il1 N°. 569. Donderdag 2 January. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot subst. griffier bij de arr. recht bank te Amsterdam Mr. P. R. Feith; tot kantonrechter te Ridderkerk Mr. F. W. N. Suringar, thans griffier, en tot griffier Mr. J. B. van Osenbruggentot ontv. der dir. belast, en accijnsen te Hardinxveld c. a. den heer J. O. Bogaard, thans hoofdcommies bij het dep. van Koloniën; aan den heer J. Wasserman op zijn verzoek eervol ontslag verleend als ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Uitgeest c. a. Bij besluit van den 29 dezer heeft Z. M. goedgevon den de Rijkscommissie voor statistiekingesteld bij Konink lijk besluit van den 5 November 1858 met 1 Januarij 1862 te ontbindenen mitsdien onder dankbetuiging voor de be langrijke den lande bewezen diensteneervol ontslag te ver- leenen aan de heerenMr. P. W. Alstorphius GrevelinkMr. S. Vissering, Mr. E. van Voorthuysen Hzn., Dr. J. Wtte- waal, W. J. E. SmissaertDr. J. Zeeman, Dr. H. van Cap- pelleMr. H. A. van Dijk, Mr. M. M. von Baumhauer, J. M. Obreen, Mr. J. L. de Bruyn KopsT. J. Wilier, Mr. J. T. Buy3, Mr. B. W. A. E. baron Sloet tot Oldhuis en Dr« L. Mulderals leden en aan Jhr. Mr. W. Sixals secre taris van gezegde commissie. Op 2 Jan. a. s. zullen de audiëntiën van den Minister van Finantiën en die van den Minister voor de Zaken der Herv. Eeredienst, enz., niet plaats hebben. Aan de metaalgieterij van den heer Bake Jr., buiten de Waardbarrière te Utrecht, is in aanbouw en bijna voltooid, de ijzeren kap of koepelwelke moet geplaatst worden op het paleis voor Volksvlijt te Amsterdam; men zegt, dat meer dan 200,000 kilos ijzer aan dit kolossale werk gebruikt zijn. Men leest in de Utr. Cour.: Bij de discussiën over de administratie van den bewaarder der hypotheken te 's Hertogenboschlater te Amsterdam ge plaatst en nu gearresteerd, werd aangemerkt, dat de beloo ning der hypotheekbewaarders voor het grootste gedeelte, misschien wel voos aan hen wordt betaald door het pu bliek hoofdzakelijk door de verkrijging bij acten onder de levenden van onroerende zaken en van schepen en door geld- opnemers onder hypotheek, die er dus groot belang bij heb ben, dat het tarief met rechtmatigheid wordt toegepast, en vooral, dat bij het overschrijven in de registers van de bor derellen elke regel ten minste tien lettergrepen en van de andere acten elke regel ten minste twaalf lettergrepen bevat en dat te meer, wijl door het wijder schrijven niet alleen te veel salaris aan den bewaarder, maar ook te veel zegelrecht aan het Rijk wordt betaald, want de gezegde registers zijn gezegeld met een zegel van een gulden. Al de overschrijving van borderellen en acten sedert 1 Jan. 1858 tot 31 Jan. 1860, dus over een tijdvak van 25 maan den aan het kantoor te 's Hertogenbosch gedaanzijn op last van den Minister van Financiën nageteld en het schrijf loon, hetwelk van^ elke overschrijving is geëischt, ontvangen en genotengeconstateerdtot teruggave aan belanghebben den. In Mei 11. begon ^men met dien arbeid en eerst onlangs was het resultaat bekend. Het gerucht wildat bet door den ambtenaar te veel gevraagde ongeveer 3,400 bedraagt, verdeeld over 25,000 personen. Te Weesp is Vrijdag avond de openbare gasverlichting met een feest op het raadhuis ingewijd, terwijl een optogt door de stad werd gehouden om de verlichting overal en de illuminatie voor het raadhuis te bezigtigen. Zondag is te Dordrecht een vergadering gehouden van de maatschappij Hollando-Belge." In deze is besloten om gevolg te geven aan het besluit van Z. M. den Koning der Belgenin dato 22 December 11., waarbij goedkeuring is ver leend tot verhooging van het maatschappelijk kapitaal met een miilioen francs, tot dekking der kosten van oprigting van een onderdeel der fabriek te Dordrecht. Hoezeer deze maatregel algemeen bijval verdient, valt voor elk, die de tegenwoordige kvvijning in alle vakken van handel en nijver heid kentgereedelijk in het oog vooral wanneer men daarbij bedenkt, dat deze onderneming door belangrijke aannemingen - die, zijn wij goed onderrigtmeer dan 2miilioen franken bedragenterwijl de uitvoering dier werken voor het grootste gedeelte in Holland geschieden moetniet weinig kan bij dragen tot het verschaffen van eerlijk zelf gewonnen brood niet alleenmaar ook om hare eigenaardige inrigtingtot het vormen van iets meer dan gewone werklieden. Zoo zal een nieuwe baan geopend zijn voor hem die werken wil en vooruit wil komen. Beroepen bij de Herv. gemeente te Steenwijkerwold de kandidaat P. Heering. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Dings dag des namiddags te 5 uur 31°, des avonds te 8 uur 31*, te 10 uur 32°. Woensdag morgen te 12 uur 32°, te 3 uur LEIDSCH 1H(i It L A Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95en franco per post f 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën: 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 8 u.9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. —Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 anr; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1