LAND- EN ZEEMILITIE, CALLEWAERT'S SCHRIJFMETHODE NATIONALE Adverlentiên. lie Hooigracht, tusschen de Vliersteeg en den Ouden Rijn, Fiji* 7, N°. 730' opgehouden. N°. 6. Een partij bouwlandgelegen in de gemeente Rijns burg bij het Kloosterschuur, ter grootte van 77 roeden en [go ellen. Kooper A. van den Eykel van Rijnsburg voor N°. 7. Een partij tuingrondgelegen in de gemeente Rijns- burg aan de lage vaart, ter grootte van 44 roeden en 40 lellen. Kooper A. van den Eykel voornoemd, voor f 1595. N°. 8. Een huis, erf en tuinstaande en gelegen aan de vestzijde van de Heerengracht, omtrent de Groenesteeg, met leen pakhuis, uitkomende aan de oostzijde van de Vestestraat, Wijk 7, N°. 124 en 124rood; kooper P. Timp voor ƒ1800. OFFICIEEL NIEUWS. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten Idat zij wenschen overtegaan tot de benoeming van het ver- leischte personeel aan de opterigten openbare scholen voor neer uitgebreid lager onderwijs der 2de klasse; werken voor meisjes aan welke betrekking verbonden is een jaarwedde van 1300, benevens 5 ten honderd der school gelden ad 4,per 3 maanden voor elk kindof de helft, bijaldien twee of meer kinderen uit één gezin gelijktijdig ter school gaan, en vrije woning of een vergoeding voor huis huur ten bedrage van f 200. en eene Hulponderwijzeres, mede in het bezit eener acte van bekwaamheid tot het geven van onderwijs in het Fransch en de handwerken voor meisjes, op een jaarwedde van/600. Zijdie verlangen voor deze betrekkingen in aanmerking te komenworden uitgenoodigdvóór of op den 20sten Fe- bruarij e. k. de noodige bewijsstukken van bekwaamheid en goed zedelijk gedrag postvrij intezenden ter plaatselijke Secre tarie, terwijl later de bepalingen omtrent de te houden ver gelijkende examina aan de belanghebbenden zullenMorden medegedeeld. Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden 2 Februarij 1862. Damel Ijlenssen, jm. 26 j. en Elisabeth Bonten, jd. 35 j. - Petrus Johannes Willebrordu3 van der Hart, jm. 28 j. en Antje Bisot, jd. 25 j. - Franciscus Boom, jm. 25 j. en Ca rolina Wilhelmina Heikoop, jd. 28 j. - Hendrik Roosing, jm. 23 j. en Pieternella Teljeurjd. 31 j. - Paulus Johannes Fredericus Montanus, jm. 24 j. en Elizabetha Petronella Hod- denbach, jd. 25 j. - Hendrik Fles, jm. 21 j. en Hermin» Bol, jd. 24 j. - Louis Ouwerkerk, jm. 25 j. en Judith Pon, jd. 32 j. - Willem Schneider, jm. 23 j. en Jacoba Cornelia Pieternella Janssen, jd. 23 j. - Gijsbert Gijsbertsen, zich ook noemende en schrijvende Gijsbert van Veldhuizen, Wedn. van Anna Elizabeth Teske Baerlen, 59 j. en Hermijntje Veen- hof, jd. 38 j. - Nicolaas Johan Stallinga, jm. 28 j. en Jo hanna Jongmans, jd. 29 j. - Jacob Milder, jm. 24 j. en Cornelia Kelleneer, jd. 28 j. - Johann Heinrich Teevenjm, 38 j. en Isabella Rosina Teeuwenjd. 28 j. Wed. J. J. v. d. BERG, A. A. Boudri. Ook namens mijne Kinderen en Behuwd-Kinderen. Leiden, 1 Februarij 1862. Bij acte op den 15den Januarij 1862 [verleden voor den Edel Achtbaren Heer jllegter in bet eerste Kanton van het Ar rondissement Ley denis door den Heer ADlilANUS CORNELIS LEEMBRUG- JGEN, Fabriekant, wonende te Ley den, Handlisting verleend aan zijne Dochter WILHELMINA HENRIETTE, geboren Iden 21sten December 1841, tot de geheele ontvangstde uitgaven vanen de be schikking over hare inkomsten. Waarvan bekendmaking geschiedt in- Jgevolge Artikel 496 van het Burgerlijk Wetboek. v Mr. H. C. HUYSER, Griffier. Leiden, 31 Januarij 1862. Vei liooping in de Stads-Bank van Leening te Leyden, Op Dingsdag den 18den Februarij 1862, des voormiddags ten 10 ure, van Ver stane Panden, zoo van Juweelen, Goud, Zilver en Horologiën, als van Wollen, Lin den en andere, zoo gemaakte als onge haakte Goederenbeleend in de maand October I860. Zijnde daags vóór den Verkoopdag, des 'oormiddags van 10 tot des Namiddags 2 ure, voor een ieder te zien. Bij den Boekhandelaar J. W. VAN LEEUWEN, Breedestraat alhier, is te verkrijgen al hetgeen behoort tot de De Ondergeteekende Commissionair in PLAATSVERVANGERS voor de Na tionale Land- en Zeemilitie, sedert het jaar 1830 als zoodanig werkzaam in de Provinciën Noord-, Zuid-HollandTJtreeht en Gelderlandheeft thans dezen zijnen werkkring over alle Provinciën des Uijks uitgebreid. Naar aanleiding van de Nieuwe Wet op de Land- en Zeedienstdie den lsten Januarij 1862 is in werking getreden, beveelt hij Ouders en Voogden, die hunne Zonen of Pupillen willen doen vervangen bijzonder aanaccoorden te treffen vóór de Loting, wijl deze het voordeeligst zullen zijn, omdat de bovengenoemde Wet bepaalt, dat uit de Lotelingen een zeker aantal voor de Zeemilitie of Zeedienst zullen bestemd worden. Ieder belanghebbende wordt bij vervanging in de Land- of Zeedienstdoor den Ondergeteekende gewaarborgd voor den bij de Wet gevorderden diensttijd zonder eenige bijbetaling of kosten. Omtrent zijne soliditeit en geschiktheidde getrouwe naleving zijner contracten en den waarborgdien men in het sluiten van verbindtenissen met hem bezit verwijst hy ieder belanghebbende naar de Chefs bij de boven aangeduide Provin ciale Bureaux, met de zaken der Nationale Militie belast, die hen onpartijdig kun nen voorlichten; een tal van Certificaten van de Nobelste in het Rijk afgegeven bewijzen zulks te meer. Informatien omtrent zijn persoon enz. geven de onder staande Heeren: De Wel-Ed. Gestr. Heer van löbensels Notaris te Zutphen. De Wel-Ed. Heer arend noorduijn Korenkooper te Nijmegen. De Wel-Ed. Heer coppens Fabriekant te Nijmegen. De Wel-Ed. Gestr. Heer a. f. c. van Hasselt Notaris te Arnhem. Inlichtingen zijn te bekomen bij den Heer wagner naast de Kerkboog op de Groote Markt te Nijmegen of bij UEd. Dw. Dienaar A. BOMBACH, die mede tot procuratiehouders en in zijnen naam handelendeheeft aangesteld zijnen Zoon J. BOMBACH en zijnen Schoonzoon J. MEN. Adres: den Huize Welgelegenbuiten de Catheryne Barrière te Utrecht 1350. a. voor jongens, waarvoor wordt gevorderd: een Hoofdonderwijzer, bezittende een acte van bekwaamheid Itot het geven van onderwijs in het Fransch en de Wiskunde legen een jaarwedde van f 1500, benevens 5 pCt. der school gelden, ten bedrage van f 4,per 3 maanden voor ieder Ikind, of de helft, wanneer twee of meer kinderen uit één Igezin gelijktijdig ter school gaanen vrije woning of voor |ket gemis daarvan f 200 een Hulponderwijzer, die den rang van Hoofdonderwijzer jbezit en. gerechtigd is om in het Fransch onderwijs te geven, lop eene jaarwedde van f 700 b. voor meisjesvoor welke school wordt gevorderd een Hoofdonderwijzeres, voorzien van een acte van bekwaam heid tot het geven van onderwijs in het Fransch en de hand Voor de vele blijken van deelneming, ■betoond bij de ziekte en het overlijden Ivan mijne jongste Dochter ANGELINE [aLETTE, betuig ik mijnen dank.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3