N°. 533. Dingsdag 19 November. A°. 1861 de heeren Mr. J. E. Goudsmit. Mr. H. Obreen. Mr. J. van Outeren. Mr. J. W. Schuurman. Binnenlandsch Nieuws. LEIIISCII lAfiBLAB. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95 en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- rners Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 n. 6 ra.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'sraorgens te 8 u., 'smiddags te 12 'snamiddags te 3 u.45m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 8 u.9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel'sraorgens van 910 uur. Kanteorder Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Onder herinnering, dat de stembriefjes moeten ingeleverd worden Dingsdag 19 November a. s., van 's morgens ten negen ure tot 's namiddags ten vier ure (niet tot 5 ure), wor den voor leden van den Gemeenteraad aanbevolen: Z. M. heeft benoemd tot hoofdcommies bij het depart, van buitenl. zaken den commies H. C. Byvanck en den 2de luit. J. W. M. Schlundt Bodien van het 6de reg. inf., in rang en ancienneteit overgeplaatst bij het wapen der inf. in Oost-Indie. Z. M. heeft tot officier der orde van de Eikenkroon be noemd den heer Guêrin Méneville, natuurkundige te Parijs. Men zegt, dat hef Koninklijk besluit gereed ligtbetreffende bet vernieuwen en bijhouden der bevolkingregisters en de ver- pligting tot het doen van aangiften voor die registers, om met December e. k. in werking te treden. Aan de leden der Tweede Kamer is rondgedeeld de me morie van beantwoording op de algemeene beschouwingen over de Staatsbegrooting. Daarin is vooral belangrijk het antwoord op de beschouwingen, omtrent het politiek karakter en het re geringsbeleid van het kabinet. Ten eerste wordt gezegd dat de regering zich niet heeft voorgedaan in haar programma als bij uitnemendheid homogeen en liberaalmaar eenvoudig gezegd heeft datdaar een gemengd kabinet gebleken was niet tot goede uitkomsten te leiden thans het kabinet bestond uit mannen, allen de liberale rigting toegedaan. Dat minis ters uit een vorig kabinet in het nieuwe bleven gaf geen grond om te verwachten, dat niets van de aangekondigde een- dragtige zamenwerking komen zou. Sedert 1848 was dat steeds geschied. Verder wordt op de aanmerking betreffende de weifelende houding der regering in de zaak der erkenning van Italië,ge antwoord dat de kamer in der tijd genoegen heeft genomen met de gegeven toelichting en de aanmerking omtrent som mige met den geest der onderwijswet strijdige benoemingen dat benoemingen daden zijn van dagelijksch bestuur, die alleen behandeld worden door den minister wien zij aangaan. Dat de militie-wet gewijzigd is aangenomen, acht de regering geen be wijs van weifeling. De meeste groote wetsvoordragten onder gaan wijzigingen. Op koloniaal gebied geeft de regering toe dat de gewenschte eenstemmigheid later gebleken is niet te heerschenwaarom dan ook de minister, die in deze van zijne ambtgenooten verschilde is afgetreden. De regering zegt verder, dat zij zich niet heeft voorgedaan als bij uitstek tot handelen gezindmaar alleen de hoop geuitdat de Tweede Kamer haar het handelen tracht mogelijk te maken. In verband hiermede bestrijdt zij de beschuldiging van werkeloosheid en wijst daartoe op de reeds aangenomen ingediende of nog bij den Raad van State aanhangige ontwerpen. Ten slotte wordt gezegd dat men, alvorens zich de woorden te veroorloven, dat men in een gouvernement hetwelk in dege- gelijkheidkracht en werkzaamheid zooveel te wenscheD over liet, geen vertrouwen kon stellen, eenige feiten tot onder steuning daarvan had moeten aanvoeren. //Overigens," eindigt deze *zal het der regering aange naam zijn, duidelijk en bepaaldelijk te vernemen, hoe de Kamer jegens haar gestemd is. Mogt een behoorlijk afdoen der zaken daaruit blijken niet mogelijk te zijn, zij zal dan weten wat te doen. Uit de beantwoording van den Minister van Justitie nopens de wetsvoordragt over de bepaling van den tijd der invoering van de rechterlijke inrigting blijkt, dat de regering dien tijd op I September 1863 wenscht te houden. Z. Keizerl. H. de Grootvorst Constantijn van Rusland is met gemalindochter en gevolg Zaturdag avond te half zes ure te Rotterdam aangekomendoor Z. K. H. Prins Erederik verwelkomd en vervolgens langs den Rijnspoorweg naar Soest- dijk vertrokken. Z. M. de Koning i» Zondag morgen ten 9 ure met een extra spoortrein uit de residentie naar Soestdijk vertrokken ten einde een bezoek te brengen bij Z. Keizerl. Hoogheid den Grootvorst Constantijn van Rusland, die zich thans aldaar bij H. M. de Koningin-moeder bevindt. Z. M. is 's avonds te ruggekeerd. Men zegtdat de heer Pahudgewezen go^Verneur-ge- neraal van Neerl.-Indieernstig ongesteld is. t

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1