N\ 546. Woensdag 4 December. A". 1861. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot benoemd tot burgemeester der gemeente Bruinisse de heer J. B. Nederveenran Sleen den heer W. J. Boelkenvan Westwoud den heer J. Blomen van St. Pancras den heer K. Duif. Met genoegen kan men mededeelen, dat Z. K. H. de Prins van Oranje thans zoo verre ran zyn ernstige ziekte is hersteld, dat HD. gisteren voor de eerste maal een wandeling heeft gemaakt. In de Zitting der Tweede Kamer van heden Dingsdag zijn de beraadslagingen aangerangen over Hoofdst. IV (Justitie.) De heer Westerhoff zal alleen over dit Hoofdstuk «preken om zijn stem te motiverenhij zal er tegen stemmen om het hooge cijfer, in verband tot den ongunstigen finantiëlen toe stand welke het te meer tot pligt maakte op alle begrootin gen de meeste zuinigheid te betrachten. Hij betuigt ook zijn afkeuring over de traagheid in de herziening onzer strafwet geving alsook de militaire wetboeken. Voorts is spr. tegen de kostbare cellulaire rijtuigen tot het vervoer van gevangenen. De heer van Zuylen komt terug op hetgeen de Minister van Justitie Zaturdag jl. tegen hem gezegd heeft. Spr. zet op den voorgrond, dat het volstrekt niet in zijn bedoeling lag den Minister iets kwetsends te zeggentoen hij over zijn optre ding in dit kabinet gewaagde., benevens over zijn houding bij de verdediging der wet van den Baad van State. Sprekers verwijt is, dat hij iD een kabinet plaats genomen dat niet van zijn vlag was, en dit te zeggen, daartoe is een vertegen woordiger bevoegd. De Minister antwoordde daarop, dat hij deswege geen verantwoording schuldig was. Doch spr. gelooft dat dit bij politieke beginselen of de zamenstelling van een kabinet niet opgaat, dan is den Minister zeer zeker aan de Kamer wel verantwoordelijk. De Minister heeft spr. verweten dat hijspr., het kabinet had verlatentoen hij voorzag dat het kabinet omvieldat is waar, maar zijn pligt bragt dat mede bij den toestand waarin dat kabinet verkeerde. Sprekers verwijt over zwakheid bij de wet omtrent den Baad van Staten was z. i. ook een passende kritiek, maar als de Minister daar over boos wordt, hoe kan dan 't gemeen overleg met den Minister bevorderd worden. Spr. stapt hiermee van dit onder werp af. (De zitting duurt voort). In de Zitting van den Gemeenteraad te 's Gravenhage van 26 November jl., zijn ingekomen de volgende missives: //De ondergeteekendehandelende namens den raad van administratie der Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij geeft met verschuldigden eerbied te kenneD aan den raad der gemeente 's Gravenhage: dat ter zijner kennis gekomen is dat de raad der gemeente 's Gravenhage te beslissen heeft over het al of niet indienen aan de Tweede Kamer der Staten- Generaal van een adres, verzoekende het wetsontwerp tot ont eigening van perceelen, ten behoeve van den aanleg van een spoorweg van Leiden naar Woerdenniet aantenemen. Dat met ter zijde lating van vele beschouwingen, waartoe dit on derwerp aanleiding konde gevende ondergeteekende zich be paalt, met aan de ernstige overweging van den raad de vol gende bemerking voorteleggen: Wordt het aanhangige wets ontwerp aangenomen, waardoor de voltooijing van den in aanleg zijnde spoorweg mogelijk wordt gemaaktdan is het zeker, dat een spoorwegverbinding tot stand komtvoor de stad 's Gravenhage hoogst belangrijk. Wordt daarentegen het wets ontwerp niet aangenomen, zoo is het op zijn zachts genomen zeer twijfelachtig, of immer eenige verbindingslijn tot stand kome, waardoor 's Gravenhage wordt gebaat. De overtuiging» dat het met de belangen der gemeente 's Hage geheel strijdig zoude zijneen zekere verbinding te zien opgeofferd aan de hoop op een nog wisselvallige verbinding, zal ongetwijfeld de raad dezer gemeente weerhouden moeten de daarstelling der reeds in constructe zijnde spoorwegverbinding tegentewerken. Deze bedenking eerbiedig den raad voorleggende, vleit zich de ondergeteekende voldoende te zijn om te doen inziendat de indiening van een adres, als voorgesteld in strijd zoude zijn met het ware belang der gemeente. Namens den raad van administratie der Hollandschen IJze ren Spoorweg-Maatschappij, De Administrateur, Amsterdam, 26 Nov. 1861. J. W. BAKE. «/Naar aanleiding uwer missive van 16 October 11., heeft de directie de eer ter uwer kennis te brengen, dat zij, na de raadpleging met de vergadering van commissarissenniet aar zelt de verklaring afteleggendat ingeval het thans bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal aanhangige ontwerp van wettot onteigening van perceelen ten behoeve van den aan leg van een spoorweg van Leiden naar Woerden, mogt ver worpen worden, de Nederlandsche Biin-Spoorweg-M^atsc^ippij,( steeds bereid blijft, op billijke voorwaarden, eo« spopjjjveg- LEIDSCH DAGBLAD. Dere Courant verschijnt eiken dag, be- halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95 en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 ra. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) aaar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23over Marseille 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf.Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van srn. 8 u.9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester ett Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen hnize op den Ouden Singel's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1