LAND- EN ZEEMILITIE. Millioenen Vuurmakers AANBESTEDING NATIONALE Advertentiën. A.TTEMTIE. liefdadig doel in een bijeenkomst een stuk uit den Hamlet ad voorgedragen. Volgens berigten uit Madrid wordt aldaar eerstdaags een Icommissie uit Engeland verwacht met den generaal Alexandri [aan het hoofd, met het doel om bij de regering gratie te [vragen voor de personen, die onlangs in Grenada veroordeeld Izijn wegens hun protestantsche propeganda. De ministeriele ■bladen voorspellen daarvan geen gunstig gevolg. OFFICIEEL KIEUW». Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden 9 Februarij 1862. |Gerhard Heinrich Böemann, jm. 31 j. en Johanna Maria van löulik, jd. 37 j. - Frederik Eduard Karei Stoelman, jm. 34 lj, en Femma Antoinetta Gerbranda Tollens, jd. 23 j.-Chris- Itoffel Rotteveel, Wedr. van Maria Wenting, 48 j.Jen Henarica iGeerts, jd. 40 j. - Petrus Schols, jm. 24 j. en Antonia Helena lOtrina Stadhouder, jd. 24 j. - Johannes van Ulden, jm. 26 Ij. en Maria Theresia Lips, jd. 24 j. - Reinier Charles Nouien, Ijm. 25 j. en Elisabeth Lau, jd. 23 j. - Abraham Johannes iKooreman, jm. 23 j. en Susanna Kret, jd. 20 j. -Gijsbertus Ivan Zijp, jm. 27 j. en Sietske Lolfler, jd. 21 j. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten dat zij wenschen overtegaan tot de benoeming van het ver- Ieischte personeel aan de opterigten openbare scholen voor meer uitgebreid lager onderwijs der 2de klasse; a. voor jongens, waarvoor wordt gevorderd: een Hoofdonderwijzer, bezittende een acte van bekwaamheid tot het geven van onderwijs in het Fransch en de Wiskunde tegen een jaarwedde van f 1500benevens 5 pCt. der school gelden ten bedrage van f 4,per 3 maanden voor ieder kind, of de helft, wanneer twee of meer kinderen uit één gezin gelijktijdig ter school gaanen vrije woning of voor bet gemis daarvan f 200 een Hulponderwijzer, die den rang van Hoofdonderwijzer bezit en gerechtigd is om in het Fransch onderwijs te geven op eene jaarwedde van f 700 b. voor meisjes', voor welke school wordt gevorderd: een Hoofdonderwijzeresvoorzien van een acte van bekwaam heid tot het geven van onderwijs in het Fransch en de hand werken voor meisjes, aan welke betrekking verbonden is eeu jaarwedde van 1300, benevens 5 ten honderd der school gelden ad 4,per 3 maanden voor elk kind, of de helft, bijaldien twee of meer kinderen uit één gezin gelijktijdig ter school gaanen vrije woning of een vergoeding voor huis huur ten bedrage van f 200. en eene Hulponderwijzeres, mede in het bezit eener acte van bekwaamheid tot het geven van onderwijs in het Fransch en de handwerken voor meisjes, op een jaarwedde van/600. Zijdie verlangen voor deze betrekkingen in aanmerking te komenworden uitgenoodigdvóór of op den 20sten Fe bruarij e. k. de noodige bewijsstukken van bekwaamheid en goed zedelijk gedrag postvrij intezenden ter plaatselijke Secre tarie terwijl later de bepalingen omtrent de te houden vergelij kende examina aan belanghebbenden zullen worden medegedeeld Heden beviel voorspoedig van twee wel Igeschapen Zoons W. M. J. C. BUSKES, geliefde Echtgenoote van J. RUTGERS. Rhijnzigt, nabij Leyden, 9 Februarij 1862. Een DIENSTMEISJE 22 jaar oud en zes jaren in eene dienst werkzaam ge weest zijnde, zou gaarne in een stille dienst I tegen 1° Mei worden geplaatst. Adres onder I N°. 1. Bureau van het Dagblad. Door het vergevorderd Winter-Saisoen, zijn de onderstaande Brandstoffen, voor zeer verminderde prijzenvan heden af te bekomenmet inbegrip van alle belastin gen als Ruhrort ongesorteerd, per mud ƒ1.50 Engelsche N. Castle haardkolen p. m. u 2. n Neutjes per mud. 1.90 Gaz-Cokes per mud«0.70 Gecarboniseerde turf per mud. »1.80 Alsmede alle andere soorten van Turf, Keukenhout en Haardblokken, in het Magazijn in de Kraaijerstraat bij de Hoogewoerd van Ph. van der heyden. bij inschrijving, van het bouwen van een Woonhuis bij de Fabriek Werk- hstaan den Hoogen Rijndijkonder Hazersiuoude. De inschrijvingsbiljetten franco in te leveren vóór den 28sten Fe- bruarij aan voornoemde Fabriekalwaar bestek en teekening van heden ter inzage bgtzullende de aanwijzing geschieden ben 19den Februarij aanstaande, des mor gens van half elf tot itoaalf ure. De Ondergeteekende Commissionair in PLAATSVERVANGERS voor de Na tionale Land- en Zeemilitie, sedert het jaar 1830 als zoodanig werkzaam in de Provinciën Noord-, Zuid-HollandTJtreeht en Gelderland, heeft thans dezen zijnen werkkring over alle Provinciën des Rijks uitgebreid. Naar aanleiding van de Nieuwe Wet op de Land- en Zeedienstdie den lsten Januarij 1862 is in werking getreden, beveelt hij Ouders en Voogden, die hunne Zonen of Pupillen willen doen vervangen bijzonder aanaccoorden te treffen vóór de Lotingwijl deze het voordeeligst zullen zijnomdat de bovengenoemde Wet bepaalt, dat uit de Lotelingen een zeker aantal voor de Zeemilitie of Zeedienst zullen bestemd worden. Ieder belanghebbende wordt bij vervanging in de Land- of Zeedienstdoor den Ondergeteekende gewaarborgd voor den bij de Wet gevorderden diensttijd zonder eenige bijbetaling of kosten. Omtrent zijne soliditeit en geschiktheidde getrouwe naleving zijner contracten en den waarborgdien men in het sluiten van verbindtenissen met hem bezit verwijst hij ieder belanghebbende naar de Chefs bij de boven aangeduide Provin ciale Bureaux, met de zaken der Nationale Militie belast, die hen onpartijdig kun nen voorlichten; een tal van Certificaten van de Nobelste in het Rijk afgegeven bewijzen zulks te meer. Informatien omtrent zijn persoon enz. geven de onder staande Heeren De Wel-Ed. Gestr. Heer van löbensels Notaris te Zutphen. De Wel-Ed. Heer abend noorduijn Korenkooper te Nijmegen. De Wel-Ed. Heer coppens Fabriekant te Nijmegen. De Wel-Ed. Gestr. Heer a. f. c. van Hasselt Notaris te Arnhem. Inlichtingen zijn te bekomen bij den Heer wagner naast de Kerkboog op de Groote Markt te Nijmegen of bij UEd. Dw. Dienaar A. BOMBACH, die mede tot procuratiehouders en in zijnen naam handelendeheeft aangesteld zijnen Zoon J. BOMBACH en zijnen Schoonzoon J. MEN. Adres: den Huize aWelgelegenbuiten de Catheryne Barrière te Utrecht zijn uit onze FABRIEK reeds afgeleverd, en bewijzen, door den algemenen bij ral het doelmatige gebruik. HH. Winkeliers en verbruikers worden verzochtom hunne geëerde orders zoo spoedig mogelijk in te zendenom die geregeld te effectueren. Voor BranderijenStookerijen en in het algemeen voor alle Fabriekenwaar aan spoedig en goed vuur behoefte isbeveelt zich dit fabrikaat bijzonder aan. L VAN OER HILIT COMP. Fabriekanten in Kurken en Vuurmakers. Nieuwe Molstraat, te 's Hage.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3