N°. 608. Maandag 17 Februarij. A°. 1862.. Binnenlandsch Nieuws. <n Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën: 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12}- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 ra.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45m.. 'savouds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, I en 17 over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. RHLs-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van su. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau, der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 9—10 uur. Kante or der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. beeft aan den heer N. G. Servatius op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als ontvanger der in- en uit gaande rechten en accijnsen te Leiden, onder dankbetuiging voor zijn langdurige aan den lande bewezene diensten en be houdens aanspraak op pensioen en in deszelfs plaats benoemd Mr. J. M. Callenfels, laatstelijk verificateur voor de compta biliteit der directe belastingen voor de provinciën Zuid- en Noord-Holland en Utrecht, thans op wachtgeld; voorts de 2de luit. C. A. Moot van het 8ste reg. inf. in rang en an ciënniteit overgeplaatst bij het leger in O.-Indie. Door Z. M. is benoemd tot militaire lid en tot plaats vervanger bij de militieraad te Leiden, ligting 1862, den majoor Ter Brugge en den kapitein Beese van het 4de reg. infanterie. Bij gelegenheid van Zr. Ms. verjaardag, op Woensdag a. s., zal er, naar men verneemtuit 's Konings bijzondere fondsen op het paleis het Loo eene uitdeeling van spijzen aan de behoeftigen te Apeldoorn plaats hebben. De Minister van Justitie heeft besloten, dat aan de rijksveldwachters nog zal worden uitgereikt, een zwart lederen tasch, ter bewaring van hun zakboekje, gerechtelijke stukken eu exploiten of verdere papieren, benevens een ransel. De gewone audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Dingsdag den 18den Februarij aanstaande niet plaats hebben. Uit eene doorgaans goed ingelichte bron wordt verze kerd, dat de Baron Stratenus van zijne zijde dadelijk den wensch heeft te kennen gegeven, om definitief tot Minister van Buitenlandsche Zaken te worden benoemdmaar nadat daarover was beraadslaagd, schijnt dat verlangen bezwaar te hebben ontmoet, waarop de heer Stratenus ontslag uit zijn interimaire betrekking heeft gevraagd, dat hem zal worden verleend, zoodra zijn opvolger is benoemd. Men berigt uit 's Hagedat de heer van Boyen onge negen is de portefeuille van Binnenlandsche Zaken te aan vaarden en daarvoor thans in aanmerking komt Jhr. Bosch van Drakenstein, Commissaris des Konings in de provincie Noord-Brabant. Door de anti-revolutionaire kiezers worden als kandidaten voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal aanbevolen in het kiesdistrict Deventer Mr. G. Groen van Prinsterer en in het kiesdistrict Botterdam Mr. E. J. A. Graaf van Bylandt en Jhr. Mr. H. J. van der Heim, allen te 's Hage en H. W. A. van Oordt te Botterdam. De Gemeenteraad van Assen heeft met groote meerder heid van stemmen beslotenom de kinderen van de openbare scholen, ter oorzake van schoolverzuim of onreinheid, wegte- zendenonder kennisgeving daarvan aan hunne ouders. De Wis- en Natuurkundige faculteit der Utrechtscbe scholen heeft van de vier antwoordeningekomen op de uit geschreven prijsvraag over de Allotropie der elemententwee de gouden medaille waardig gekeurd. Bij het openen der naam briefjes bleken de bekroonden te zijn de heeren H. C. Dibbits te Utrecht en J. Th. Mouton te Leiden, beide kandidaten in de wis- en natuurkundige wetenschappen. De N. H. M. te Amsterdam heeft bekend gemaakt dat haar voorjaars-Koffijveiling dit jaar zal plaats hebben te Botterdam op Woensdag den 2den April en bestaan zal uit 419,700 balen. Tegen Maart aanstaande zal onder redactie van de HH. Alberdingh Thijm en Dr. Nuyens een nieuw tijdschrift worden uitgegeven, gewijd aan de B. K. beschouwingen over gods dienst, kunst letteren en staatkunde. Door mejufvr. van Houten geboren van Bossum, behoo- rende tot het B. C. kerkgenootschap en dezer dagen te Nij megen overleden, is een som van f 1000, vrij van successie recht, vermaakt aan de Nederduitsche Hervormde diaconie te Leeuwarden. In een stad van Zuid-Holland zijn dezer dagen weder twee schoenmakers de dupe van een opligter geworden. Een fatsoenlijk gekleed heer, die zijn intrek had genomen in een voornaam logement, had een schoenmaker besteld met fijne laarzen. Hij paste die en de rechtervoet ging goedmaar voor den linkervoet kon met geen mogelijkheid een passende laars gevonden worden. Daar het paar echter bij uitnemendheid be viel, zeide do heer, dat de schoenmaker de linkerlaars moest medenemen en ze eenige uren op een grooter leest zetten dan zou het wel gaan. Als hij de laars bragt, moest hij tevens een quitantie medebrengen. Een half uur na het vertrek van dien schoenmaker kwam een tweede, die ingelijks door dien heer besteld was. Het passen ving weer aandoch nu was de

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1