N°. 594. Vrijdag 31 Januarij. A0. 1862. Binnenlandsch Nieuws. LË1DSCH DA6BLA Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zou- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 n. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 n. 51 m.; 1 u. 8 m.; 4 n. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: '«morgens te 8 u., '«middags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 ra., 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Trië9t, 7 en 23; over Marseille9 en 25 van elke maand. Ri^ks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2— 5 uur. Bpoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag eu Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dageljjks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot schoolopziener in het 2de schooldistrict van Limburg Mr. H. F. K. E. Seydlitz te Maas tricht; tot controleurs der dir. bel. in- en uitgaande rechten en accijnsen te IJsselstein den heer P. R. van Visvliet, ont vanger te Veere; te Groenlo den heer Just de la Paisières surnumerair; te Medemblik de heer E. A. Tissot van Patot, surnumerair, en tot adj.-controleur der dir. bel. en van het kadaster in de provincie Overijssel de heer W. J. A. van Beusekomsurnumerair; en voorts verplaatst naar Zalt-Bom- mel den controleur Jhr. G. T. A. Calkoen, thans te Alphen. Zooals wij per Telegram heden ochtend hebben bekend gemaakt is de Ministeriele crisis opgelost. Het heeft Z. M. den Koning behaagd 1°. aantenemen het ontslag, aangeboden door de heeren: Van Heemstra, als minister van Binnenl. Zaken; Van Tets van Goudriaan, als minisier van Financien Godefroi, als minister van Justitie; Loudonals minister van Koloniën St rensals minister van de R. K. Eerediensten ad interim van Buitenl. Zaken De Casembroot, als minister van Oorlog; 2°. niet aantenemen het eveneens aangeboden ontslag door de heeren Jollesals minister van de Herv. Eerediensten Huyssen van Kattendyke, als minister van Marine; 3°. te benoemen tot ministers van Binnenl. Zaken, de heer Mr. J. R. Thorbecke, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Financien, de heer G. H. Betz, lid van dezelfde Kamer. Justitie, e Mr. N. Olivier, lid der Kamer. Koloniën, u a G. H. Uhlenbeck, voormalig directeur der openbare burgerlijke werken te Batavia, R. K. Eeredienst, de heer Mr. K. A. Meeussen, lid der Tweede Kamer. Oorlog, de heer I. W. Blanken, kolonel, laatstelijk ver vullende de betrekking van directeur der artillerie, stapel- en constructie-magazijnen te Delft. Buitenl. Zaken, de baron Mr. A. J. L. Strafeenus, Nederl. gezant te Hannover (tydelijk). Tengevolge van de zamenstelling van het nieuwe Mi nisterie zullen vier nieuwe verkiezingen voor leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal moeten plaats hebbenen wel twee in het hoofd-kiesdistrict Rotterdam, ter vervanging van de heeren Olivier en Betz; een in het hoofd-kiesdistrict Deventer, in de plaats van den heer Thorbecke en een in het hoofd-kiesdistrict Breda, ter vervanging van den heer Meeu9: sen. Verder zal moeten worden voorzien in de vacature van rechter in de arr.-rechtb. te Breda, welke betrekking door laatstgemelden heer werd vervuld, van Wethouder te Leiden in de plaats van den beer Olivier; van directeur der artillerie stapel en constructiemagazijnen te Delft, laatstelijk door den kolonel Blanken waargenomenterwijl de gezantschapspost te Hannover waarschijnlijk voor den baron Stratenus vacant zal blijven, daar men wil weten, dat de portefeuille van Buitenl. Zaken weldra aan een onzer andere gezanten, in het buiten land residerende, zal worden opgedragen. Maandag 11. zijn voor het Provinciaal Gerechtshof van Zuid- Holland afgeloopen de pleidooijen in de zaak van de gemeente Gouda, die in hooger beroep is gekomen van iet vonnis der arrondissementsrechtbank te Rotterdam, waarbij zij is veroor deeld, om aan de algemeene commissie van liquidatie der Weeskamers aftegeven 30 obligatien a 1000, vroeger in beheer bij de Weeskamer, later bij het stedelijk bestuur van Gouda. Dat vonnis is bestreden door den advocaat Blussé en verdedigd door de advocaten van der LindeD en Delprat. De procureur-generaal zal den 17 Februarij in dat rechtsgeding conclusie nemen. Voor de arrondissements-rechtbank te Haarlem is behan deld de zaak van den aannemer W. Stapelkamp tegen de ge meente Haarlem tot betaling eener som van p. m. 11,000 wegens bijwerk voor de inrigting der tentoonstellinggebouwen. Van wege de gedaagde gemeente wordt die schuld ontkend, maar een som van f 1316,11 aangeboden tot voldoening van buitengewoon verrigte werkzaamheden. Maandag 10 Februarij zal het O. M. in die zaak conclusie nemen. In de Zitting van den Gemeenteraad te 's Hage is Dings dag langdurig beraadslaagd over het voorstel betreffende de overname door de gemeente van het 's Gravenhaagsche en is 1°. met 27 tegen 2 stemmen besloten te volha4„„.. de weigering der gemeente om tegenover den afstao%jfaft 's Gravenhaagsche Bosch, door het Rijk, aftestaan tlfcteèfloicaai Üwfêvt-t i> Vr ik

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1