CALLEWAERT'S SCHRIJFMETHODE. DE NEDERLANDSCHE RESIDENTIE- COLLATION, Advertentiën. SPIEGELFABRIEK. M. A. SANDERS COMP., Leydsche Studenten-Corps 'sGravenhaagsche Stads-Almanak (39ste Jaargang.) Prijsgebonden in half linnen band f 4- OFFICIE! KL VIEUW9. te Arnhem. en voor het jaar ding minstens 2 fr. 25 c. zou kostenwordt door hen voor I fr. geleverd en is voldoende voor zes personen. Dagelijks worden er gemiddeld 60,000 portien verkocht. Gedurende den vorigen winter bedroeg het aantal verkochte portien ongeveer II millioen. De stedelijke raad van Clermont in Frankrijk heeft een voorstel in overweging genomenom bij de wetgevende magt aantedringendat ook herbergschulden gelijk gesteld worden met speelschuldendie niet gerechtelijk kunnen worden vervolgd. Vrijdag 11. ontmoette twee ledigloopers in de nabijheid van Rijssel een vrachtrijder met een wagenwaarvan de last was overdekt met een zeildoek en waarvoor de vervoerder de grootste zorg scheen te dragen. Zij verzekerden zich dat de wagen beladen was met een massa tonnetjes van een zeer zonderlingen vormen onmiddellijk kwam bij hen de gedachte op dat die vaatjes zilvergeld moesten bevatten. De voerman hield rust bij een herberg, alwaar hij binnentrad om zijn mid dagmaal te gebruikende wagen aan het- opzigt van een jon gen overlatende. De beide vagebonden vonden spoedig een middel om den jongen te verwijderendoor hem om tabak uittezendenwaarvoor zij hem een fooitje beloofdennaauwe- lijks was de jongen weg of ieder nam een vaatje op en maakte er zich mee uit de voeten. Al dadelijk werden zij teleurgesteld daar de vaatjes niet zwaar genoeg waren om geld te bevatten en ook door het aanwezig zijn van gaatjes als het ware om lufch't te scheppen. Niettemin zetten zij ze neer en opendeze, maar o wee! zwermen van bijen ontsnapten uit hun gevange nis en vielen woedend op de beide dieven aan, vooral hadden zij het op de oogen gemunt. Ten prooi aan een onuitstaan bare smart, bijkans blind, konden zij hun jammerkreten niet onderdrukken waardoor spoedig een aantal volks kwam aan- loopen, die met oneindige moeite hen van de woedende diert jes verloste en naar de herberg bragt. Een der dieven heeft een oog verloren ten men vreest voor het behoud van het andere. Donderdag 11. zijn in een steenkolenmijn te North Shields 250 mijnwerkers door het naar beneden storten van een ge deelte eener machine, welke in zijn val alle mogelijke voor werpen medesleepte en den ingang versperdeopgesloten. Men koestert de hoop, dat het gelukkeD zal de ongelukkigen te redden. Vijf mijnwerkers zijn echter door den val der machine om het leven gekomen. Als voorbeeld van onbekrompen liefdadigheid wordt be- rigt, dat de eerwaarde F. Peachey de som van 50,000 p. st. (6 tonnen gouds) geschonken heeft tot stichting van een op voedingshuis te Londen. Zaturdag morgen, tusschen vier en vijf ure, brak te Londen een hevige brand uit in de werkplaatsen der heeren Smith Co., borstelmakers in WentworthstreetWhitechapel welk pand, dat een diepte van 120 bij een breedte van 70 voeten hadten gevolge van den ligt ontvlambaren aard der daarin voorhanden materialengrootendeels hout en pekge heel door de vlammen vernield is, terwijl verscheiden naburige huizen vrij zwaar beschadigd zijn. Het bedrag der gelden, bij den Lord Major van Lon den en de leden van het committé, tot oprigting van het gedenkteeken voor den Prins Gemaal ingeschreven was Vrij dag reeds tot tusschen de 6000 en 7000 pond sterl. geste gen. In een morgeu, Donderdag, te houden vergadering zal de Gemeenteraad der City een som voor genoemd doel vast stellen, met zijn hoogachting voor den overledene en den eersten rang welke Londen onder de steden des Rijks bekleedt overeenkomstig. Vergadering van den Gemeenteraad van LeidenDon derdag den 23 Januarij 1862, 's namiddags ten 2 ure. Onderwerpen1°. Adres van C. J. van der Chijsc. s,, houdende verzoek tot het invoeren van een verpligtenden ijk op de botervaten. - 2°. Voorstellen van de Gezondheids-com missie omtrent de keuring van levensmiddelen en bet bouwen op gemeentegrond. - 3°. Voordragt tot wijziging der artt. 50, 53 en 57 der Algemeene Politieverordening. - 4°. Benoeming van een 2den praeceptor bij het Stedelijk Gymnasium. - 5°. Adres van W. C. Chimaer van Oudendorptot het leggen van een duiker. - 6°. Adres van J. E. Vlaanderen Jr., om afschrijving van plaatselijke directe belasting, 1861. Bevallen van een Zoon, Vrouwe S. L. DOUDE VAN TROOSTWIJK LUZAC. Huize Stereeschans te Nieuwersluis. 16 Januarij 1862. Worden gevraagd SPIEGELMAKERS hoofdzakelijk bekend met het vergulders- werkkunnende voor vast geplaatst worden, mits solide van gedrag en goed hun werk verstaande. Het HEERENHUIS met TUINte Ley denaan het Rapenburg, Wijk IV. Nos. 597 en 583a, den 18den Januarij 1862ten overstaan van den Notaris Mr. H. OBREEN geveildis in bod gebragt opƒ12000, waarvan de afslag zal plaats hebben op Zaturdag den 25sten Januarij 1862 des avonds ten 7 urezullende inmiddels ten Kantore van genoemden Notaris verhoo gingen worden aangenomen tegen genot van één vijfde van iedere verhooging. Zij die genegen mogten zijn het Col lation te leveren, dat gehouden zal worden door de Leden van het op 8 Februarij 1862, worden verzocht vóór den 27sten Januarij hunne Menu's a vijf Gulden het Couvert bij den Ondergeteekende met franco brie ven in te zenden. Nadere conditiën te maken met H.H. Commissarissen. D. VAN WEEL Praeses. Leyden, 20 Januarij 1862. Bij den Boekhandelaar J. W. VAN LEEUWEN, Breedestraat alhier, is te verkrijgen al hetgeen behoort tot de By GEBR. BELINFANTE, te 's Gravenhage, ziet het licht en is verder alom verkrijgbaar 1863.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3