N°. 513. Zatui'dag 26 October. A0. 1861. Binnenlandsch Nieuws. DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voov Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 iu de drie maanden. Afzonderlijke Norn- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12|. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 ra. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 n. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam Beerebijt 1 naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45 m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand, llijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag vau 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 7 u. 30 na.10 u. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijdon. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Tlaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 - 4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel'smorgens van 9—10 uur, SLautfror der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uar. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Men meldt, dat de bekende journalist Paulin Limayrac j door Z. M. den Koning is begiftigd raet het commandeurs- j kruis der Luxemburgsche orde van den Eikenkroon. Z. M. heeft benoemd tot officier van gezondheid der 2de kl. bij de Nederl. Zeemagt den officier van gezondheid 3de kl. J. Idsinga. Aanstaanden Maandag wordt Z. M. in de residentie terugverwac ht. Z. M. de Koning bezocht gedurende zijn verblijf te Pa rijs ook de groente- en vruchtenhal of markt. Hij werd dooi de dames de la Halle herkend, de jongste en schoonste hun ner bood Z, M. een prachtigen bloemruiker aan, die door den Koning, ziende dat zijn incognito verraden was, met veel wel willendheid werd aangenomen. Z. K. H. den Prins van Oranje is door Koning Leo pold van Belgie benoemd tot Grootkruis der Leopoldsorde. In de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal van heden zijn ingekomen de volgende wetsontwerpen1°. tot bekrachtiging der overeenkomst met Belgie tot regeling der wateraftappingen op de Maas2°. twee ontwerpen tot wijziging van hoofdstukken II en IXi. der Staatsbegrooting voor 1860. 3°. negen ontwerpen tot bekrachtiging van provinciale belas tingen; en 4°. een ontwerp tot verhooging der begrooting van het fonds, voortspruitende uit koopprijzen voor domeinen over I860. Al deze ontwerpen worden naar de afdeelingen ver zonden. Aan de leden der Tweede Kamer is medegedeeld een adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Delft die daarbij aandringt op de aanneming van het wetsontwerp nopens de onteigening van gronden ten behoeve van den aanleg van den spoorweg van Leiden naar Woerden. De Minister van Binnenl. Zaken heeft de aandacht dei- gemeentebesturen gevestigd op het verbod, dat zij geen open bare verkoopingen van roerende goederen mogen houdendan ten overstaan van een notarisgriffier of deurwaarder. De wettelijke bepalingen daaromtrent schijnen in den laatsten tijd, zoo men meent, uit bet oog verloren. Het houden van openbare vrijwillige verkoopingen van roe rende goederen wordt, onder straf bepalingen aan particulieren en onbevoegde ambtenaren ontzegd in art. 1 der wet van 22 Pluviote, an VII (Bulletin des lois N°. 258). De «officiers pu blics ayant qualité pour y proeéder," worden daar niet be paaldelijk aangewezen, maar hierin hadden de ook hier te b ilde van kracht verklaarde arrêlés van het. Directoire van 12 Eructidor, au IV (Bulletin des lois N°. 72) en 27 Nivose, an V (Bulletin des lois N°. 101) reeds voorzien. De considerans van eerstgenoemd arrêté leidt namelijk uit een hier te lande van kracht verklaarde Eransche wet van den 17 September 1793, waarin NotarissenGriffiers en deurwaarders geauthoriseerd worden om openbare verkoopingen te houden, afdat burgers en andere ambtenaren, niet tot een dier cathegorien behoo- rende de bevoegdheid daartoe missen. Die wetsuitleggiug wordt in art. 1 en 2 van het arrêté onder strafbepalingen uitsluitend op roerende goederen toegepast. De audiëntie van den Minister van Justitie zal den 30 dezer geen plaats hebben. Men meldtdat de bijeenkomst van Koning Leopold van Belgie en Z. M. Willem III zal plaats vinden ter gele genheid der opening van den Spoorweg tusschen Luik en Maastricht. Zoo Koning Leopold verhinderd werdzou de Hertog van Brabaut de plegtigheid bijwonen en den Prins van Oranje te Maastricht ontmoeten. Alsdan zou de bijeenkomst tot het voorjaar worden uitgesteld. Waarschijnlijk zal het leggen van den eersten steeu aan den IJsselbrug voor den Staatsspoorweg te Zutphen nog tot een rechtsgeding aanleiding geven. De stoomboot de IJssel was de doorvaart verhinderd, op bevel des Burgemeesters, die de sluiting op Dingsdag van 9 tot 4 ure had bepaald. De agent der Bijn- en IJssel-maatscbappij heeft van dat beletsel proces-verbaal doen opmaken. Men berigt uit Gent, dat het Nederlandsch met het Belgisch gouvernement overeen gekomen is, om spoedig con cessie te verleenen tot het leggen van den spoorweg van Gent naar Neuzen. Naar men verneemt heeft zich te Wormerveer een com missie gevormd tot bevordering der verbinding van de spoor weglinie met de Zaan, bestaande uit de heeren Wessem, HouttuijnVos, Prins, Sijpesteyn en Dek' Donderdag morgen is te 's Hage toor de eerste

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1