i\°. 507. Zaturdag 19 October. A°. 1861. Binnenlandsch Nieuws. LEID8CH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 m.. '«avonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand, iüjks-Telegraaf.Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 7 u. 30 m.10 u. a\ Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'smorgens van 910 uur. Kautcor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8^1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks vau 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot kantonrechter te Dordrecht Mr. H. W. Fangman, thans te Ridderkerk; tot rechter-plaats- vervanger bij de arr.-rechtbank te Breda, Mr. E. de Man; tol lid der provinciale geneeskundige" commissie in Limburg, Dr. E. Verver te Maastricht; en tot 2de luit.-kwartierm. bij het 7de reg. infanterie den serg.-titul. J. A. Stuffken van het 5de reg. inf. Aanstaanden Dingsdag zal Z. M. aan verscheidene hoog geplaatste personen op het Loo een diner geven. Z. K. H. Prins Hendrik heeft 11. Dingsdag de gewone Zitting der Luxemburgsche Stenden geopend met een zeer uit voerige rede, waarin hij den gunstigen zedelijken, staatkun digen en financiëlen toestand van het Groothertogdom heeft medegedeeld. Naar men verneemt zal Z. K. H. de Prins van Oranje zich in de volgende week naar het Loo begeven. HH. KK. HH. Prinses Frederik en HD. dochter Prin ses Marie zijn gisteren van Berlijn op HD. kasteel het Huis de Paauw teruggekeerd. Z. K. H. Prins Frederik wordt tegen het laatst der volgende week ook van daar in de residentie terugverwacht. Z.D.H. de hertog Bernard van Saxen Weimar en HD. dochter, prinses Anna, zijn heden van HD. buitenlandsche reis in de residentie teruggekeerd. Ten gevolge van de afwezigheid der Ministers uit de residentie, zullen er in de eerste dagen der volgende week geen audientien gegeven worden. Reeds hebben de Ministers van Justitie en van Oorlog dit aangekondigd. De Minister van Binnenlandsche Zaken zal reeds Zaturdag a. s. geen audiëntie verleenen. De heer P. Regout heeft een afdruk gepubliceerd van een aan ZEx. den Minister van financien gerigt adreshou dende verzoek a, om voor alsnog tot geene tariefsherziening in Nederland over te gaan dan nadat de tractaten met onze naburen bekend en gesloten zullen zijn b. in dat geval bij doelmatig geachte verlaging van rechtenniet het beginsel van tariefering naar de waarde tot grondslag te nemen maar wel naar het gewigt. Men weet evenwel dat, wat het eerste punt betreftde tariefsherziening in de Troonrede toege zegd is. De hoogleeraren, heiast met het onderwijs in de taal-, land- en volkenkunde van Neerlandsch-Indieaan de Delft- sche academie hebben zich tot den Koning gewend met een adres, houdende bezwaren tegen het onlangs voor die acade mie vastgestelde reglementvooral tegen de bepalingwaarbij aan den directeur de regeling van het onderwijs wordt opge dragen omdat nu reeds uit het aldus vastgestelde programma en de daarvoor geplaatste toelichting de groote gevaren zijn gebleken daaraan verbondenterwijl vele bepalingen door hen als krenkend voor de waardigheid hunner betrekking van hoogleeraar worden beschouwd. Het heeft Z. M. den Koning van Beijeren behaagd, onzen zoo begaafden dichter A. Bogaers te benoemen tot ridder Lste klasse der orde van verdiensten van St. Michiel. Dingsdag avond heeft zich een commissie vervoegd ten huize van den heer Mr. C. Fock, burgemeester van Haarlem ten einde hem uit naam van een aantal ingezetenen van Haar lem een geschenk in zilver aantebiedenals een blijk van waardeering voor zijn onvermoeide pogingen in het belang der gemeente, bij gelegenheid der algemeene nationale tentoon stelling van nijverheid. Gisteren avond heeft bet personeel van het bijzonder tooneel van Z. M. met HD. goedvinden de aangekondigd# voorstelling gegeven in den Koninklijken Franschen Schouw burg. De opvoering der beide comedie's Peril en la demeure en une tasse de thé was in alle opzigten uitmuntend te noe men; de keus der stukjes, het voortreffelijk ensemble, maar vooral liet natuurlijkongedwongen en dikwijls treffend spel der hoofdvertoonersonder welke Mme. Chollet Monrose on getwijfeld zich bijzonder onderscheidde door haar diep gevoel en boeijende voordragt- alles heeft er toe medegewerkt om aan een talrijk opgekomen publiek eenige uren wezenlijk genot en de aangenaamste voldoening te verschaffenen aan de directie de verzekering te geven, dat herhaling van voor stellingen van dien aard voortdurend in den smaak valt van een groot deel van het 's Gravenbaagsche publiek. Uit een officiële opgave van de opbrengst der middelen gedurende de negen eerste maanden van dit jaar blijkt 1°, dat die middelen gedurende hetzelfde tijdsbestek in 1860 hebben opgebragt 43,017,466,57; 2°. dat zij voor 1861 waren-gê^ raamd op 43,197,160,50 en 3°. dat zij in 1861 hebbefi opgebragt 43,790,121,13. Zoodat zij zoowel ,,d.e opbrengst

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1