DE NEDERLANDSCHE RESIDENTIE- Te Koop of te Huur, Advertenliën. 'sGravenhaagsehe Stads-Almanak (39ste Jaargang.) jaarlijks een reis naar het zeer bevolkte land der Szeklers en VOert deze ongelukkigen (die naauwelijks in hun behoeften kunnen voorzien en veelal in Moldavië werk zoeken), door schoone beloften mede naar Bucharest; hij rigt zich vooral tot jongelingen en jonge meisjesmet de belofte hen bij voor name familien te plaatsen. Te Bucharest aangekomen verkoopt bij die jongelingen aan Hongaarsche en Duitsche kooplieden ile jongens voor een dukaat per stuk, en de meisjes voor veel hooger prijs ten behoeve van verblijven van ontucht. Deze handel wordt door nog verscheiden andere personen gedreven zoodat men alleen te Bucharest 6000 kinderen van Szeklers vindt. De heer Koos heeft Bene aan de policie aangegeven die hem verbood in het vervolg meisjes naar die stad te bren gen Bene antwoorddedat hij zulks niet kon nalatendaar het zijn handel was, en dat, indien men ze te Bucharest niet toeliet, hij de kinderen naar Giurgewo zou vervoeren. Koos hoopt dat de autoriteiten der Szeklers, die thans het oog op Bene gevestigd hebbendezen niet langer ongestraft in zijn afschuwelijk bedrijf zullen laten voortgaan. De hertog van Oporto is 11. Donderdag te Lissabon aan gekomen en heeft onder den titel van Koning Lodewijk I de teugels van het bewind aanvaard. Omtrent het verblijf te Compiègne ontleeuen wij aan bijzondere berigten eenige détails die niet onaardig zijn Het schijnt dat het onaangename weder veel van het ge noegen der genoodigden beneemt. Men gaat zeer weinig in het boschde jagt is volstrekt onmogelijk gewordenen men moet dus zijn toevlugt zoeken in de avond-vermakelijkheden en het tooneel. Op verschillende avonden in de week is er tooneel- voorstelling ten hove. Overigens vindt ieder genoodigde, zoo dra hij te Compiègne aan het spoorwegstation afstapt, een hofrijtuig voor hem gereed staandat hem naar het paleis brengt. Daar wordt hem dadelijk het N°. opgegeven van de voor hem bestemde kamer, waarheen men hem geleidt. Komt hij voor de eerste maal op de lijst der genoodigden voor, dan wordt bij des avonds vóór het diner, door den dienstdoenden \amerheer, aan den Keizer voorgesteld. Wanneer hij echter reeds vroeger gepresenteerd is, dan spreekt Z. M., die zich laat opgeven wie er aangekomen ishem aanwanneer men zich naar de eetzaal begeeft. De genoodigden hebben in den regel appartementen, die bestaan uit twee kamers, of wel een kamer met kabinetje. Voor familien zijn er ook eenige in elkander loopende kamers. Te elf ure wordt het dejeuner en te zeven ure het diner gebruikt. De gewone avondbijeenkom sten vangen te 9 ure aan. Dit is de regel; de uitzonderingen zooals jagtpartijenrijtoeren in de bosschenbals en tooneel- voorstellingenworden officieel aangekondigd. Tegen het etensuur begeven de gasten des Keizers zich naar een groote wachtka mer, waarop de Keizerlijke appartementen uitkomen. Daar vertoeft men tot dat HH. MM. er doorkomen, en in den regel kan men daar het meest ongedwongen elkander ontmoe ten. Zoodra een genoodigde des morgens zijn kamers heeft verlatenom aan het ontbijt deel te nemenkomen er een knecht en een kamermeid, die met bewonderenswaardige vlug heid in minder dan tien minuten alles weder in orde bren gen tusschen het ontbijt en het diner is ieder genoodigde geheel vrijen hij kan over zijn tijd beschikken zoo als hem goed dunkt, terwijl niemand gehouden is om overigens het officieel programma te volgen. Doorgaans vertoonen de dames zich dagelijks in drie verschillende toiletten. Men zegt, dat het Fransche garnizoen te fiome op 40,000 man gebragt zal worden, dat er een goede verstand houding bestaat tusschen Victor Emanuel en Keizer Napoleon en dat de organisatie van het Italiaansche leger naar Frank- rijks raad bespoedigd wordt. In de staatkundige kringen te Weenen heeft dit berigt geen goeden indruk gemaakt. OFFICIEEL NIEUWS. Eerste Huwelijksafkondigingen. Leiden 17 Nov. 1861. Hendrik Jan van Leeuwen ,jm. 23 j. en Antje Bazel, jd. 25 j. - Simon Karei van der Wijngaardjm. 23 j. en Maria Johanna Galjaardjd. 17 j. - Nicolaas Ramak, jm. 41 j. en Maria Hofkes, jd. 28 j. - Johannes van Weeren, jm. 34 j. en Gerrendina Burkels jd. 27 j. - Adrianus Berkhoff, jm. 28 j. en Cornelia Mojetjd. 45 j. Het HOOFDBESTUUR der JLeidsche Maatschappij van Weldadigheid brengt bij deze ter kennisse van Belang hebbenden dat de Rekeningen van het afgeloopen Boekjaar met het Verslag daaromtrent uitgebragt door de Commissie welke de jongste Algemeene Vergadering met het onderzoek dier rekeningen belastte, op Woensdag 20 November des middags van 12 tot 1 ure, en op Donderdag en Vrijdag 21 en 22 November 1861des na middags van 2 tot 3 ureter inzage zul len liggen voor de bijdragende ledenin een der Localen van de Lakenhal. om dadelijk te kunnen aanvaarden Een welingerigt deftig WOONHUIS met goed Put- en Regenwater. - Staande op het Steenschuur (Rapenburg) Wijk IV. N#. 263). Adres aldaar. De bekende en onbekende schuldeischers lri de onder het voorregt van Boedelbe schrijving aanvaarde nalatenschap van wij len den Heer CORNELIS ZANDVLIET, ln leven Bloemist en Buitenlandsch han delaar in Bloembollen, gewoond hebbende en den 9den October 1860 overleden te tiassenheimworden opgeroepen om op Dingsdag den 26sten November 1861, des voormiddags ten 10 ure, te verschijnen ten huize van J. VAN DER VOETin het Logement de Stad Rome te Warmond ten einde door de Erfgenamen aan hen Rekening en Verantwoording wor den gedaan van het gehouden beheer over die nalatenschap, en indien er geen verzet plaats heeftuitbetalingvoor zooverre het bedrag der nalatenschap toereikende zal zijn. voor 1862 is ter perse. De Redactie verzoekt alle opgavenwelke nog tot aanvulling of verbetering mog- ten bestemd zijn, haar zoo spoedig mogelijk te willen doen geworden, ten einde ook nu weder aan dit veel omvattend PIANDBOEK de meeste naauwkeurigheid en volledigheid bij te zetten. Het omvat uitvoerige opgaven van Rijks-, Gewestelijke- en Gemeentebesturen die van het Regtswezen Onderwijs de Koloniën enz., voorts over de Genootschappen en Vereenigingen van Kunsten en Wetenschappen, Liefdadigheid en de verschillende takken van Nijverheid, wijders de genealogische, mededeelingen betreffende Huizen van Europade opgave nopens de Gezanten en Consuls van en in Nederlandenz. Ook in dezen Jaargang zal een BIJVOEGSEL voor Advertentiën worden gege ven en wel bepaaldelijk voor Bekendmakingen van vaste Depotsvan Winkels en Magazijnen van Inrigtingen van Handel- en Nijverheid van Maatschappijen tot verzekering van Boekwerkenals anderzins. PrijsTWINTIG CENTEN per regel. Het belang van zoodanige Bekendmakingen voor Kooplieden Winkeliers In- dustrieelen enz., wordt meer en meer binnen- en buitenlands beseft, daar deze annonces een geheel jaar onder de oogen van het publiek blijven. Men gelieve de voor opgemelden Almanak bestemde Advertentien voor 30 November a. s. toe te zenden aan de Boekhandelaren GEBR. BELINFANTE te 's Gravenhage, en

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3