Buitenlandsch Nieuws. M. Lehman te Parijs, blijkbaar ontvreemd door zekeren H. van den Boschte Amsterdam verblijf gehouden hebbende. Deze overname nu heeft tot het ontdekken van dit kunststuk geleid. De schilderij is aangekocht door een der voornaamste kunstliefhebbers te Antwerpendie zich gehaast heeft maat regelen te nemen om de zaak ter kennis te brengen van wie het aangaat. De kwitantie, door H. van den Bosch afgeleverd is gedagteekend op 11 December. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij M. J. Huybrechtste Antwerpen. maiinprefect der Seine? Hij beschikt over ten budget vafl 198 millioen, zonder de dotatie der municipale kas van 10 millioen en het vlottende kapitaal van 100 millioen uit de kas der werken van Parijs te rekenen. Uit Venetië ontvangen berigten behelzen het volgende: De Keizer woonde Woensdag 11. een nieuwe proef met de onderzeesche mijnen bijtwee van welke vreeselijke kisten men in zijn bijzijn veertien voeten diep in zee liet zinken. Ieder dier kisten was met 400 ponden schietkatoen gevuld, en bij het springen der eerste mijn vloog een groote brikmet een 500 voeten hooge waterzuil in de lucht en spatte in duizend stukken uiteenwaarna de tweede mijnmet een waterzuil die zoo hoog was als de toren van Sint Marcus, een kustschip geheel vernielde. Berigten uit Athene behelzen, dat Dousios, wegens zijn aanslag op het leven der Koningin van Griekenland ter dood veroordeeld en welk vonnis door het hof van cassatie beves tigd isvan den Koning gratie van de doodstraf heeft ver kregen terwijl die straf veranderd is in een levenslange op sluiting in de citadel van Nauplior. De Koningin zelve heeft den Koning om gratie voor den misdadiger verzocht. De Mein is reeds weder met drijfijs bedekt en heeft daarbij nog een waterstand van 10, voet, zijnde meer dan gewoonlijk in dit jaargetijde. Ten nadeele van den kardinaal vorst-primaat van Hon garije is gedurende een diner, dat hij bij gelegenheid van het Driekoningenfeest gaf, een belangrijke diefstal gepleegd, nl. van de rijke versierselen van grootkruis der orde van St. Ste- pbanus, alsmede een bedrag van niet minder dan fl. 40,000 aan ducaten. Men schijnt den dief nog niet op het spoor te zijn. Zeker Boolsch döeter Olmshi, een bekwaam chemist, t& Heidelberg woonachtig, heeft zich door vergift het leven be nomen. Hij was zoo vol ijver voor de wetenschap, dat hy al stervendezoolang zijn krachten zulks veroorloofdende wer king van het gif naar minuten en seconden berekende, op het horlogie af, dat voor zijn bed lag naast het üeschjQ, dat het gif bevatte en het glaswaaruit -hij gedronken had. Uit Warschau meldt men, dat de bisschop Bialobreeaki den 12den dezer, in een gemakkelijk rijtuig en met de aap zijn stand verschuldigde onderscheiding, naar de Russische vesting Bobruisk is overgebragt, om aldaar zijn gevangenis straf te ondergaan. Bij de vierde voorstelling in den schouwburg te \Var,- schau werden eenige heeren en dames, bij het uitgaan, door straatjongens met sneeuw en steenen geworpenhetwelk de arrestatie van verscheiden dier knapen ten gevolge had. In Rusland is het nu ook winter met 23 en 25 gr. koude. Reeds zijn op de Newa de ruime gebouwen ten be hoeve van de winterrenbaan opgerigt. Bij de brug van het paleis te St. Petersburg tegenover de gebouwen van de beurs slaan de Laplanders, die de hoofdstad jaarlijks met een bezoek vereeren, hunne tehten op, om bet publiek het vermaak van een sledevaart met rendieren te verschaffen. Te Londen wordt sedert eenigen tyd een proces ge voerd over een schatrijk jongmensch, wiens naaste bloedver wanten verlangen dat hij krankzinnig wordt verklaard. Die rechtszaak kost dagelyks niet minder dan 1000 pond sterl. de behandeling heeft reeds 25 dagen geduurd. Elk advocaat, die iu dat rechtsgeding zijn diensten leent, heeft 600 pond sterl. overschot ontvangen en geniet buitendien 50 pond sterl. voor bet by wonen van elke terechtzitting en 10 pond sterl. van elke conferentie met partijen. De 23 leden der Jury ont vangen ieder 3 pond sterl. per dag en er zijn meer dan 250 getuigen, waarvan bijna de helft uit het buitenlhnd moeten komen. De kosten voor etenographie beloopen reeds meer dan 1000 pond'sterl. Omtrent de zaken van den oorlog behelzen de Ameri- kaansche dagbladen niet veelwat niet reeds langs telegrafi- schen weg bekend is. In Missouri schijnt de zaak der Zuide lijken verloren, Generaal Price heeft slechts 8000 man bij zich en trekt terug naar Arkansas. Deze Staat wil echter alleen de soldaten der Confederatie toelaten, en niet die van een afzon derlijken Staat. Daar Price slechts 1500 man bij zich heeft die in deze termen vallenverlaten hem de anderenen niet Tot verbetering en aanvulling van het vermelde wordt in het Politieblad medegedeelddat bij nader onderzoek is ge bleken dat van den Bosch en Willebrord twee verschillende personen zijn, dat Henry Francois van den Bosch, oud 29 jaren, koopman in droogerijen geboren te Molenbeek St. Jean in Belgiewonende te Parijs, op 3 Nov. te's Gravenhagenaar Rotterdam heeft doen viseren zijn paspoort, op 1 Augustus 1860 aan hem afgegeven door den Belgischen gezant te Parijs; dat Edward Glazes de St. Willebrord, particulier referendaris voor de Chinesche Zaken in de Europesche kolonie Victoria, geboren te Brussel, wonende te Londen, genaturaliseerd En- gelschmanzijn paspoort, afgegeven op 29 Sept. 1860 door den Minister van Buitenlandsche Zaken te Londenop 26 Julij 1861 te 's Gravenhage heeft doen viseren naar Rotter dam; hij was toen vergezeld van zijn echtgenoote; dat Glazer voerende aan het hoofd zijner brieven het gedrukte adres E. G. de Willebrord, dealer in pictures, 34 Hunter Street, Bruns wick square, London, en teekenendeE. G. de Willebrord; zich in het jaar I860 met onderscheidene schilders te 's Gra venhage in betrekking heeft gesteld, opgave van prijs en soort van hunne schilderijen heeft gevraagd en daarna toezending der stukken aan zijn adres te Londen, alles onder belofte van de koopsom, na de ontvangst der schilderijen, dadelijk te zullen overmaken dat aaü die voorstellen door eenige schil ders gehoor is gegeven en stukken zijn verzondenwaarvan de betaling tot heden niet is gevolgd; dat van den Bosch» voerende op zijn brieven het gedrukte adres: H. van den Bosch Tableaux raodernes, Hambourg, prés Frankfortop gelijke wijze, zonder betaling, schilderstukken van schilders te 's Hage heeft weten te verkrijgen; en dat blijkbaar uit de volkomenegelijk heid van schrift dezelfde van den Bosch in Oct.-11. de toe zending eerier schilderij heeft gevraagd aan een schilder te 's Gravenhagedoch ditmaal heeft geteekendJ. Marton welke brieven het gedrukte-adres voerden van J. Marton, 53 Mark- streetSchosquare, London, i De stad Delft was heden Maandag reeds feestelijk ge tooid, na de bekendwording van de gunstige beschikking. Morgen wordt er algemeen gevlagd en waarschijnlijk zijn er feesten te wachten van de terugkeerende jongelui en de ver heugde Delftsche Burgers. MorgenDingsdag, Serenades. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Zatur- dag des namiddags te 5 uur 21°, des avonds te 8 uur 19°, te 10 uur 16°. Zondag nacht te 12 uur 15°,'s morgens te 3 uur 14°, te 5 uur 13°, te 8 uur 13°. te 12 uur 19°, 's na middags te 2 uur 21° en te 4" uur 21°. te 8 uur 20°, te 10 uur 20°. Maandag nacht te 12 uur 21°, 's morgens te 3 uur 21°, te 5 uur 22°, te 8 uur 22°, te 12 uur 25°, 's namiddags te 2 uur 25° en te uur 23°. Uit Brussel wordt gemeld, dat de baron d'Anethan, eerste secretaris der Belgische legatie te Weenen in dezelfde betrekking naar 's Gravenhage is overgeplaatst. Men verwacht van de zijde der Fransche geestelijkheid groote oppositie tegen de benoeming van den heer Rénan tot hoogleeraar in de HebreeuwscheCbaldeeuwsche en Syrische talen te Parijs. Zijn taak is de verklaring van het Oude Tes tament en hij heeft vroeger een uitlegging van Salomo's Hoog lied in het licht gegeven, die zoo weinig in overeenstemming was met de orthodoxe gevoelens, dat men vreest, dat het boek Job, waarmede hij zijn lessen zal beginnen, op niet minder met de opvatting der clericalen strijdige wijze zal wor den uitgelegd. Er is in Frankrijk een man die in zijn kring meer souvereine rnagt heeft dan de Keizer. Het is de heer Hausz-

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2