk te blaffen en volgde den weg tot het naaste station. Daar kwam hij aan toen de trein reeds vertrokken was; hij trad het goederenkantoor binnen en ging bij den kagchel liggen. Een der geëmployeerden nam de cou rant, die van Boston was gekomen en door den conducteur vergeten aan den hond toetewerpenen begon die te lezen. Iemand die een pakje had te bezorgen kwam binnenwaarop de geëmployeerde opstond en de courant op de tafel legde. De honddie haar niet uit het oog had verlorenpakte de courant beet en hals over kop was hij uit het station. De pachter kreeg zijn nieuwsblad naar gewoonte. Het woord uonmogelijkzegt de Globe, kan voortaan evenzeer uit het Engelsche woordenboek geschrapt wordenals Napoleon I dit in het zijne doorhaalde. Waar geld, geest kracht en een vasten wil bestaan, kan alles geschieden, en die heeft men in Engeland. Het gebouw der internationale ten toonstelling is voltooid en op 12 Febr., de dag bij contract bepaald, door de aannemers in handen der koninkl. commis sarissen opgeleverd. Voor weinige weken was de plek, waar het gebouw moest verrijzen, een chaos en vroeg de oninge wijde zich af, hoe het mogelijk ware orde in dien warrelklomp te brengen, en sedert gisteren staat het daar, als een grootsch, indrukwekkend gewrocht van menschelijke volharding. Wel moet hier en daar inwendig nog het een en ander afgetim merd of geschilderd worden, doch het groote werk, het gebouw is gereed en onvangt reeds goederen in zijne onafzienbare ruimte. De in Spanje toenemende schaarschte van tabakten gevolge van den oorlog in de Vereenigde Staten en het daar door ontstane tekort op de aanvoeren van Amerika, heeft de Spaansche regering, hetwelk dit artikel monopoliseert, tot het besluit doen overgaan, dat de tabak op de Philippijnsche eilanden geproduceerd moet worden uitgevoerd naar Spanje en het fabriceren van cigaren voor uitvoer van Manilla wordt verboden. OFFICIEKL yiElfWI. De Burgemeester van Leiden brengt bij deze ter kennis van hendie zich voor het aanstaande saizoen 1862/63 in het bezit wenschen te zien van jagt- of visch-acten of wel van kostelooze vergunningen tot uitoefening der visscherij dat de blanco-verzoekschriften ter bekoming daarvan gratis ver krijgbaar zijn ter Gemeente-Secretarie, alwaar zij, behoorlyk ingevuld en onderteekendvóór den 13den April dezes jaars moeten zijn terug bezorgdten einde alsdan aan den Staats raad Commissaris des Konings in Zuid-Holland te worden ingezonden. Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden 16 February 1862. Jean Francois Leonard Henri Anet, Wedn. van Caroline Louise Ellis, 49 j. en Anna Clazina Maria van Assen, jd. 39 j. - Jan Frederik Krieger, jm. 28 j. en Hillegonda Elisabeth Jo hanna Schmitz, jd. 22 j. - Nicolaas Franciscus Fiolet, jm. 24 j. en Maria de Hun, jd. 26 j. - Thomas Tefy, Wedn. van Jannetje Nievaart, 28 j. en Suzanna Goebertus, Wed. van Hubertus Segaar, 43 j. - Dirk Nagel, jm. 42 j. en Hendrika Jacoba van Leeuwen, Wed. van Teunis van Zuylen, 40 j. Advertenliên. De zoo gunstig bekende SIGAREN: La Eénontmée a ƒ4.per Kistje Le bon fumeur a. 6. van de Heeren WEINTHAL COMP. te Botterdam zijn alleen bij mijtegen bovenstaande prijzen verkrijgbaar. H. VISSER. Papegracht, N®. 587. BESTUUR DEREN van het GENOOT SCHAP: Mathesis Scientiarum Genitrix brengen bij deze kennis van die daarbij belang hebbendat tot het aannemen van Leerlingen zal worden gevaceerd alléén op Dingsdag den 25sten February aanstaande, des avonds te zeven ure, in het locaal op de Pieterskerkgracht. Namens Bestuurderen voornoemd, H. J. GIEZEN, Secretaris. Leiden February 1862. bij inschrijving, van het bouwen van een Woonhuis bij de Fabriek Werk lust aan den Hoogen Rijndijkonder Hazerswoude, De inschrijvingsbiljetten franco in te leveren vóór den 28sten Fe bruary aan voornoemde Fabriekalwaar bestek en teekening van heden ter inzage ligtzullende de aanwijzing geschieden den 19den February aanstaande, des mor gens van half elf tot twaalf ure. Te Leiden bevindt zich een gezin, dat bestond uit ManVrouw en zeven Kinderen waarvan het oudste 12 jaar en het jongste 9 weken oud is. De vader begingin noodeene strafbare daad en werd tot gevangenisstraf veroordeeld. Het R.-K. Armbestuur gaf door de be- moeijing van een edel menschenvriend Geestelijke van eene andere gezindheid aan de Vrouw en Kinderen eenige ondersteuning, maar die op verre na niet toe reikend is, om die arme ongelukkigen van het noodzakelijkste voedsel te voorzien, zoodat de Moeder somtijds in 24 uren geene bete broods heeftom zich en hare kinderen te voeden. Een Ambachtsman bragt dezer dagen aan dat gezin eenige aardappelen maar naauwelijks werden die in eene mand nedergezettoen de kin deren op de raauwe ongeschilde vruchten aanvielen en daarvan eenige opaten. Zoo ver is het daar gekomen. Sedert de maand Junij 1861 is de man in gevangen schap en moet nn nog tot het einde dezes jaars aldaar verblijven. Edele Men- schenvrienden opent uw hart en hand tot ondersteuning van die hoogst onge lukkige moeder, want het geldt hier niet gewone arme menschen en wij zijn over tuigd dat niet te vergeefs een beroep op uwe menschenmin wordt gedaan. De Uitgever van dit BagBlad zal zich gaarne belasten met de ontvangst der liefdegiftendie moeten dienen om die Vrouw en Kinderen uit tijdelijken nood te redden. MAANDELIJKSCHE Ds. D. Ghanlepie de la Saussaye. Op Dingsdag 18 February 1862, des avonds ten aeven ure, in de ZAAL, Noordeinde. Toegang vrij. La préservation Personnelle. Un Essai Médical Populaire, sur la gué- rison de la Débilité Nerveuse et Physique résultant d'habitudes solitairesou exces, qui épuisent prématurément les fonctions de la Virilitédétruisent tout espoir de Postéritéet mettent en danger le bon- heur du Mariageempêchent l'accomplis- sement des engagements qui constituent Pun des plus chers de objets de l'existènce par le Bocteur LA'MERT, N&. 37, Bed fort Square d LondresMembre du Col lége de Chirurgiens de l'Angleterreetc. Consultations chez-lui tous les jours. Les personnes aui ne pourraient se rendre chez-lui peuvent être traités avec succès par correspondence et les remèdes expé- diés d'une manière secrète et celrtaine dans toutes les parties du monde. La Préservation Personnelleorné de nombreuses gravures et d'exemplese9t en vente chez le Libraire H. A. MEIJER, N. Z. Voorburgwal vis a vis le Molsteeg a Amsterdam et H. T. HENDRIKSEN, Hoogstraat a Rotterdam au prix de 50 Cts.; en envoyant franco un bon sur la poste de 60 Cts. il sera envoyé franco dans tout le Royaume. DOOK over Hebreën UIII t 1 enz.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3