N°. 577. ,,i o Zaturdag 11 Januarij. A0. 18 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen; en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post/2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën: 1-6 regels f 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 in., 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 9—12 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 89 u. 30 m. av. Zittingen ran bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en. WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. —Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 nur. >b 14 Z. M. heeft tot riddeF der orde van den Nederland- schen Leeuw benoemd Air. A. C. van Heusde, referendaris bij het Departement van Binnenlandsche Zaken. Bij Koninklijk besluit is dè heer B. L. W. Eibach partikulieif scheepsbouwkundige, benoemd tot ingenieur der 2de kl. voor het vak van scheepsbouw in Ned.-Indie. Ingevolge magtiging van Z. M. den Koningis de taak om bij de wereldtentoonstelling, welke in het loopende jaar te Londen zal gehouden wordende belangen der Nederland- sche kunst te vertegenwoordigen, van regeringswege opgedragen aan den heer W. D. A. M. baron van Brienen van de Groote Lindtte 's Gravenhage. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft weder in de Staats-Courant van Donderdag een oproeping geplaatst van personen die als telegrafist-leerling wenschen te worden aan genomen. Sollicitanten behooren zich bij gezegeld adres vóór 19 Mei dezes jaars aantemelden. Donderdag middag is er nog Ministerraad gehouden. Na afloop daarvan hebben al de Ministers hun portefeuilles ter beschikking van den Koning gesteld. Heden Vrijdag heeft voor het Provinciaal Gerechtshof in Zuid-Holland, de behandeling plaats gehad der zaak van C. Disselvelt, J. Kuchler en W. F. van Tongeren, allen we vers van beroep, en laatst woonachtig te Leidenbeschuldigd van diefstal van vee uit de weide. Als verdediger der beschul digden trad op de heer Mr. de Fremery. In deze zaak waren door het Openbaar Ministerie elf getuigen gedagvaard, liet heeft gereqüireerd de veroordeeling der beschuldigden tot een tuchthuisstraf van 5 tot 10 jaren. Ter terechtzitting van de arr.-rechtbank te Utrecht werd Woensdag een, om haar eigenaardigheid belangrijke kwestie behandeld. Zekere D., bekeurd wegens overtreding der wet op de personele belasting, had, gebruik makende van de hem bij gemelde wet verleende bevoegdheid, met de administratie getransigeerdde betaling van het bedrag der transactie bleef echter om bijzondere redenen achterwege. Nu werd D., als ware er niet getransigeerd, door of van wege de admi nistratie gedagvaard en wel tot betaling der volle boete enz. Voor gedaagde werd door diens verdediger Mr. H. J. van ler, tot niet ontvankelijkheid dezer actie geconcludeerdop grond, dat door en ten gevolge der aangegane transactie de strafactie vervallen zijnde, het fundamentum petendi ontbrak en alzoo aan geen condemnatie te deuken viel. De uitspraak zullen wij pader mededeelen. Namens den rechter-commissaris begaven zich Dingsdag 11. de kantonrechter en griffier van Eistnaar het naburige Bemmel, om als getuigen te hooren zekeren A. G., in den volgenden niet oneigenaardigen diefstal: De vrouw van A. G. was overleden. Eenige buurvrouwen- vriendinnen der gestorvene - zouden haar kistenzij kwamen daartoe aan het sterfhuis, terwijl dit gedurende die kisting door A. G. werd verlaten. Nadat het lijk van het bedstroo was afgenomen, bemerkten de vrouwen, dat zich onder dat stroo een provisie aardappelen bevonden al spoedig waren zij het eens, ook die aardappelen uit het bed te nemen, om ze vervolgens in stilte onder elkander te verdeelen. Het plan werd naar de gemaakte afspraak uitgevoerd, doch toen zij elk voor zichaan den avond van den dag de elders met zorg verborgen portien naar haar respectieve woonplaats wilden ver voeren, werden zij zeer onverwacht in haar huishoudelijke voornemens tegengehouden, door den veldwachter der plaats aan wien zij zonder lang dralen haar misdrijf bekenden. Zoo als wij reeds zeiden houdt zich de politie nu met de zaak bezig. Zaturdag avond zal in den kon. Franschen Schouwburg te 's Hage wederom een voorstelling worden gehouden van de groote opera le Prophetewoorden van Scribemuzijk van Giacomo Meijerbeer. Aanstaanden Donderdag zal er wederom een voorstelling plaats hebben van de tooneelisten van den bijzonderen schouw burg des Konings. De heer S. F, Groen van Batavia zal te Utrecht op Dingsdag den 14 Januarij in het gebouw van Kunsten en Wetenschappen een voorlezing houden ten behoeve van de werk lieden van de HH. de Heyder en Comp. Gekozen tot lid van den gemeenteraad te Leidschendam de heer C. A. Kempenaar, in plaats van wijlen den heer J. G. E. Velthuysen. In de Zitting van den gemeenteraad te Haarlem van Donderdag heeft de heer Jhr. M. Salvador zitting genomen. Woensdag nacht is te Goor brand uitgebarsten in de gebouwen der Twentsche stoombleekerij. De brand had een verschrikkelijk aanzien. Behalve het gebouw zijn alle machi- nerien en een groote voorraad katoenen stoffen een prooi der vlamtuen geworden. De brand is ontstaan in een der droog-

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1