GUTTAPERCHA. DE NEDERLANDSCHE RESIDENTIE- Advertentiën. BIDSTOND VOOR ISRAËL, igte Laarzen en Schoenen, 'sGravenhaagsche Stads-Almanak (39ste Jaargang.) In het park van Tzarkoe-selo is een zonderlinge inrig- tiog van den Russischen Keizer, namelijk: het Keizerlijk hotel voor invalide-paardenwelke het voorrecht hebben gehad in 'g Keizers persoonlijke dienst te zijn geweest. Een bijzonder kerkhof is aan dat hotel toegevoegd en grafsteenen wijzen de namen aan van de gestorven paarden en van de vorsten welke hen hebben bereden en, zoo daartoe aanleiding bestaat, de veldslagen en gedenkwaardige gebeurtenissenwaaraan zij heb- ben deelgenomen. In de vorige week had te Bern een treffend voorval plaats. De kanselier van het Fransche gezantschap, de heer Blotbevond zich in het kabinet van den gezantden Markies Turgot, toen hij door een aanval van beroerte plotseling dood nederzeeg aan de voeten van den gezant. Te Rouaan zijn twee zusters, die op denzelfden dag getrouwd warenZondag 11. van tweelingen bevallen. Afgevaardigden der handwerk- en nijverheidsvereenigin- gen te Rostock in het groothertogdom Mecklenburg hebben bij het gemeentebestuur aangedrongen op de opheffing van een middeneeuwsche wethoudende, dat Israëliten in die stad niet mogen verblijf houden dan tijdelijk, gedurende de jaarmarkt. De benoeming van den heer Fould tot minister van finan cien in Frankrijk heeft te Weenen in zeer vele kringen een zeer gunstigen indruk gemaakt; men ziet daarin de voorbode van rust en vrede en hoopt, dat het jaar 1862 zonder geduchte omkeeringen of revolutionnaire opstanden zal voorbijgaan. Een minder aangenamen indruk hebben de woorden van Keizer Napoleon gemaakt, waarbij de theorie der legitimiteit en het loningschap door Gods genade wordt gesteld tegenover de theorie van de souvereiniteit des volksdit is voornamelijk het geval in de hoogste kringenalwaar men niet ver verwij derd is van het denkbeeld, dat Keizer Napoleon zich voor bet oogenblik gedwongen ziet, om van zijn vroeger aangeno men staatkundig stelsel af te wijkenuithoofde van de groote financiële moeijelijkhedenwaarin hij zich bevindtmaar dat hij later, zoodra de gelegenheid daartoe gunstig blijkt te zijn, tot zijn stelsel zal terugkeeren. Het finantieel programma van den heer Fould en de brief van Keizer Napoleon dienaangaande aan den minister van staat gerigt brengen te Londen een vrij gunstigen indruk te weeg. Welke ook de drijfveeren mogen zijndie Keizer Napoleon nopen vrijwillig afstand te doen van zijn prerogatief tot het openen van nieuwe kredieten, prijzen de Engelsche staatslieden eenparig de wijsheid en schranderheid, waardoor de Keizer de financiële crisisdie de rust in Frankrijk bedreigde, tracht af te wenden. Te Londen is een dame insolvent verklaard, die in het opschilderen van dames haar bestaan trachtte te vinden. Zij ontving soms 20 p. st. voor een opgeschilderd gelaatdoch schijnt daariü geen begunstiging te hebben ondervondendaar zij zich als insolvent heeft aangegeven. Men berigt uit Hayti, dat bij het dezer dagen tusschen den Paus en den president Geffrard gesloten concordaat een aartsbisdom en vier andere bisdommen te Hayti zijn opgerigt terwijl Z. H. in een bijzonder artikel het recht is voorbehou den, alleen blanken in deze waardigheden te benoemen. OFFICIEEL NIEUWS. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten 1°. dat tot hoofdonderwijzeres der openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der 1ste klasse voor meisjes binnen deze Gemeente is benoemd Mejufvrouw Adriana Jo hanna Wilhelmina Rensen 2°. dat die school geopend wordt den 2den Januarij 1862; 3°. dat tot het doen inschrijven van leerlingen aan de ou ders of die hen vervangen gelegenheid wordt gegeventer Gemeente-Secretarie, dagelijks (Zon- en Feestdagen uitgezon derd), van des voormiddags 11 tot 's namiddags ten 2 ure; 4°. dat bij die gelegenheid moeten worden overgelegd de bewijzen van geboorte-inschrijving en van koepok-inënting der kinderenterwijlingeval zij de natuurlijke kinderziekte heb ben gehad, opgave moet geschieden van den naam des Genees- heers, die haar heeft behandeld. in de ZAAL Noordeinde Wijk I, N\ 29. Op DONDERDAG 21 November 1861 des avonds te zeven ure. Spreker: Lu DE «EER te Baarn. TE HEER op het beste gedeelte der Breedestraat te Ltyden drie logeable KAMERSalle be hangen en van Stookplaatsen voorzien met vrije Zolder en Meidenkamer, voor den geringen prijs van ylLO in het jaar, vrij van lasten. Te bevragen aan het Bureau van dit Blad. door aanwending van Elegant van fatsoen, duurzaam door kwaliteit en gemakkelijk voor passing, voor HeerenDames en Kinderenwor den in alle genre gemaakt in de Schoen makerij van B. LE GÜÉ. SN ▼oor 1863, ter perse. De Redactie verzoekt alle opgavenwelke nog tot aanvulling of verbetering mog- ten bestemd zijnhaar zoo spoedig mogelijk te willen doen geworden ten einde ook nu weder aan dit veel omvattend HANDBOEK de meeste naauwkeurigheid en volledigheid bij te zetten. Het omvat uitvoerige opgaven van Rijks-, Gewestelijke- en Gemeentebesturendie van het Regtswezen Onderwijs de Koloniën enz., voorts over de Genootschappen en Vereenigingen van Kunsten en Wetenschappen, Liefdadigheid en de verschillende takken van Nijverheid, wijders de genealogische mededeelingen betreffende Huizen van Europa de opgave nopens de Gezanten en Consuls van en in Nederlandenz. Ook in dezen Jaargang zal een BIJVOEGSEL voor Advertentiën worden gege ven en wel bepaaldelijk voor Bekendmakingen van vaste Depotsvan Winkels en Magazijnen van Inrigtingen van Handel- en Nijverheid van Maatschappijen tot verzekeringvan Boekwerkenals anderzins. PrijsTWINTIG CENTEN per regel. Het belang van zoodanige Bekendmakingen voor Kooplieden Winkeliers In- dustrieelen enz., wordt meer en meer binnen- en buitenlands beseft, daar deze annonces een geheel jaar ouder de oogen van het publiek blijven. Men gelieve de voor opgemelden Almanak bestemde Advertentien voor 30 November a. s. toe te zenden aan de Boekbandelaren GEBR. RELTNFANTE te 's Gravenhage, volgde staatkunde, en al hun invloed zullen aanwenden om de bevolking terug te houden, van al wat zou kunnen strek ken om die politiek tegen te werken. Zoowel te Turin als te Genua merkt men onderscheiden Polen op. Dien toevloed schrijven sommigen toe aan het organiseren van een legioen, hetwelk welligt binnen eenige maanden dienst zou kunnen doen. Breedestrt&t nabij de Mandemakerateeg Wyk IV. N». 208.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3