Buitenlandsch Nieuws. kamers. Alles is, naar men zegt, tegen brandschade ver zekerd. Dezer dagen begaven zich vier boeren uit het on der Ootmarsum liggende boerschap Tilligte naar de Haar, pijnde even over de grenzenwaar zij een en ander te ver- Tlgten hadden engebruik makende van den aldaar zeer goed- koopen jenever, overdadig dronken. Op de terugreize wilden zij onderzoeken wie de sterkste van hen wasen kreeg een hunner zulk een geduchten slag op het hoofddat hij op de plaats dood bleef liggen. Hij laat een weduwe met kinderen na. Bij het afrijden der diligence van Van Gend en Loos naar Zwolle, vond te Meppel Dingsdag een treurig ongeluk plaats. De besteller der goederen stond op een der wielen om het dekkleed der diligence vast te maken en had een zijner vinger» door een zich boven aan den wagen bevindenden naauwen ring gestoken. Toen hij het kleed had vastgesjord, sprong hij van het wiel af, met het ongelukkig gevolg dat de vinger afgebroken werddien hij niet uit den naauw sluitenden ring had getrokken, alvorens aftespringen. Op Nieuwjaarsdag waggelde te Groningen een manin vrij erg beschonken toestand naar huis, begeleid door een hoop jongens, die zich, ondanks zijn beklagenswaardigen toe stand, over hem vrolijk maakten. Op de brug buiten de Oos terpoort gekomen begon hem dit derwijze te vervelendat hij een der jongens greep en hem kortaf boven van de brug midden in de gracht wierp. De jongen is slechts met veel moeite gereden de dronkaard bevindt zich thans in arrest. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donder dag des namiddags te 5 uur 42°, des avonds te 8 uur 49°, te 10 uur 49". Vrijdag nacht te 12 uur 47°, 's morgens te 3 uur 49°, te 5 uur 49°, te 8 uur 50°, te 12 uur 51°, 's na middags te 2 uur 49° en te 5 uur 46°. - De beruchte rooverhoofdman Pathe heeft zich op nieuw in Hongarije vertoond. Op Kersavond drong hij aan het hoofd van acht gewapende personen de woning van een rijk land eigenaar te Kormend binnen, alwaar dien avond een aanzien lijk gezelschap vereenigd washetgeen echter niet belette dat de eigenaar des huizes al het geld wat hij bezat moest afge ven. De vrouw des huizesdie de roovers op zeer brutale wijze bejegende, werd door den chef der bende met een pistool gedreigd, haar het leven te benemen; bij zijn vertrek gaf hij haar echter een dukaat cadeauomdat zij de eenige was ge weest die den moed had gehad de roovers onder de oogen te zien. De Oostenrijksche rijksraad heeft zich een zware taak op de schouders geladennamelijk de middelen aantewijzen om het tekort van 110 millioen over dit jaar, en 16 millioen flor. van de vorige begrooting te dekken en de valuta te her stellen. Men heeft reeds gesproken van een gedwongen leening op de goederen in de doode handmaar de som welke daardoor zou verkregen wordenis te gering dan dat daardoor hulp in den tegenwoordigen toestand zij te verwachten. Bij het alge meen staat het vast, dat Venetie tegen een behoorlijke scha devergoeding behoort te worden afgestaanwil men den staat redden; dit wordt te noodzakelijker geacht, dewijl Venetie toch voor Oostenrijk zal verloren gaan. Op voorstel van den aartshertog Max zullen groote wij zigingen bij de Oostenrijksche Marine plaats hebben en zal ijverig worden voortgegaan met haar uitbreiding, ten einde in de Adriatische zee de overhand te kunnen behouden; men berekent dat er nog 15 millioen flor. noodig zullen zijn om dat doel te bereiken. Uit Bondy wordt het volgende gemeld: De echtgenoo- ten L. hebben een zoontje van negen maanden en een ruim twee en een halfjarig meisje, Marguerite geheeten. Het meisje had steeds een buitengewonen eetlust betoondzij zoog steeds tot er niets meer voorhanden was en beet dan de min. Men had haar dan ook spoedig substantieier voedsel moeten geven en toch nam haar eetzucht steeds toe. Als rij vleesch zag vonkelden baar oogen. Een maand of drie geleden gingen de vader en moeder beide even uit, en terugkomende zagen zjj hoe het lieve kind zich op haar broertje geworpen had en zijn vingers opatondanks het schreeuwen van den kleine. Het bedje was vol bloed. Niet dan met moeite gelukte het, het kannibaaltje van haar prooi te scheiden, die na eenigen tijd gelukkig genas. De ouders namen sedert alle voorzorgen om een herhaling te voorkomendoch dezer dagen moesten ze weder beiden uit, de kinderen beiden vast in slaap ziende, gingen zij dan ook, maar te huis komende hoorden zij een ontzettend gegil; zij stormden de kamer binnen en zagen daar, hoe het zusje haar broertjes dijen verscheurde. Ditmaal zijn de wonden van zoo ernstigen aarddat men wanhoopthet kind in het leven te houden. In de geneeskundige werken vindt men onder de benamingen van bulimie en anthropophagie eenige dergelijke gevallen vermeld. In Beijeren isdoordien de Koning in geen twee jaren jagten gehouden heeft, de wildstand zoozeer toegenomendat het geen zeldzaamheid is kudden herten van 200 stuks te zien. De studenten hebben aan About een ketelmuziek ge- bragt. Zij hebben eerst aan de acteurs die in de Gaetano ge speeld hadden een ovatie gebragtom te doen uitkomen dat de demonstratie bepaaldelijk en alleen tegen About gerigt was. Uit Lissabon schrijft men aan den Moniteur, dat de her tog van Beja zich de ziekte, waaraan hij overleden is, op den hals gehaald heeft, doordien hij als kolonel der lanciers met zijn regiment de begrafenis van zijn broeder bijwonende, twee uren lang met ongedekt hoofd in de open lucht en met de voeten in het water gestaan heeft. Sedert 1807 zijn in Frankrijk 187 kerkelijke vrouwen verenigingen met vergunning van Staatswege opgerigt of door den Staat erkend. Dit cijfer is volgens de Opin. Nat. aldus verdeeld, door Napoleon I in 7 jaren 20, door Lodewijk XVIII in tien jaren 20door Karei X in zes jaren 41door Lodewijk Philips in zeventien jaren 14, door Napoleon III reeds 92. i I J Als soldatendie zich in een kamp bevindeneen ri vier moeten doorwaden, gebeurt het bijna altijd dat hun wa penen inwendig nat gewordengeen vuur meer kunnen geven. Dat is ook weder geschied met de zouaven te Palestro. Een wapensmid te Parijs heeft een middel uitgevonden om in dit inconvenient te voorzien door een hermetischen kurk en een lichtdekker, die hij uitgevonden heeft. Met deze beide toestellen kan een geladen vuurwapen 24 uren in het water blijven, zonder dat de lading in het minst beschadigd wordt. Te Luneville is het volgende voorgevallenZeker heer C. had een vrij goed fortuinhij was steeds op reis en kon niet langer dan twee of drie dagen op een plaats blijven. Van tijd tot tijd kwam hij te Luneville aansteeds gekleed in roodachtigen jas en pantalon en geel vest; hij huurde dan een kamer, sloot zich daarin op en vertrok na een paar da gen men lette bijna in het geheel niet meer op hem. Toen hij echter eens weder was aangekomenbleef hij zeer veel dagen op zijn kamer, hetgeen de aandacht der buren trok. Men tikte bij hem aandoch ontving geen antwoordhiervan werd kennis gegeven aan den commissaris van politie en deze gaf last de deur opentebreken. Men vond het lijk van den heer C. op zijn bed uitgestrekt; hij was waarschijnlijk aan een beroerte overleden en daar hij reeds in staat van ontbin ding waswerd hij met zijn kleederen begraven. Zijn kamer werd onderzocht en men vond een waarde aan papieren van 160 a 170,000 francs, doch volstrekt geen gemunt geld; ook was er een testament, waarbij die fortuin aan den executeur- testamentair werd gemaakt, zoodat alle bloedverwanten waren uitgesloten. Er was echter een voorwaarde, namelijk, dat de erfgenaam een kasteel moest bouwen op de eenzaamste plek van de Pyreneën en dit ook bewonen. De bij testament inge stelde erfgenaam verwierp om deze reden het testament, en de nalatenschap verviel dus aan de wettelijke erfgenamen van den heer C. In den tijd, dat de opening en de verwerping van het testament plaats hadvernam men van den notaris van den overledene, dat deze eenige dagen voor zijn dood over een som van 14,000 francs aan bankbiljetten had be schikt? en daar men daarvan niet het minste had gevonden, verwekte dit de hoogste bevreemding, totdat men door eene vrouw, die bij het kisten van het lijk was aanwezig geweest,

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2