N°. 525. Zaturdag 9 November. A0. 1 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH IA6BLA Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom inees Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45 in.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23 over Marseille 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 8 u.9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en. Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen hnize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Midwoud H. Zijp tot directeur van het postkantoor te Sit- tara J. Torneithans te Schagen te Schagen F. G. C. J. Heyli- gersgeagreëerd klerk te Woudrichem en te Woudrichem Z. D. J. W. Gulden geagreëerd klerk te Zevenaarvoorts tot referend. bij de directie van de grootboeken der nationale schuld den heer E. R. Schultztot adj.-verificateurs met rang van adj.-comm. de heeren Jhr. M. H. Mollerus en J. F. Drughorn Jr., en in rang en anc. bij het leger in Oost-Indie overgeplaatst de 2de luit. F. W. P. G. van Werkhovenvan het 8ste regim. infanterie. Heden morgen ten 10*- ure is het volgende Bulletin no pens de gezondheids-toestand van Z. K. H. den Prins van Oranje uitgegeven Z. K. H. heeft een goeden dag en zeer rustigen nacht ge had krachten en beterschap nemen voortdurend toezoodat de toestand van Z. K. H. geruststellend is en verder geene berigten worden uitgegeven. Dr. Yinkhuyzen. P. F. Everard, Med. Dr. Men verzekert vrij algemeen, dat de baron van Zuylen van Nyevelt als Minister van Buitenl. Zaken zal aftreden. De Minister van Binnenl. Zaken heeft in zijn rede voering, 11. Donderdag gehouden, te kennen gegeven, dat hij zou trachten de exploitatie der Staatsspoorwegen op aanneme lijke voorwaarden aan particulieren te gunnen maar volstrekt niet a tout prix. In de Zitting der Provinciale Staten van Zuid-Holland van heden Vrijdag isovereenkomstig het voorstel van Ged. Staten en het advies der commissie, afwijzend beschikt op het verzoek van bestuurders der inrigting voor doofstommen-on derwijs te Rotterdamom verhoogd subsidie ten behoeve van die inrigting. Door de heeren Hoffman en Wentholt werd om trent deze zaak het woord gevoerd. De eerste spreker hoopte, dat de afwijzing aan het verzoek thans niet zal gelden als een afwijzing voor altijdmaar alleen voor dit jaar, zoodat in het volgend jaar op deze zaak zou kunnen worden terug gekomen. - Dit gevoelen werd door den heer Wentholt toe gegeven, ofschoon hij meende dat eerst dan later een derge lijk verzoek in aanmerking kan komen wanneer het zal blijken dat er een meer zuinig beheer is gevoerd en alle ten dienste staande middelen zijn aangewend, om van andere zijden tege moetkoming te verkrijgen. Vervolgens is na beraadslaging met 47 tegen 24 stemmen verworpen het voorstel van Ged. Staten tot het uitlooven van medailles bij tentoonstellingen van land- en tuinbouwnijver heid en beeldende kunsten. Hierna is achtervolgensovereenkomstig de adviezen der betrokken commissienbesloten: 1®. Ged. Staten te magtigen aan den Minister van Binnenlandsche Zaken medetedeelen dat de Staten dezer provincie geen termen hebben gevonden om intewilligen het verzoek der gemeente Kralingen, omver mindering van haaraandeel in de kosten van stichting eener tweede school en onderwijzers-woning tot f 10,5812°. in te willigen het verzoek der gemeente Nieuwpoort en alzoo een bijdrage van f 2000 te verleenen tot inrigting van de kom der gemeente tot 'een vlugtplaats voor menschen en vee bij doorbraken3°. aan Ged. Staten terugtezenden om in nadere overweging te nemende ontwerpen van drie reglementen tot regeling der gemeenschappelijke belangen van drie polders. De zitting duurt voort. De directie van den Nederl. Rijnspoorweg heeft een uitnoodiging gerigt aan jongeliedendie als volontairs bij de Maatschappij weuschen geplaatst te wordenom voor de ex ploitatie te worden opgeleid en daarna als vaste beambten in aanmerking te komen. De vereischten zijn goed zedelijk ge drag gezond ligchaamsgestelvlugheid van geestkennis der Nederduitsche en eenige bedrevenheid in de Hoogduitsche en Fransche talen, goed en duidelijk schrift en vlug rekenen. Zij, die bij vergelijkend onderzoek de meeste geschiktheid too- nen te bezitten, zullen de voorkeur hebben. Zulk een gelegen heid is van groot belang bij de aanstaande exploitatie der staats- en andere spoorwegenwanneer natuurlijk zijdie reeds eenige ervaring hebben verkregenbijzondere aanbeveling ver dienen. Er schijnt plan te bestaanom het ruiterstandbeeld van prins Willem I in het Noordeinde te 's Hage naar het Wil lemspark te verplaatsen. Door den Raad van 's Gravenhage is besloten een adres aan den Koning te rigten, waarbij aan Z. M. zal worden verzocht HDs. bewilliging te verleenen tot zoodanige schikking, waardoor het

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1