N°. Maandag 25 November. A°. 1861. Binnenlandsch INieuws. V X- O. LEIDSCH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën: 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 30 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 n. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 n.; van Amsterdam (Beerebijt) oaar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45 ra.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Ri^ks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 2—7 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 8 u.9 tl. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden- Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur.- Thesaurie, dagelijks van 102 uur. Ve Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'smorgens van 910 uur. Kftntcor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—-1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 nar; ran Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft dezer dagen tot officier der orde van de Eikenkroon benoemd, den heer W. Götte, burgemeester van Goor en Markelo; tot groot-officier dier orde den Pruissischen i generaal-majoor von Baight-Rhotz, kommandant der bonds- vesting Luxemburg, en tot ridder dier orde baron von Reib- nitz, lsten luitenant in Pruissische dienst en adjudant van genoemden kommandant. Z. M. heeft den marinier der 2de klasse J. P. A. Sloots benoemd tot ridder der 4de klasse der Mil. Willemsorde. Het eindverslag der Commissie van rapporteurs over Hoofdstuk V der staatsbegrooting, afwijkende van de te dien aanzien gebruikelijke wijze, bevat de opmerking, dat de Commissie van rapporteursgelezen hebbende de uitdrukking des Minis ters dat het verslag der Commissie geen antwoord verdient geheel den inhoud van dat verslag handhaaft, als behelzende de getemperde uitdrukking van het gevoelen der Kamer, in afdeelingen geopenbaard. De audientien van de heeren Ministers van Oorlog en Justitie zullen op Dingsdag 26 en Woensdag 27 Nov. e. k. geen plaats hebben. De heer Keurenaer, directeur der Koninklijke Akademie te Delft, heeft bij gedrukte circulaire aan de kweekelingen kennis gegeven, dat bij Kon. besluit van den 21 November de Akademie te Delft met. den dag van heden wordt geslo ten, aanvankelijk voer den tijd van twee maanden. De opbrengst der verloting, die, ten behoeve der slagt- offers van de waterrampen in Oost-Indie, te Delft i9 gehou den, bedraagt f 11,830. Om voor de liefderijke gedragingen van Z. M. den Koningtijdens den jongsten watersnood in de gemeente Bra ke! een blijvend gedenkteeken te stichtenhebben de inwo ners van dit dorp aan een tengevolge van dien watersnood vernielde, maar nu weder opgebouwde straat den naam van Oranjestraat gegeven. Bij gelegenheid van de plegtige uitreiking der eereblijken aan de bekroonden op de Algemeene Nationale Tentoonstel ling, door de Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheidte Haarlem gehoudenheeft de Commissie aan de leden der Jury een bronzen medaille aangeboden, als be wijs van hare erkentelijkheid voor de vele en gewigtige, door hen aan de Tentoonstelling bewezen diensten en van de hooge waarde, die zij op hun belanglooze medewerking gesteld heeft. Die medaille behoort tot de beste, welke in den laat- sten tijd hier te lande vervaardigd zijn en doet zoowel den ont werper, ab den graveur, den heer van der Keilen, alle eer aan. Bij besluit van den bisschop van Haarlem is de heer H. J. W. van Hertum als kapellaan verplaatst van Goes naar Leiden en in zijn plaats aangesteld de heer P. van Hugten van Overschie. Tot lid van den Gemeenteraad te Oudewater i3in plaats van den heer W. J. Lier, die als zoodanig zijn ont slag had genomen met 72 van de 78 uitgebragte stemmen verkozen de heer H. P. van Praag Med. Doet. aldaar. Men schrijft uit Harlingen: Voor eenige dagen overleed te L. in ongehuwden staat zonder familie in bijna 70-jarigen ouderdom zeker oud-onderwijzer H. J. B., die als zijn laatste wil een testa ment heeft nagelaten, waarin hij velen is gedachtig geweest. Zijn niet onaanzienlijk vermogen had hij daarbij vermaakt aan de Herv. Diaconien van de gemeente L. en het naburige dorp H., onder de verpligting tot navolgende uitkeeringenf 1000 aan den predi kant G., die hem gedurig bezocht; f 600 aan den predikant W. van het bovengenoemde dorp en verder aan zijn vriend v, d. H., den tuinmanmelkboerbarbier en de huishoud ster ieder f 100, welke laatste, die verscheiden jaren bij den overledene had gewoond, telkens op haar verjaardag een ge lijke som bekwam. - Het bevestigt zich, dat in de laatste stormen twee stoorabooten zijn verongelukt, namelijk de Lion van Huil op Petersburg en de Enchantress van Huil op Rotterdam varende. Van eerstgenoemde heeft zich de bemanning weten te redden, doch van de andere is tot dusver niemand terecht gekomen. Tn de voorgaande week is aan den Noord-Bevelandschen wal, niet ver van de gemeente Wissekerke gestrand de Fran- sche brik St. Louis. Om zoo mogelijk de romp te behouden en vlot te krijgen heeft men het tuig er afgebragt en aan den dijk nedergelegd. Het schijnt, dat eenige landbouwers daarvan hebben gebruik gemaaktom er zich een gedeelte van toeteëigenenen dat de rijksveldwachters die zaak op het spoor zijn gekomen en de daders, meest gegoede lanjüi*eden hebben ontdekt. Dingsdag avond zijn de overtuiginglstukben bestaande in touwen, kettingen, ijzerwerk enz. te/$roes aan- - gebragt. Men spreekt ook van geldelijke aanbiddingen, dif

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1