N°. 573. Dingsdag 7 January. A0. 1 Binnenlandsch Nieuws. i o Met genoegen vernemen wij dat het Z. M. den Koning- Groothertog behaagd heeft den heer A. E. Maasreeder te Scheveningentot ridder der orde van de Eikenkroon te be noemen. De diensten, door dien heer aan de visscherij be wezen, ook nog onlangs bij de tentoonstelling van visscherij- gereedschappen te Amsterdam, wettigen volkomen die onder scheiding. De Koning-Groothertog heeft den baron van Brienen van de Groote Lindt bevorderd tot groot-officier van de orde der Eikenkroon. Z. M. heeft bepaald, dat ten behoeve van fabrieken tot bereiding van verduurzaamde levensmiddelenbij gelijkstelling met de scheepsbeschuitbakkerijengedeeltelijke vrijdom van accijns op de brandstoffen kan worden toegekend. Bij circulaire van den Minister van Justitie is bekend gemaakt, dat door den Koning met den Koning van Italië een overeenkomst is gesloten tot opheffing der paspoorten. De Kegering vroeg aan de Tweede Kamer 1000 tot aankoop van schilderijen van levende meesters voor de ver zameling op het paviljoen te Haarlem, maar die som werd geweigerd. Uit de discussien is gebleken, dat er in dat museum schil derijen gevonden worden nog zonder lijsten uit gebrek aan fondsen. Dezer dagen stond voor de rechtbank te 's Hertogen bosch iemand ter zake van landlooperij terecht. Uit zijn op gaven bleek dat hij was geboren te Utrecht; in 1830 op l&jarigen leeftijd nam hij dienst bij de 8ste afd. infanterie, woonde het beleg der citadel van Antwerpen bijalwaar hij de bronzen medaille en het metalen kruis ontving; in 1835 begaf hij zich naar Neêrlandsch Indiëen nam deel aan den slag op Sumatra's Westkust; in 1840 engageerde hij zich bij het Pruissische vreemdenlegioen, woonde in Algiers verschil lende veldtogten bijvan waar bij zich vervolgens onder de vanen van den Kerkelijken Staat schaarde. Op nieuw bij het Fransche vreemdenlegioen ingelijfd nam hij in 1856 deel aan de veldtogten in Italië en werd bij Sol- ferino door twee kogels gewond. In Augustus 11. en congé definitief" naar het vaderland teruggekeerd verzocht hij thans na een 30jarige militaire loophaannaar de koloniën van weldadigheid te worden opgezonden! Woensdag 11., 's morgens circa zeven a half acht ure, werd bij gelegenheid van een surveillance door den rijksveld wachter Jacobus Allaartte Hulst gestationeerdtevens op^ ziener der jagt en visscherijdie zich onledig hield met het bewaken van eenige wildstrikken, des "Vrijdags te voren door h<>rn ontdekt in een der polders in de omstreek gelegende persoon van Jacobus Boogaard, oud 34 jarenongehuwd, bekend als strooper en smokkelaar, in jagende of opsporende houding in het jagtveld aangetroffen. De rijksveldwachter na hem goed herkend te hebbenwilde hem calangerendoch Jacobus Boogaard zette het op een vlugten. Plotseling keerde hij zich om en dreigde den rijksveldwachter met een geladen jagtgeweerdeze liep op hem toe en er ontstond een worste ling, waarbij het den rijksveldwachter mogt gelukken de over hand te behouden en nadat hem tot tweemalen toe door Boo gaard was toegevoegd: schiet maar toe, het gaat nu leven om leven, was dezen ambtenaar verpligt tot zelfverdediging ge bruik te maken van zijn wapenen trof hij den genoemden Jacobus Boogaard zoodanig met een pistoolschotdat hij spoe dig had opgehouden te leven. De veldwachter heeft zich daarop terstond bij den beer kan- tonregter te Hulst aangemeld en verklaring van zijn weder varen en handelen gegeven. Door dien ambtenaar is het ver- eischte proces-verbaal opgemaakt en aan de justitie ingezonden. Ook heeft op diens last de ter aarde bestelling van Boogaard nog dien zelfden avond plaats gehad. De Stoompost deelt mede dat de totale lengte van het gedeelte van den weg tusschen Utrecht en Amersfoort 21 ki lometers bedraagt, dat de aardewerken voltooid zijn over meer dan de helft van deze lengte en dat in der minne de onteigening is volbragt van de gronden over drie vierden van dezen afstand. In het afgeloopen jaar zijn van Harderwijk 1695 on derofficieren en manschappen naar Oost-Indie en 92 naar West-Indie vertrokken. Het ijs heeft te Werkendam reeds vroeg zijn offers ge- eischt. Twee zoontjes van J. van der Schuit, 7 en 9 jaren oud, hadden, op het ijs spelende, het ongeluk er door te vallende spoedige hulp was reeds te laat om beiden te red den; slechts bij den jongste heeft men de levensvonk weder kunnen opwekken. In de nieuwe wet op de nationale milicie, van den 19 Aug. 1861, die met den lsten Jan. 1862 in werking is ge treden komen onderscheiden bepalingen voor, ten aanzien van DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u„ 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45 m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 8—9 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks) van sm. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 utir. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1