gloeïjend, om daarop het kruid te doen ontvlammen. Deze aardigheid kwam hem zeer duur te staan, want naauwelijks heeft het kruid vuur gevat, of het fleschje 9pringt van een en treft het knaapje vlak in het aangezigt. Dadelijk ingeroe pen geneeskundige hulp was niet in staat hem het gezigt terugtegevenen gegrond is de vreesdat hij daardoor le venslang van dit schoone zintuig beroofd zal zijn. Buitenlandsch INieuws. tot heden geen spoor te 2ien van die regeringsgezindhid welke volgens het beweren van sommige organen meer en meer veld wint en waarvan het bewijs moet gezocht worden in de heerschende staatkundige stilte, waarvan de eigenlijke grond moet gezocht worden in den exceptionelen toestand des lands dewijl het [namelijk in staat van beleg is verklaard. Naar men verneemt zal er binnen kort ten hove weder een groot bal en gala plaats hebben. Dingsdag morgen is te Nieuwediep onder den vloer eener woning, die men bezig wa9 te herstellen, het reeds geheel ontbonden lijk van een kind gevonden. De politie doet onder zoek en heeft reedsnaar men vermeenteenige vermoedens op een vrouwdie op dezen oogenblik weder een in ontucht verwekt kind ter wereld heeft gebragt. In de gemeente Oyen heeft dezer dagen een droevig ongeluk plaats gehad. Zeker landbouwer Baggermans, een zoogenaamd hord, gebezigd wordende voor het overrijden van karren, naar huis willende halen, nam dit op zijn hoofd; hij had het ongeluk daarmede te struikelen waardoor hij voor over viel en in bewusteloozen toestand bleef liggen. Zijn vrouw, ongerust wordende wegens het wegblijven van haar echtgenoot, spoedde zich naar de weide, waar zij hem in voor noemde staat aantrof, ofschoon hij spoedig naar zijn woning gebragt en hem geneeskundige hulp verleend werdheeft hij echter denzelfden dag den geest gegevenhij laat een diep bedroefde weduwe en kinderen achter. In de Vergadering van den Gemeenteraad van heden heeft de Burgemeester de eerste Raadsvergadering in dit jaar geopend met een overzigt van het gebeurde in het verledene, en eene heilbede voor de toekomst. - De Heer Mr. J. E. Goud smit wordt beëedigd en geïnstalleerd. - Tot Regenten van het gereformeerd Minnehuis zijn benoemd de Heeren G. J. Rol- landet en A. K. W. E. C. Fischer. - Bij de bedenkingen van Gedeputeerde Staten omtrent de afschaffing der belasting op de honden persisteerd de Raad bij het eensgenomen besluit. - Aan de Claviger van het Gymnasium wordt eene gratificatie toe gestaan terwijl het overige ter tafel zijndeblijft onafgedaan. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 38°, des avonds te 8 uur 38°, te 10 uur 39°. Donderdag nacht te 12 uur 39°,'s morgens te 3 uur S9°, te B uur 38°, te 8 uur 38°, te 12 uur 42°, 's na middags te 2 uur 42° en te 5 uur 42°. Uit Florence schrijft men dd. 2 dezer het volgende: //Sedert een paar dagen worden wij door geruchten betreffende onveiligheid op de wegen verontrust. Men 9preekt van drie moordaanslagenterwijl ongeveer 20 verdachte personen in hechtenis genomen zijn. Zulke dingen zijn in onze stad on gehoord en maken natuurlijk opzien. Bij het begin van de hier plaats gehad hebbende tentoonstelling achtte men het noodig een zeker aantal bekende zakkenrollers en ander ge vaarlijk gespuis gevangen te nemen en natuurlijk werden deze personeD na het sluiten der tentoonstelling wede.* in vrijheid gesteld. Aan deze omstandigheid alleen kan men echter de onveiligheid op de wegen niet toeschrijven, daar de genoemde aanslagen niet uit zucht tot plunderen geschiedden. Men moet niet vergeten dat voor veertien dagen te Rome een soort van krijgsraad gehouden i9 waarbij besloten werd het rooversbe- drijf op alle mogelijke wijzen ook tot Toskane uittestrekken, om zoodoende de Italiaansche regering te noodzaken haar krijgsmagt over verschillende punten te verdeelen en te voor komen dat het Italiaansche leger in het voorjaar aanvallen- derwijs tegen Oostenrijk kan handelen. Er is gesproken van een bijeenkomst van bisschoppen te Romeomdat er zeker ook een staatkundig doel mede ver bonden washeeft de Fransche regering zich tegen die bij eenkomst verklaarden zegt mengedreigd de bezetting uit Rome terugtetrekken als die plaats vond. Niettegenstaande schijnbaar in Hongarije allerwege rust heerscht, dank zij de gestrengheid van de militaire wet, mag men zich overtuigd houdendat de gisting der gemoederen in stilte blijft bestaanen is bij de bevolking in het algemeen Men meldt uit Bonn, dat de commissie, belast met het oprigten van een gedenkteeken ter eere van den vaderlands- lievenden dichter Arndtin haar jongste zitting het besluit heeft genomen om het huis, door //Vader Arndt" in zijn laatste levensjaren bewoondniet aftebrekenmaar behoorlijk in stand te houden. Te Kosmus in Posen werd voor eenige dagen de heer von Niogolewski tot lid van het Huis van Afgevaardigden gekozen hiervan werd hem op de gebruikelijke wijze kennis gegeven. De heer van Niogolewski weigerde de bedoelde ken nisgeving aantenemenop gronddat het bewuste stuk in de Duitsche en niet in de Poolsche taal was gesteld. De persoon met de overgave er van belast nam nu zijn toevlugt tot het volgende middel: hij spijkerde het stuk aan de hoofddeur der woning van den heer von Niogolewski en verwijderde zich daarna. De Fransche finantieele toestand baart steeds veel be kommering; men verkeert nog altijd in het onzekere nopens de maatregelenwelke zullen genomen worden om het even- wigt tusschen de inkomsten en uitgaven te herstellen. Men denkt dat de toevlugt zal worden genomen tot nieuwe en verhoogde belastingenwant van bezuinigingen zal wel geen sprake zijn. Algemeen houdt men het er voor, dat er slechts een punt is, waarop billijkerwijze zou kunnen worden bezui nigd maar daartoe zou het noodig zijneen geheele admi nistratie het onderst boven te werpennamelijk die tot in vordering van belastingen. Men heeft berekend, dat de per ceptiekosten niet minder dan de helft der geheven wordende belastingen wegnemen. Reeds vóór lang had de bankier Mirès aanzoek gedaan om zijn gevangenis te mogen verwisselen tegen een of ander geneeskundig gesticht. Hij zat echter nog altijd in de gevan genis te Mazas, maar ontving Maandag ochtend magtiging omals gevangene op zijn eerewoorddat verblijf te verwis selen met een gesticht inde Avenue Montaigne, bij de Champs Elysées. In zijne overijling om dat vrijer en aangenamer ver blijf te gaan betrekkenheeft de eenmaal zoo vereerde en schatrijke man, naar men wil, in zijn cel eigenhandig zijn goederen ^gepakt, zijn kleederen en papieren bijeen gegaard. Deze verzachting van preventieve straf moet hem eerst nu vergund zijn kunnen worden na het jongste arrest van ver wijzing naar het hof van cassatie. Omtrent den val van About's Gaëtana verneemt men nader, dat reeds vóór het ophalen van het scherm het uitflui ten onder de studenten een aanvang nam. Noch de tegen woordigheid van Prins Napoleon, noch de verwijdering van eenige belhamels door de politiewas in staat het misbaar tot bedaren te brengen. Een der actrices viel flaauw, en werd bij haar wederoptreding met gejuich begroet, ten blijke dat de afkeuring haar geenszins persoonlijk gold. Aan een nieuw drama van Victor Séjour, getiteld L'Inva- sionis niet veel beter ontvangst ten deel gevallen, en toch zal het op den duur beter succes hebbenwelligt ook omdat de opvoering aanvankelijk op hoog bevel was verboden ge worden. De titel toont genoegzaam aan, van welken aard dit nieuwe voortbrengsel is. Het publiek schijnt over het algemeen niet goed gemutst. La Voix humaine, een nieuw uitgegeven werk door de Kei zerlijke Academie voor muziek, vond mede geen genade in zijn oogen. Vrienden van den componist, den heer Alary, stellen dat op rekening van de woordendoor den heer Mé- lesville vervaardigdwiens kennissen natuurlijk de schuld wer pen op de compositie. Onpartijdigen verzekeren echter dat beide gelijke aanspraak hebben op de ontevredenheid waarmede hun gemeenschappelijken arbeid is begroet. Dezer dagen i9 de Afrikaansche beestentemmer Macomo terwijl hij te Norwich met zijn menagerie een leeuwen- en tij- gerjagt voorstelde, zoo vreeselijk door een der leeuwen ge beten dat zijn leven niet dan door de krachtige tusschen-.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2