N°. 530. Vrijdag 15 November. A0. 1861. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot Groot-officier der orde van de Eikenkroon den heer MimautConsul-Generaal van Frank rijk te Amsterdam en tot ridder dier orde dén heer A. L. d'Hamecourt, administrateur hij de' Nederlandsche Rijnspoor wegmaatschappij - voorts tot rechterplaatsvervanger in de arr.-rechtbank te Zwolle Mr. J. Thiebout, advocaat aldaar. De heer Ch. F. Pahudoud-gouverneur-generaal van Neerlandsch-Indieis Woensdag voormiddag te 's Hage aan gekomen. Naar men verneemt wordt Z. K. H. de Grootvorst Konstantijn van Rusland binnen eenige dagen bij H. M. de Koningin-moeder op HDs. kasteel te Soestdijk verwacht. Na de aankomst van Z. K. H. zal Z. M. de Koning zich mede derwaarts begeven. Gedurende den geheelen nacht heeft te 's Hage en te Leiden een hevige storm uit het Zuid-Westen gewoed, waar door wederom in het 's Gravenhaagsche Bosch vele zware hoo rnen zijn omvergerukt. Ook in den Haag en omstreken is aan vele woningen schade aangerigt. De Gemeenteraad van 's Gravenhage heeft het verzoek vaa den heer A. Mosselmans van Brussel, om in het bad huis te Scheveningen een speelbank opterigtenafgewezen. Naar wij vernemen bestaat bij verschillende industriëlen in Nederland het voornemen, om, op voorbeeld van andere rijkenzoo mogelijk opterigten een vereeniging uitsluitend van industriëlen. Uit de met dat doel verspreide circulaire blijkt, dat de strekking dezer vereeniging zal zijn de belangen der industriëlen in eigen boezem te bevorderen. Zij zal daartoe de ligchamen van algemeen bestuur bij het ontwerpeo of be handelen van nieuwe tarieven van in-, uit- en doorvoer, en van wetten tot regeling van de inkomende en uitgaande rech ten in Nederlandsch Oost-Indieof diewelke op andere wijze °p de Nijverheid betrekking hebben, die inlichtingen geven, welke er toe kunnen leiden, dat deze meer met de wezenlijke belangen der Nijverheid in overeenstemming komende nijverheid bij tentoonstellingen en daar, waar het noodig is uitsluitend door mannen, uit hun midden gekozen, doen ver tegenwoordigen, en verder die middelen aanwenden, welke, in gemeen overleg nuttig en noodig zullen worden geoordeeld. Om dit met eenigen nadruk te kunnen doen acht men het noodig, dat dit ligchaam een grooten omvang verkrijge, en zouden er, zoo mogelijk in alle plaatsen van Nederlaud, af- deelingen gevestigd moeten wordendie onder de leiding van een hoofdbestuur werkzaam zijn. Later zal worden kenbaar gemaaktwaar en wanneer een algemeene verg&ct'ëHng zal gehouden worden. Meu zegtdat te Amsterdam voor het professoraat ia de rechtsgeleerdheid het meest in aanmerking komt Mr. H. P. G. Quack, secretaris der Kamer van Koophandel, en voor dat in de Letteren Dr. A. W. de Klerckpraeceptor bij het gymnasium aldaar. Te Groningen heeft men op een aardige wijze den dader van een diefstal ontdekt. Het bleek, dat de dader of diens makker uit een aldaar liggend stuk kaas een beet had geno men waaruit de gissing werd gemaaktdat hij een tand miste en een zijner tanden vooruitstak. De rijksveldwachter merkte op dat de gearresteerde dezelfde gebreken aan zijn gebit had en liet hem daarna nog eens terdeeg uit de kaas happen, welke beten volmaakt overeenkwamen. De te Haulerwijk gevestigde barbier J. Derkse, die niet alleen de mannen in deze veenkolonie van den baard afhelpt maar ook in andere dorpen zijn vak uitoefenthad in den loop dezer week iemand onder zijn meszooals misschien geen zijner collega's in Nederland in den laatsten tijd had. Te Zevenhuizennamelijk in de provincie Groningenheeft hij een grijsaard geschoren van 100 jarendie nog vrij vlug ter beeu is en zonder bril leest. Beroepen tot predikant bij de Herv. gemeente te Bie- selinge (cl. Goes), met eenparige stemmen, Ds J. G. Verhoeff, thans te Zevenbergen. De Gemeenteraad van Leiden heeft tot hoofdonderwijzer aan de openbare school voor minvermogenden benoemd den heer A. van der Harst van 's Gravenhage met 10 stemmen terwijl de overige 8 stemmen verkreeg J. P. D. Lancel, hulp onderwijzer te Leidenen tot commiezen bij de invordering der plaatselijke belastingen Abraham de Munnik en Hendrik Onvlee. Wij herstellen gaarne een onjuist berigt door de deeling, dat de heeren van Buttingha Wichers en bet de benoeming tot leden der nieuwe Gemeent^-Comnrtirsie hebben aangenomen. Heden Donderdag had de plegtige uitreil$ng !der eqre- Co- LEIDSCH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.46m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indiscbe Landpost. Over Southampton, 1 eu 17; over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf.Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 8 u.9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 nur.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1