Buitenlandsch Nieuws. Bedankt voor het beroep naar de Herv. geineente te Wij- denes en Oterleek (cl. Hoorn) door Ds. H. Prins de Jong, pred. te Opperdoes. De algemeene Kerkeraad der Nederd. Herv. Gemeente te Utrecht heeft ter vervulling der openstaande leeraarsplaats een dubbeltal opgemaaktalsDs. D. Gildemeester te Sche- veningen en Ds. J. W. Felix te Nieuwe Tonge. Aangenomen het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Middelburg door Ds. J. P. Nonhebei, pred. te Vaassen.^ Beroepen bij de Christelijk Afgescheidene gemeenten te Apeldoorn en 't Loo Ds. J. H. Vos te Heerenveente Boxum Ds. M. Brouwer te Enumatil en te Bolsward Ds. W. van der Kley te Tiel. Bedankt voor het beroep naar Zevenhuizen Ds. F. Strik te Boden. Naar men verneemt, is de WelEerw. Heer Pastoor Sieg fried Kanunik en Deken aan de kerk in de Oude Molstraat te 's Hage, door Z. H. Paus Gregorius benoemd tot HD, Kamerheer. Te Amsterdam hebben zich eenige heeren bereid ver klaard tot ontvangst van liefdegaven voor de hulpbehoevende werklieden der katoenfabriek van de firma de Heyder en C°. alhier. Na den bij den brand verleenden hulp, hebben de on der-officieren en manschappen van het garnizoeneven als de officieren dit reeds hadden gedaanook materiële hulp aan de zonder werk zijnde arbeiders willen verleenen. Bij eene op gisteren gehouden collecte bij het uitbetalen der vijfdaagscke soldij, heeft deze bij het bat inf. opgebragt de som van 10,55, die hoewel gering, echter groot mag wor den genoemd, wanneer men in aanmerking neemt, dat ieder der 5 kompagnien hoogstens uit 40 man bestaaten het door de soldaten ontvangen soldij slechts 30 cents bedraagt. Een edele stadgenoote, welke zich alleen doet kennen onder den naam van Agnes, heeft een smeekdicht geschreven en daarvan voor haar rekening een groot getal exemplaren laten drukkenen deze doen ter hand stellen aan de werk lieden van de heeren de Heyder en C°. - Op haar verzoek zullen eenige dier hulpbehoevenden dit smeekdicht aanstaanden Maandag aan de huizen rondbrengenen den volgenden dag een verzegelde bus aanbiedenwaarvan de inhoud zal worden overgegeven aan de leden der bestaande commissie. - Veel is er gegeven, veel is er noodig, mogen velen de poging van onze stadgenoote, de edele Agnes, ondersteunen. - Zij be roept zich op Matth. XXVvs. 40en wy bevelen deze bede om hulp dringend aan. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrijdag des namiddags te 5 uur 36*, des avonds te 8 uur 35', te 10 uur 85°. Zaturdag morgen te 6 uur 35", te 8 uur 35", te 12 uur 40°, 's namiddags te 9 uur 39°, te 4 uur 38°. Dezer dagen is uit Neder-Oostenrijk eene bende Hei denen verwijderd en overgebragt naar het Orenburger Comitaat alwaar zij te huis behoorendewijl zij zich voortdurend aan dieverijen schuldig maakten. Onder dit aantal bevonden zich 17 kinderen van verschillenden leeftijd. Naar hunne verklaring droegen zij allen den naam van Vayda. Terwijl de vrouwen de huizen der landlieden binnendrongen en de bewoners bezig hielden door hen uit de hand of op andere wijze waar te zeggen, maakten de mannen van de gelegenheid gebruik om hen te bestelen. Voor zij naar het Orenburger comitaat met behoorlijk geleide werden heen gezondenheeft de politie hen naauwkeurig onderzocht en toen bleek het, dat zij het geld en de banknotende opbrengst hunner dieverijderwijze op hun lijf hadden verborgendat het alleen aan personen in derge lijk onderzoek zeer ervaren mogt gelukken het te vinden. De Koningin dezer bende was eene jonge vrouw van buitengewone schoonheid. De gemeente Inzerdorf bij Weenen is 11. Maandag door een feilen brand aangetastten gevolge waarvan 28 woningen met de daarbijbehoorende schuren een prooi der vlammen zijn geworden. Het geleden verlies is te grooter, dewijl een aanzien lijk gedeelte van het ingeoogst graan is verloren. Op dien zelfden dag is te Hofgeismar in Pruissen een zwaren brand uitgebarstenwaardoor ruim 20 woningen zijn in den asch gelegd. Men verneemt dat de heer Sylvanio van de Weijer, Bel gisch gezant te Londen ernstig ziek is. Onderscheidene Belgische dagbladen meldendat de zaak van den afkoop van den Scheldetol bij de wetgevende kamers van Belgie weldra door het gouvernement aanhangig gemaakt zal worden. Uit Madrid schrijft men, dat de beroemde paardentem mer Barey de eer genoten heeft, om in de manege van het paleis, in het bijzyn des Konings en der Koningin, proeven zyner bekwaamheid te gevenen bij die gelegenheid het vol gende verrigte: hij trad een hok binnen, werwaarts een zeer wild en koppig paard uit de Koninklijke stallen was overge bragt, vertoonde het do palm zijner hand, en legde vervol gens, zonder de oogen van het dier aftewenden, de hand op den kop daarvanliet het de tong uitstekenlegde den brei del aanbragt het naar de manége overdwong het daar op de knieën en met den buik op den grond te vallenen tergde het op allerlei wijzen, maar zonder dat het zijn gedwongen houding een oogenblik verliet. Do Koningin heeft daarop de opvoeding van twee prachtigemaar uiterst wilde paarden deu heer Barey toevertrouwd. Er hebben zich reeds zooveel koopvaardij-kapiteins aan gemeld om, ten gevolge der kennisgeving van het gouverne ment een engagement als luitenant of onder-luitenant bij de marine te sluiten, dat de aanvragen het daartoe door de Britsche admiraliteit vastgesteld aantal (500) reeds te boven gaan. Men verneemt tevens, dat het gouvernement onderscheidene con tracten tot leverantie van benoodigdheden ten behoeve der. vloot heeft aangegaan. Te Gibraltar is reeds een smaldeel van de Engelsche vloot vereenigd en gereed om op een per telegraaf te zenden bevel dadelijk naar Noord-Amerika te stevenen. Volgens berigt uit Londen hadden nog verscheiden schepen, die in de wate ren van Malta en langs de Syrische kust post gehouden had den, bevel ontvangen om zich bij het te Gibraltar gevormd wordende eskader te voegen. Laatstleden Zaturdag werd te Southampton de vreemdsoor tige, maar alles behalve aangename ontdekking van een diefstal op vrij grooten schaal gedaan die, naar de omstandigheden te oordeelenhoogst waarschijnlijk in het land der afzending gepleegd is. Gelijk men weet, worden groote voorraden van Chinesche krippen shawls en Indische zijden waren door de stoombooten der Peninsular and Oriental stoomboot-maatschappij ingescheept, te Suez aan wal gebragtlangs den spoorweg door de woestijn vervoerden te Alexandria weder op de stoombooten ingescheept, die wekelijks te Southampton met de brievenmails uit de Oostersche bezittingen arriveren. Bij de lading nu, door de stoomboot Delta overgebragtdie in de vorige week Southampton bereikte, bevonden zich vier aan de heeren Dun- lop Schoales, scheepsagenten aldaar, geconsigneerde, ge merkte en genommerde kisten, ieder waarvan opgegeven was 50 dozijn Chinesche krippen shawls in te houden, dus een gezamenlijk getal van 200 dozijn, ter gezamenlijke waarde van 1180 pond st. Maar bij het openen dezer kisten in de pak huizen van het dok, door de tolbeambten, bleek het dat in geen dier kisten een enkele shawl te vinden was. Allen waren matten en andere ligten stoffen opgevuld, en van boven met eenige zware steenenzoodat de kisten juist even zwaar wogen als zij hadden moeten doen wanneer de shawls er in geweest waren. Uitwendig waren zy volmaakt ongeschondenen alle voorzorgen zoo goed genomen, dat het bedrog onmogelijk vroeger dan bij het openen, na het volbrengen der reis, ont dekt kon worden. Fromotlën aan de JLeldsche Uoogeschool. 21 December. - In de Geneeskunde den heer S. A. van der Chijs, van Leiden, met een academisch proefschrift, getiteld: Vertlag der verloskundige kliniek en polikliniek aan de Leidscke Uoogeschoolgedurende den academischen cursus 18601861.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 2