Buitenlandsch Nieuws. tan de arrondissements-rechtbauk op den Korten Vijverberg, aan het Kijk2°. is met 24 tegen 5 stemmenop voorstel tan den heer de Pinto en anderenbeslotenzich tot den Mi nister van Finantien te wenden met uitnoodiging om in geen geval de Koekamp in huur aftestaan aan het Zoölogisch-Bo- tanisch genootschap tot acclimatatieen in allen gevalle vooraf den Kaad te willen mededeelen de voorwaarden waarop die verhuring zou geschieden. Het geheele voorstel is daarop met algemeene stemmen aangenomen. Zr. Ms. korvet Prins Maurits der Nederlanden, onder bevel van den kapt.-luit. ter zee H. Kemper, bestemd naar de oostkust van Zuid-Amerika, heeft, met wijziging zijner in structie den last bekomen ombij zijn aankomst te Kio de Janeiro, zich van daar naar Curasao te begeven en zich te stellen oder de bevelen van den kapitein ter zee G. Fabius, divisie-kommandant der zeemagt aldaar. Te Groningen is iemand uit den beschaafden stand als: gewoonlijk laat en niet nuchteren te huis komende, op straat gevallen en gedurende den nacht blijven liggen zoodat hij 's morgens werd gevonden. Aan de gevolgen is hij spoedig gestorven. In de vorige week werd te Haastrecht publiek geveild een hofstede groot 33 bunders waaronder 3{ schraal land met een in verval zijnde huizing, welke met de kosten opbragt f 47,000, terwijl later twee bouwhoeven werden verkocht, ter grootte van 41 bunders, die met de kosten p. m. 75,000 opbragten. Voor eenige jaren hadden die perceelen slechts een waarde van 25,000. Naar men verneemt heeft de weleerw. heer G. D. J. Schotel, pred. der Herv. gemeente te Tilburg, het emeritaat aangevraagd en bekomen, zoodat eerstdaags een ander leeraar aal worden beroepen. Gisteren avond heeft in de Gehoorzaal alhier, het eerste dames-concert plaats gehad. Wij waren recht verheugd eens weder in de gelegenheid te zijn goede en degelijke mu ziek te hooren. Het ligt niet in onze bedoeling een kritiek te geven van de uitvoering, (hoezeer die dan ook niet anders dan gunstig kon uitvallenwij voegen hierbij alleen den wenschdat het bij deze proeve niet moge blijven, maar den heer Wetrens, na het tweede te geven concert, het nogmaals beproeve een tweetal concerten den kunstliefhebbers aantebieden. In dit geval hopen wij dat een ruimer deelneming hem daartoe in staat stelle, en hij zich na de moeite en inspan ning, geen opofferingen mogen te getroosten hebben. De Hoogleeraar Kuenen zal op Zaturdag den 8sten Fe* bruarij e. k. het rectoraat der Hoogeschool aan zijn opvolger overdragen met het houden eener latijnsche redevoering. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 42°, des avonds te 8 uur 44°, te 10 uur 46°. Donderdag nacht te 12 uur 47°,'s morgens te 3 uur 47°, te 5 uur 46°, te 8 uur 46°, te 12 uur 46°, 's na middags te 2 uur 47° en te 4 uur 45°. Een sergeant der artillerie te Coblentz heeft een zon derling einde aan zijn leven gemaakt. Hij laadde een op de wallen geplaatsten zesponder met een kogel en een met kruid gevulden tabakszak. Vervolgens nam hij een strook zwamdie bij aan het eene einde aanstak en als lont bezigde. Onmidde- lijk plaatste bij zich vlak voor den mond van het kanon en was kort daarop een lijk. Men wil, dat een ongelukkige lief desgeschiedenis en eenige kleine schulden hem tot die wan hopige daad hebben gevoerd. De Spanjaard Garcia heeft dezer dagen aan de speel bank te Homburg weder 500,000 florijnen gewonnen terwijl bijna op hetzelfde oogenblik drie slagtoffers van het hazard spel een einde aan hun leven maakten, omdat twee zichzelf hadden geruïneerd en de derde de hem toevertrouwde gelden gewaagd en opgeofferd had. Deze laatste was een handelsrei ziger uit Berlijn, de beide eersten jongelieden uit Kusland en ttit Hannover. Te Barcelona waren de fabriekarbeiders door de her haalde weigering der geestelijken om te begraven dermate verbitterd, dat zij de kerken in brand wilde steken. Reeds waren de takkebossen opgestapeldtoen zij tot hun geluk door hunne meesters van dit plan werden afgebragt. Officiële berigten uit Athene behelzendat Prins Louis Leopold, oudste zoon van Prins Liutpold van Bfeijeren tot troonsopvolger van Otto IKoning van Griekenland is be noemd. Hij is 17 jaar oud en het is bekend dat zijn vader reeds eenige jaren geledenweigerde als opvolger van den troon van Griekenland te/worden benoemd; maar ofschoon zoo naauwgezet voor zichzelven, schijnt hij er niets tegen te hebben dat zijn zoon van het katholicisme tot het grieksche geloof overgaat. Maandag 11. heeft het hoogmilitair gerechtshof te Brus sel uitspraak gedaan in het geschil tusschen den Minister van Oorlog en den luitenant-kolonel Hayez. 't Hof heeft uitge maakt, dat toen den heer Hayez een disciplinairen straf werd opgelegdhij niet meer in dienst was en de Minister diens volgens zich aan misbruik van magt heeft schuldig gemaakt. Eenige dagen geleden kwam een jonge dame te Parijs bij een magnetiseur, om raad voor een borstkwaal die zij had en door onderscheiden geneesheeren voor ongeneesselijk werd gehouden. Zij verklaarde vertrouwen te stellen in het som nambulisme en te verlangen dat de somnanbule over haar kwaal zou worden geraadpleegd. Zulks geschiedde, de oorzaak der kwaal en de geneesmiddelen werden opgegeven. Eenige dagen later kwam die dame terug en verklaarde, dat zij zich veel beter gevoelde en telkens hare bezoeken herhalende was zij in beterschap toegenomen. Op zekeren dag liet zij toeval lig en ongemerkt een visitekaartje vallen, dat na haarvertrek door den geneesheer werd gevondendie daarop onder een hertogelijke kroon de naam las van hertogin van Rémonville. Hij was niet weinig in zijn schik zulk een voorname patiente te hebben en berekende reeds het voordeeldat haar genezing en haar invloed zouden aanbrengen. Op zekeren dag kwam de hertogin en verklaarde volkomen genezen te zijn. Zij bedankte den magnetiseur en zijn som nambule voor de behandeling, verzocht de rekening, die zij den volgenden dag zou laten voldoen en bleef nog eenigen tijd praten; waarbij zij een verhaal deed van haar begeerte, om een prachtig hoofdtooisel van diamanten aan een vriendin te schenken dat zij liet ziener bijvoegendedat zij zooveel ver trouwen van den juwelier genoot, die haar het gekochte dat 6500 francs kostte mede gaf, ofschoon zij op de betaling 500 francs te kort kwam, terwijl hij zelfs de 6000 fr. die zij bij zich hadniet wilde aannemen. Zij vond het echter niet aangenaam, want haar gemaal wilde niets op crediet ge kocht hebben en zou haar beknorren wanneer de quitantie aan hun hotel werd aangeboden. Zij zou dus spoedig derwaarts gaan, om de 500 francs te halen, en die aan den juwelier te bezorgen. De magnetiseur was zoo beleefd haar die 500 francs aantebieden, maar zij weigerde, zeggende: »Gij kent mij vol strekt niet en weet zelfs niet eens mijn naam, ik mag dus dit groot vertrouwen niet aannemen." De magnetiseur greep evenwel die gelegenheid aan om de hooge waarde van het magnetisme te doen erkennen en antwoordde, dat hij alles wist en zelfs den eersten keer, toen hij werd geconsulteerdreeds haar naam en stand. //Gij zijt de hertogin van Rémonville." Thans kon de hertogin het vriendelijk aanbod niet langer wei geren, zij nam de 500 fr. met welwillendheid aan, doch gaf de juweelen tot pand. Zij is echter niet terug gekomende diamanten waren valsch en het hoofdtooisel niet meer dan 40 a 50 fr. waardig. Terwijl het van den eenen kant groote vreugde verwekt, dat het stoomschip Parana, hetwelk een gerucht als verloren had gemeld met zijn troepen behouden te Halifox. is aange komen, wordt van den anderen kant de diepste droefheid ver oorzaakt door de gewisheid, dat de 215 kolengraversdie bij North Shields waren bedolven geraakthet leven hebben ver loren. Toen men gisteren eindelijk de beletselen uit de schacht had weggeruimd en in de mijngangen kon doordringen, vond men al de arbeiders bij hoopen op den grond liggen gestikt door de gasluchtwaarmede de geheele mijn was ge vuld ook de paarden en andere dieren die zich daar bevon den lagen levenloos uitgestrekt. Bij deze gelegenheid maakt Ingezonden

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2