INTERNATIONALE TENTOONSTELLING Wordt gevraagd: Voortbrengselen van Nijverheid en Kunst, middellijk snelde hij daarheen en zag een arme 66jarige vrouw zoo diep in de met slijk gevulde sloot liggen dat nog slechts het bovenste van haar hoofd zigtbaar was; zonder te aarze len sprong hij haar te hulp en had het geluk haar er uittehelpenwaarna hij haar op zijn schouders nam en naar zijn woning droeg. Een ooggetuige wilde Dubuisson 3 franks aanbieden; eerst weigerde hij dit geld, doch bedacht zich spoedig en nam het geld aan om het aan de arme vrouw te geven. De Moniteur tracht den angst voor het stijgen der brood prijzen en hongersnood te verdrijven door te verklaren, dat, volgens berigten omtrent den voorraad graan aan de Oostzee, aldaar zeer veel voorhanden is en er voornamelijk naar Neder land veel wordt uitgevoerd. Er zijn echter geen middelen van vervoer genoeg. De steeds klimmende prijs van het brood te Parijs wekt nog altijd levendige bezorgdheid op. De bakkerskas heeft maat regelen genomenom den prijs dien van 50 centimes het ki logram niet te doen te bovengaan. Wederom heeft er een bankier uit Parijs de vlugt. ge nomen met achterlating van een belangrijk deficit, hetwelk, voor zoover dit reeds nu bekend is, een cijfer van 6 of 700,000 francs beloopt. Namelijk de heer Bresson, die sedert 23jaren gevestigd was op de Place de la Boursehij was directeur van een der hoofd-comité's en administrateur van de Gazette des Chemins de Fer. Buitendien was de heer Bresson de ^chargé d'affaires" van een aantal geestelijken en ook van verschillende legitimisten. Hij ging zeer getrouw naar de mis en ook dik werf ter biecht. De hertog de Mortemart moet bij deze vlugt een belangrijke som verliezen. Toen hij te Parijs was geko men om inlichtingen intewinnen naar den stand der zaken, zeide hij tot een zijner vrienden"In de volgende week moest ik nog 100,000 francs bij den heer Bresson brengen maar als hij ons slechts in vertrouwen had medegedeeld, dat hij zich in moeijelijke omstandigheden bevonddan zouden wij ongetwij feld voorkomen hebben dat hij zich failliet moest verklaren." Na den afloop der revue over de vrijwillige scherpschut ters te Robin Hood hield de hertog van New-Castle laatst leden Donderdag een aanspraakwaarin hij de vernederende nederlaag der Federalisten bij Bull Run geenszins aan gebrek aan moed, maar wel aan gebrek aan oefening toeschreef, en zulks een waarschuwend voorbeeld voor de Engelsche vrijwil ligers noemde. Ten slotte vertrouwde hij, dat al de aanwezi gen zich met hem in den wensch vereenigen zouden, dat aan den betreurenswaardigen oorlog in Noord-Amerika weldra paal en perk gesteld moge worden. Advertenliën. een bekwaam BIER- of KOFFIJHUIS- BEDIENDE 18 tot 20 jaren liefst van de P. G., en met getuigenissen voorzien. Adres met franco brieven onder de Let ters «I. G. K. Bureau van dit Blad. TENTOONSTELLING van \ISSCHERIJGEREEDSCKAPPEN, in het lokaal der Vereeniging voor Volksvlijt Amsterdam, Hoogesluis W. 664. Deze TENTOONSTELLING, bevat tende de Gereedschappen, Scheepsmodellen, Vischsoorten en( voortbrengselen der Vis- scherij zoo van binnen als buiten het Vaderland, is dagelijks voor het Publiek te bezigtigen, van 10 (Zondags van 12) tot 4 ure," tegen 25 Cents de Persoon, Visscherlieden 10 Cents. De Inzenders en Leden der Vereeniging voor Volksvlijt hebben vrijen toegang. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Leiden doen te weten, dat de termijn, gesteld voor het inzenden der noodige be wijsstukken door haar, die verlangen in aanmerking te komen bij de benoeming van eene Hoofdonderwijzeres en eene Hulponderwijzeres aan de eer lang binnen deze gemeente op te rigten openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der 1ste klasse voor meisjes nog verlengd wordt tot 20 October aan staande terwijl voorts aan de belangheb benden wordt herinnerd dat die stukken welke uiterlijk op evengemelden dag port vrij moeten zijn ingezonden ter plaatse lijke Secretariebestaan voor haar die tot Hoofdonderwijzeres wenscht te worden benoemd in eene acte van be kwaamheid als Hoofdonderwijzeres, of wel eene acte van algemeene toelating als Schoolhouderes, afgegeven in de provincie Zuid-Hollandbenevens eene acte van be kwaamheid tot het geven van onderwijs in het Fransch Engelsch Hoogduitsch en de handwerken voor meisjes die naar de betrekking van Hulpon derwijzeres verlangt mede te dingen in eene acte van bekwaamheid als Hulp onderwijzeres of wel eene acte van alge meene toelating als Schoolhouderes, afge geven in deze provinciebenevens eene acte van bekwaamheid tot het geven van onderwijs in bovengenoemde talen en hand werken. Alles onverminderd de vereischte ge tuigschriften van goed zedelijk gedrag. Burgemeester en Wethouders voorn., D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester, v. PUTTKAMMER, Secretaris. Leiden, 28 September 1861. van te LONDENIn 1S62. Het strekt de Hoofd-Commissiebenoemd bij Zr. Ms. besluit dd. 20 Julij 11., N°. 61 ter regeling en behartiging der belangen van Nederlandsche Nijveren en Kunstenaren op de Tentoonstelling, die den Isten Mei 1862 te LONDEN zal worden geopend, tot genoegen, dat reeds een groot aantal Nederlandsche Nijveren zich hebben aangegeven om bij de Internationale Tentoonstelling de voortbrengse len hunner Nijverheid in te zenden en dit aantal tusschen 3 a 400. De Hoofd- Commissie is echter in ervaring gekomen, dat er nog vele Nijveren zijn die wenschten in te zenden maar waarvan de Invulling-billetten nog niet zijn ingekomen. Daar intusschen door de Hoofd-Commissie vóór 1 November e.k. aan de Commissarissen van Hare Britsche Majesteit mededeeling moet gedaan worden van de ruimte door de voortbrengselen der Nederlandsche Nijveren in te nemen, zoo is zij verpligt eenen laat- sten termijn te stellen, waarna geen verzoek tot inzending meer zal worden aan genomen. De Hoofd-Commissie heeft dus de eer aan de Nederlandsche Nijveren en Kun stenaren bekend te maken dat zij nog tot 15 October e. k. aanvragen tot inzending (Inschrijving-billetten) zal "'aannemendoch na dien tijd alle aan haar gerigte aanvragen zal moeten weigeren. De Hoofd-Commissie voornoemd W. J. L. VAN OORDT, Voorzitter, te Rotterdam. Dr. E. H. VON BAUMHAüER, te Amsterdam. Mr. J. A. VAN EYK, te Amsterdam. J. GROLLte Haarlem. M. L. HERMANSte 's Gravenhage. W. POOLMAN, te Gouda. C. ROCHUSSENte Amsterdam. L. ROYER te Amsterdam. Dr. S. SARPHATI, te Amsterdam. W. C. A. STARING, te 's Gravenhage.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3