Buitenlandsch Nieuws. Geveilde Perceelen. h et groot aantal arbeiders die in de fabrieken werkenals door den aard der goederen die van wol gesponnen worden was het steeds moeijelijk de bron van het kwaad optesporen en het waakzame oog der politie stuitte vaak af op het ge heimzinnige, dat de gansche zaak omsluijerde. Men wist ja dat er misbruik van vertrouwen plaats had, maar het kantoor, waar men dusdanige goederen kon te gelde makenbleef een diep geheim. Een dier menigvuldige ontvreemdingen werd ver leden week te 's Hertogenbosch ten correctionele behandeld. Nadat het feit der beklaagden, waarvoor zij terecht stonden, wettig en overtuigend bewezen was, veroordeelde de rechtbank Vrijdag 11. de daderes, zekere vrouw A. Sannen aldaar, tot 42 dagen en den winkelier N. Melis, mede aldaar woonach tig ter zake van medepligtigheiddoor het opkoopen helen en verbergen der ontvreemde wolwetende dat die gestolen wastot 3 jaren gevangenisstraf. Uit Duisburg wordt berigt, dat voor eenigen tijd ver schillende dagbladen hebben medegedeeld de ontbinding van het gezelschap kunstrijders van den heer Wollichliigerdie zich te Aken ging vestigen. Toen die heer op reis naar Am sterdam de circus zag, waarin hij in Holland zoo menig voor deel en roem had ingeoogst, bekroop hem weer het verlan gen naar zijn vroegeren werkkring. Hijj vereenigde weder een bekwaam personeel, schafte zich fraaije en fiksche paarden aan en was spoedig weder gereedom optetreden als directeur van een cirque olympique. Hij is voornemens van 5 April tot 5 Mei te Duisburg een reeks van voorstellingen te geven met een personeel van 70 sujetten en 30 paarden. Beroepen bij de Hervormde gemeenten te Bieselinge Ds. H. W. Eigeman te Hierden en te Giessen en Rijswijk Ds. W. Petri te Aalst. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Zatur- dag des namiddags te 5 uur 47°, des avonds te 8 uur 47°, te 10 uur 45°. Zondag nacht te 12 uur 44°, 's morgens te 3 uur 44°, te 5 uur 43°, te 8 uur 44°. te 12 uur 48°, 's na middags te 2 uur 47° en te 4 uur 46°. te 8 uur 47°, te 10 uur 47°. Maandag nacht te 12 uur 47°, 's morgens te 3 uur 48°, te 5 uur 48°, te 8 uur 48°, te 12 uur 50°, 's namiddags te 2 uur 49° en te 4 uur 48°. Men zegtdat de Koning van Pruissen op vertrouwe lijke wijze aan Keizer Napoleon den wensch moet hebben te konnen gegevendat hij zyn voorgenomen bezoek in een der steden van de Rijnprovinciën voorloopig zou uitstellen met het oog op de opgewonden stemming, bij de bevolking aldaar heerschendc. De leerstoel van Dr. Stahl bij de juridische faculteit te Berlijn zal, met toestemming dier faculteit, voorloopig niet vervuld worden naardien de drie docentenop welke het oog daarvoor geslagen was, het aanbod van de hand hebben ge wezen. Het waren de heeren Mohl, Bluntschli en Zachariae, de eerste van welke op nieuw geen hoogleeraarsambt aan vaarden wilterwijl de tweede op een hoog tractement voor Heidelberg gewonnen is, en de derde Göttingen in ge?n geval wenscht te verlaten. Men verhaalt, dat in het paleis van den keurvorst te Kassei het volgende is voorgevallen: Een kamerdienaar had den keurvorst het bekende satyrische weekblad de Kladderadatsch voorgelezen. Bij een artikel, dat den keurvorst niet beviel, werd deze zoo toornig, dat hij den kamerdienaar een schop gaf, maar deze vlugtte achter een stoel, terwijl de hem na- loópende Keurvorst struikelde en op zijn neus viel. De armen kamerdienaar werd in hechtenis genomenmaar spoedig weer losgelatendaar de wet geen misdaad of overtreding bevatten waaraan hij zich had schuldig gemaakt, Men voegt er bij dat het niet de eerste maal was, dat in het keurvorstelijk paleis zulk een tooneel plaats had. Te Brussel isonder den naam van //maatschappij voor de vischteelt in Belgie," dezer dagen een vereeniging opge- rigt, welke ten doel heeft de wateren van Belgie op kunst matige wijze vischrijk te maken, gelijk sedert eenigen tijd in Frankrijk en Zwitserland niet zonder vrucht is geschied. Zij wil hare beraoeijingen niet tot de kanalen en rivieren bepa len maar die ook tot de zeekust uttstrekkenen zal trachten qesterbanken aanteleggen. Haar plan i9 in de grachten van Nieuwpoort, welke stad thans ontmanteld wordt'en ophoudt een vesting te zijn, haar eerste proefnemingen te doen; hier toe is reeds verlof van het gouvernement gevraagd. De vereeniging heeft den heer Dubusden bestuurder van 's rijks museum van natuurlijke historie te, Brussel, tot haren voorzitter verkozen. Onder haar leden telt zij den heer van Beneden en andere natuurkundigen. Te Lyon is een handelsreiziger veroordeeld tot een maand gevangenisstraf en 50 francs boete, omdat hij in een wagon van den spoorweg, zich jegens twee dames op zeer onbetame lijke wijze had uitgelaten en zedelooze liedjes had gezongen. Ook is aldaar een bediende tot een jaar gevangenisstraf ver oordeeld, omdat bij zijn meester 100 francs had ontstolen. Na het uitspreken van het vonniszeide de veroordeelde niets te hebben tegen de uitgesproken straf, maar wel tegen de be schuldiging van 100 francs te hebben gestolenhij was een man van orde die niets deed zonder er later rekenschap van te kunnen gevenen daarom kon hij uit zijn zakboekje met vermelding van tijd en plaats bewijzendat hij slechts had gestolen 75 francs43 centimes. Hij zou daarom in appel komen. Uit Parijs wordt berigt, dat de toestand van den Paus niet schijnt te verbeteren. In gewoonlijk wel onderrigtte krin gen loopt het gerucht dat de ontsteking aan het been bij hem steeds toeneemt; Z. H. wordt den 13den Mei 68 jaar; wel is die ouderdom niet zoo heel hoog, maar de Paus heeft se dert hij aan 't hoofd der Kerk werd geplaatst naar ziel en ligchaam veel geleden. Het valt niet te ontkennen dat kwam hij te stervende toestand van het oogenblik nog ingewik kelder zou wordenen de oplossing der verschillendemet de Italiaansche beweging in verband staande kwestien zich nog langer zou doen wachten. Er is sprake van een overeenkomst tusschen Oostenrijk, Beijeren en Spanje, met het oog op den vermoedelijken dood van den Paus. Daaraan verbindt zich een ander gerucht, t. w. dat deze aan het collegie van kardinalen reeds een opvolger zou hebben aangewezenop wien hij wenschte dat hunne keuze zou vallen, namelijk de kardinaal Pecci, een zeer vroom maar tevens ook een zeer energiek mandie nog niet ten volle den leeftijd van 52 jaren bereikt heeft. Alge meen wil men dat te Rome alles voorbereid is, om,zoonoo- digde verkiezingen van een nieuwen Pausonmiddelijk na het overlijden van Pius IX te doen plaats hebben. Toen zich ten jare 1859 de eerste vrijwilligers-korpsen in Engeland vormden, voorzag men daarvan, in weerwil der sterke geestdrift, gewis niet die groote uitbreiding als zij se dert dien tijd ondergaan hebben. Den lsten Augustus des volgenden jaars toch bedroeg het aantal der vrijwilligers reeds 119,283, en den lsten Augustus 1861 was het tot 163,000 man, met 280 door 25,000 vrijwilligers bediende batterijen, gestegen. De inschrijvingen voor het te Londen opterigten ge- denkteeken voor den Prins Gemaal gingen Dingsdag de som van 18,000 p. st. reeds ver te boven. De gehouden Verkooping ten overstaan van den heer J. A. Prijn, notaris alhier, aan den Burg, den lsten Februarij 1862: N°. 1. Een huis en erve, staande en gelegen aan het Ra penburg, tusschen de Groenhazengracht en het Noordeinde, ijk 1, N°. 215, opgehouden. N°. 2. Een dito, staande en gelegen aan de oostzijde van het Steenschuur omtrent het Levendaal, Wijk 3, N°. 704, met een pakhuis aan de noordzijde van het Levendaal, Wijk 3, N°. 702b, opgehouden. N°. 3. Een dito, staande en gelegen aan de oostzijde van de Vliet, tusschen de Molensteeg en het Steenschuur, Wijk 2 N°. 30. Kooper J. J. Brandhoff Isselman voor 1480. N°. 4. Een ditostaande en gelegen aan den Nieuwen Rijn of Botermarkt, omtrent het Gangetje, Wijk 4,-N°. 7. Koo per A. Carlier qq voor f 4200, N°. 5, Een dito, staande en gelegen aan de oostzijde van

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2