N°. 598. Woensdag 5 February A0. 18 Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der directe belas tingen en accijnsen te Ede den heer M. A. T. H. Philip se, thans adj. commies bij het dept. van financien. Z. M. de Koning heeft de heer A. P. Carré, gepensio neerd majoor der artillerie, benoemd tot officier der orde van de Eikenkroon. Z. M. heeft den officier van administratie der 3de kl. W. Stort Jr., thans in Oost-Indie, op zijn verzoek, eervol uit de zeedienst ontslagenmet het tijdstip door het Indisch bestuur te bepalenin verband met zijn overgang bij de mi litaire administratie van het Nederl. Indisch leger. De verkiezingen voor leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in de hoofdkiesdistricten Breda, Rotterdam en Deventer, noodig geworden door het optreden der heeren MeeussenBetzOlivier en Thorbecke als Ministerszullen plaats hebben op Dingsdag 25 Februarij a. s. enzoo een herstemming mogt worden vereischt, zal dit geschieden op Pingsdag 11 Maart. De audiëntie van den Minister van Marine zal op Vrij dag aanst. den 7den dezer niet plaats hebben. De Minster voor de zaken der Roomsch Katholijke Eeredienst zal degenen die hem over de zaken tot zijn de partement behoorende verlangen te spreken daartoe op den gebruikelijken voet gelegenheid geven op eiken Woensdag des namiddags ten een urein het locaal van het departement in de Nobelstraat. Den 19 dezer, op 's Konings verjaardag, zullen in alle garnizoenen, des rijks door de militaire bezetting, militaire assauts en o. a. benoeming plaats hebben van meesters en prevöts op de verschillende wapens, terwijl aan de onder wijzers, even als in vorige jaren, weder belooningen zullen toegekend worden. Den lsten Mei a. s. zal te 's Hageonder kommando yan den kapitein baron van Tuyll van Serooskerken arriveren de 3de kompagnie van het regiment rijdende artillerie, ko mende van Arnhem, om aldaar de 4de kompagnie van het reg- veldartillerie, gekommandeerd door den kapitein van Lijn- ^et11 te vervangendie alsdan de residentie zal verlaten en zich zal begeven naar Leiden, om aldaar in garnizoen te komen. Den 23sfen dezer zal in de residentie aankomen Mgr. Wilmer, bisschop van Haarlemdie in den loop van die week in de verschillende R. K. kerken het sacrament van het H. vormsel aan de leeken zal toedienen. Maandag heeft aan het lokaal van het Provinciaal be stuur van Zuid-Holland de aanbesteding plaats gehad van het leverenmaken en inhangen van een paar binnen eb-deuren in de schutsluis van het kanaal door Voorne te Helvoetsluia, Provincie Zuid-Holland, met het ligten en op de stellingen plaatsen der oude deuren. Daarvoor waren zeven inschrijvings- billetten ingekomenwaarvan de minste inschrijver was de heer W. Sonnevelt te Schiedam, voor de som van f 6,790. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft met 19 tegen 9 stemmen beslistdat het niet wenschelijk is een reglement betreffende de publieke vrouwen en huizen van ontucht tot stand te brengen. Men berigt uit Drempt, nabij Doesborgh, dat inde nieuw gebouwde R. C. kerk aldaar, ongeveer 40,aan zilvergeld uit de armenkist zoude zijn ontvreemd, welke kist behoorlijk met vier sloten was verzekerdzonder dat men uit wendig heeft kunnen bespeuren dat er iets aan gebroken was. Hoe zich de dader of daders den toe- en uitgang in de kerk hebben weten te verschaffen is tot heden nog niet op gehelderd. Leest men van tijd tot tijd in de nieuwsbladen van menscben die een hoogen ouderdom hebben bereiktook Drenthe levert daarvan een merkwaardig voorbeeld. Te Coe- vorden woont zekere Goedje Philips, geboren te Wandorf, in Pruissenop den 2den Januarij 1759. Zij huwde in 1796 met Levie Mechiel de Roos, die den 7den October 1851, in den ouderdom van 85 jaren, is overleden. Zij is grootmoeder over 22 en overgrootmoeder over 15 kinderen. Haar gezondheid, zintuigen en verstandelijke vermogens zijn nog in den besten toestand. Zij woont bij een barer gehuwde dochters en houdt zich bezig met naaijen, het verrigten van huiswerk en verder des zomers met eenigen tuinarbeid. Wat wij reeds sedert eenige dagen vreesden is geschied, Carel Lodewijk Blume, Hoogleeraar en Directeur van 'sRijks Herbarium alhier, is in den namiddag van den 3den dezert LEID8CH DA6BLA Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regeh ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Ct9. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 n. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 n. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 6 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45 m.. 'eavonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Trië9t, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maadd. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur.- Thesaurie, dagelijks van 102 uur. —De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'s morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1