N°. 519. Zaturdag 2 November. A0. 1861 Binnenlandsch Nieuws. A,VA -V* - LEIDSCH DA6BLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel 'meer 12i Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 8 u.9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 Dur. Van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft den kapt. J. M. van den Oudendijk Pie- terse, van het 1ste reg. inf., op verzoek gepensioneerd en in zijn plaats benoemd den lsten luit. J. J. H. G. van Wicke- roort Crommelin van het reg. greuadiers en jagers. Z. M. heeft benoemd tot grootkruis der orde van den Nederl. Leeuw den heer de ThouvenelMinister van Buitenl. Zaken van Keizer Napoleonen tot ridder dier orde den heer Neuville, burgemeester van Luik; tot grootkruis der orde van de Eikenkroon den graaf de Sartigesfransch gezant te 'sGravenhage; tot grootofficier den luit.-generaa 1 La Hure en den majoor graaf de Fiquelmont, in fransche dienst; tot kommandeur dier orde den baron Macardgouverneur der pro vincie Luik. Z. M. de Koning is heden avond ten ongeveer zes ure van het Loo in de residentie teruggekeerd. Uit het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer betref fende de begrooting van het departement van Justitie voor 1862 blijkt, dat er ongunstige geruchten zijn vernomen om trent de nieuwe kantonnale gevangenis te Noordwijk, welk ge bouw waaraan groote sommen zijn besteedeensdeels met noodelooze weelde moet aangelegd zijnandersdeels veel te wenschen overlaat, wat de zekerheid betreft. - Men berekent, dat de afgesloten slaapplaatsen in de militaire strafgevangenis te Leiden, ongerekend de bijkomende kosten van toezigt als anderzins, 117,250 zullen kosten. Voorwaar geen geringe som voor hetgeen welligt slechts ten deele zal worden gekeerd en met andere, des noods gestrenge dwangmaatregelen geheel ware bedwongen. In de Zitting van Woensdag 30 October zijn ingek o- men twee verzoekschriftenhoudende aandrang om het wets ontwerp wegens den aanleg van den spoorweg van Leiden naar Woerden niet aantenemen, als van: A. N. Molenaar en andere ingezetenen van Noord- en Zuid-Waddinxveen en K. Verwey en andere ingezetenen van Broek (Znid-Holland). Deze adressen zijn verzonden naar de Commissie voorde ver zoekschriften. Het Weekblad van het Regt van 13 October jl., behelst oen zeer merkwaardige acte van beschuldiging, wegens het verduisteren en aan hunne bestemming onttrekken van aan zienlijke sommen door een ontvanger der domeinen. De be schuldigde heeft erkend, dat hij sedert jaren het te kort zijner kas met de ontvangsten van een volgend jaar gedekt heeft, terwijl uit de zeer matige berekeningen van den inspecteur bleek, dat, behalve het nadeel uit de late verantwoording voort vloeiende, aan het rijk een nadeel van 23,569,62 was be rokkend en uit het ontrouw beheer van den ontvanger in den loop van vier jaren aan het Rijk een schade van 50,051,40 J- is veroorzaakt, en op ultimo December 1848 de som van 125,162,42 als onvoldaan en onverantwoord openstond. De achterstand over den oogst van 1859 beliep 44,034,371-, ofschoon uit de bekentenis des beschuldigden blijkt, dat hij het grootste deel der som bereids ontvangen had; De beschul3 digde is tot gevangenisstraf veroordeeldwegens het te kort in zijn kas bevonden, ten bedrage van 39, S01,67. 't Springt in het oog hoeveel de controle op het beheer der domeinen te wenschen overlaat. De graaf van Lijnden, eerste adjudant en Jhr. de Koek, directeur van het kabinet des Konings, zijn benoemd tot grootofficieren van het Legioen van Eer van Frankrijk en van de Belgische Leopoldsorde. Keizer Napoleon heeft 's Konings adjudant, de ridm. Snouckaert van Schouburg benoemd tot officier der orde van het Legioen van Eer. Te Rotterdam is de leverantie van brandstoffen voor de verschillende gemeente-administratiën aangenomen de grove Engelsche haardkolen voor 1,79 en de roerkolen voor 1,54 per mud. Dezer dagen is te Amsterdam aangekomen de heer B. Tomé aartspriester van Deïrel-Kamar (zetel van het bisdom van Seyde en hoofdplaats van het gouvernement van den Li banon), vicaris-generaal van het bisdom van Sidon. Hij is door zijnen bisschop, mgr. Th. Kiogmi, naar Europa afge- gezondenom aalmoezen bij de geloovigen intezamelen voor den opbouw der kerken welke de Druzen in het bisdom van Sidon verwoest'hebben. De heer Tomé zelf is in zijn familie op vreesselijke wijze geteisterd. Hij heeft in de bloedige slag- ting 33 leden zijner familie verloren, en daaronder zijn vader die levend door de Druzen verbrand is. Zijn familie heeft bij de 300,000 franken verlorenen is thans tot de uiterste ar moede gebragt. Hij zelf is tweemaal aan het moordend staal der Druzen ontkomen. Als een buitengewone bijzonderheid wordt uit Hillegom

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1