Een Kindermeisje Buitenlantlsch [Nieuws. Adverlentiën. Christelijke Belangen. Naar wij vernemen zullen de Provinciale Staten van Zuid-Holland in de aanst. herfstvergadering o. a. behandelen 1°. Eapport van de gemeenschappelijke commissie der Pro vinciale Staten van Zuid-Holland en Utrecht betrekkelijk het ontwerpreglement voor den polder Zevenhoven; 2°. Rap port aan de Commissie uit de Staten van Zuid-Holland, benoemd bij besluit van den 7den Augustus 1857 N®. II, omtrent 21 door haar onderzochte bijzondere reglemen ten voor polders in Zuid-Hollandmet de daarbij behoorende nota's en staat; 3®. vijf nota's betrekkelijk de aanvragen van de Gemeentebesturen van Charlois, 's Gravesande, Nieuwer- kerk aan den IJssel, Sluipwijk en Spijkenisse, om, ingevolge art. 36 der wet van den 13 Augustus 1857 (Slbl. N®. 103), tegemoetkoming te erlangen in de kosten van verbetering van schoolgebouwen en onderwijzerswoningen. 4®. Twee nota's be trekkelijk de aanvragen van de gemeentebesturen van Aarlan- derveen en Noordwijkerhoutom, ingevolge art. 36 der wet van den 13 Augustus 1857 (Stbl. N®. 103), tegemoetkoming te erlangen in de gewone kosten van het lager ouderwijs; en 5®. Ontwerp-wijzigingen van de reglementen voor de hoog heemraadschappen van den Alblasserwaard met Arkel bene den de Zouwe en de vijf Heerelanden, met Memorie van toelichting. In de heden gehouden vergadering der Provinciale Sta ten van Zuid-Holland zijn toegelaten en namen zitting de heeren J. C. Reepmaker van Rotterdam en J. W. van der Schooren van 's Gravenhage. Na eenige mededeelingen wordt de Zitting verdaagd tot Woensdag morgen half elf ure. Aanstaanden Donderdag zal door den heer Staatsraad- Commissaris des Konings dezer provincieridder van der Heim van Duyvendijke, aan een ander deel van de leden der Pro vinciale Staten van Zuid-Holland een diner worden aangeboden. Donderdag avond zal in de afdeeling Koophandel van de Maatschappij Felix Meritis door prof. de Molinariredac teur van den Belgischen Economist, worden behandeld de ge schiedenis der afschaffing van de plaatselijke accijnsen in Bel gië en der equivalenten die daarvoor zijn in de plaats getreden. Na de lezing, die in de Fransche taal geschiedt, zal in het Hollandsch een gemeenzaam onderhoud onder zijn leiding plaats hebben. Het algemeen erkende talent van den begaafden re denaar en staathuishoudkundige, de belangrijkheid van het onderwerp en de tijdigheid der behandeling, wanneer men be denkt den toestand der groote gemeente en de noodzakelijk heid, dat in hun financiële gesteldheid doortastende wijzigin gen worden gebragtdeze drie omstandigheden maken die gelegenheid hoogst belangrijk. Als een bewijsdat het wild op de jagt van den heer Verster van Wulverhorst te Noordwijk nog niet is uitgestor ven kan dienendat op den St. Huberts-dagdie gisteren Maandag gevierd is, geschoten zijn 70 hazen en 15 konijnen te zamen 85 stuks wild. De jagers waren 8 in getal. Bij de heden Dingsdag plaats gehad hebbende aanbeste ding van het leggen van den grindweg tusschen Hoogmade en Leiderdorp is de laagste inschrijving ten bedrage van f 24393 gedaan door A. van Beek te Utrecht, aan wien dit werkofschoon de inschrijving de raming te boven gaande wel zal worden gegund. De hoogste inschrijver was G. Key te Rotterdam voor 38730. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Maandag des namiddags te 5 uur 43°, des avonds te 8 uur 44°, te 10 uur 45°. Dingsdag morgen te 6 uur 43°, te 8 uur 44", te 12 uur 50°, 's namiddags te 2 uur 51°, te 4 uur 4S°. Uit Liverpool wordt gemeld, dat alle van daar naar de Vereenigde Staten bestemde koopvaardijschepen versterkt, van geschut voorzien en geheel ingerigt worden, om bestand te zijn tegen vrijbuiters der afgescheiden staten welke zij op den overtogt. mogten ontmoeten. De berigten uit Lancashire luiden nog steeds ongunstig. Voortdurend hoort men van verkorting van de werkuren en sluiting van geheele fabrieken. Alleen in Rochdale staan thans 7 fabrieken stil waarin korten tijd geleden nog 3000 menschen werkten. Een grondeigenaar uit Connecticut, die te Fall's Church een boerderij bezat, ging eens kijken hoe het daarmede gesteld was. Tot zijn groote verwondering vond hij den boer met zijn geheele familie nog t'huis. Door al het krijgsrumoer heen., waren zij in hun woning gebleven terwijl er bijna geen dag- voorbij ging, of uit het venster konden zij van de bloedige schermutselingen getuigen ziju. Het huis lag juist tusschen twee voorposten in, die het geen van beiden durfden genaken. Eens waagde een soldaat van het Federale leger zich bij den put, om te drinken. Hij werd dadelijk door een kogel der Zuidelijken getroffenen zijn lijk bleef twee dagen liggen. Het huis is met kogels doorboordmaar geen enkel lid dei- moedige familie heeft letsel bekomen. In de vorige week heeft het te Lyon hevig gesneeuwd; de straat en de huizen waren met een dikke laag sneeuw bedekt. Met 10 Januarij 1862 zal men in Frankrijk acht soor ten van postzegels hebben welke naar de waarde in vorm en in kleur verschillen. Ieder, die genegen is, tot het houden eener TAFEL van 12 a 14 personen wordt verzocht zich op te geven onder Letter X. aan het Bureau van dit Blad. VEREENIGING VOOR VERGADERING op Vrijdag 8 November 1861, des avonds ten zeven ure, in de ZAAL, Noordeinde. Spreker; Ds. E. «f"VAN KRIJN van Wassenaar. Onderwerp: Wat is de Bijbel? J. COUVÉE Az., Secretaris. Toegang vrij, hoewel alleen de Leden van de plaatsen in het midden der Zaal kunnen gebruik maken, tegen afgifte van hun Convocatie-Billet. Bij de veiling van het HEERENHUIS met TUIN en SCHUUR, staande en ge legen te Leyden op het Rapenburg tusschen de Doelen- en NonnensteegenWijk I. Nos. 314 en 3l4rood, welke op Zaturdag den 2den November 1861 in het Heeren- Logement aan den Bnrg binnen Leyden heeft plaats gehad, is dit perceel in bod gesteld vanf 7200.—. Verhoogd met800. Nader verhoogd met 500. De afslag en definitive toewijzing zal geschieden ter plaatse voorschreven op Zaturdag den 9den Novemker e. k. des avonds ten 7 ure; verhoogingen worden inmiddels aangenomen ten Kantore van den Notaris J. A. PRIJN, tc Leyden. bekend met de Fransche Taalkan tegen Half November bij eene Familie, die zich buiten 's lands gaat vestigen in dienst treden. Bij een redelijk salaris kan zij op eene fatsoenlijke behandeling staat maken. Onder letter U. worden franco Briefjes, voorzien van goede getuigschrifteninge wacht aan het Bureau van dit Blad. Op aanstaanden Donderdag lljjPm^v is er weder in den Burg eene Verkooping geannonceerd van LakensDuffels, BuskinsGemaakte Kleederen enz. al hetwelk wordt opgegeven van goede qualiteit te zijn en toch werden bij vroegere dergelijke verkoopingen, op die goederen hooge prijzen geboden door zekere vaste personen, die met dat. hooge bod onge twijfeld den verkooper een dienst deden en den schijn geven, als of zij met hem in geene verstandhouding staan om door dat hooge bod het publiek te verblinden zoodat deze duur koopen wat elders be tere koop en betere waar is. Zal nu niet hetzelfde gebeuren?!!! De nijvere Win kelier, ^die op groote kosten zit, wordt hier door benadeelt, terwijl de Kleedermaker ook hierdoor door dien Winkelier van werk wordt verstoken en zijne soliede Stadge- nooten daardoor lijden. Een leder zie toe wat hij koopt.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3