N°. 495. Zaturdag 5 October. A0. 1861. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. de Koning heeft Jhr. Mr. E. J. C. M. de Kuy- per, gewezen voorzitter der algemeene commissie voor den w.atersnood in Gelderland en Noord-Brabant te 's Bosch, be noemd tot commandeur der Luxemburgsche orde van den Ei kenkroon, en tol officieren dier orde: de heeren F. W. de Virieu, directeur van het postkantoor te Zalt-Bommel; G. J. Kolff, notaris te Herwijnen, M. J. Yersteeghburgem. van ZoelenW. N. Bellingan de Krijger, burgem. van Drielen K. Hoeflakeburgem. van Hedel en Ammerzodenen tot ridders van die orde de heeren D. C. den Oudenburgem. van Est en Opijnen; G. J, Kolfschoten, burgem. van Wamel; J. Meijer, burgem. van DrutenA. van Os, burgem. van Brakel, Poedèroijen en Zuilichem; C. B. Hiebendaal, bur gemeester van Appelternen J. J. Kuppen heemraad van Maas en Waal. Z. M. heeft benoemd tot lid van het collegie van Cu ratoren der Hoogeschool te Leiden den heer Mr. E. J. A. graaf van Bylandtte 's Gravenhagetot surnumerairen bij het vak der directe belastingen, in- en uitg. rechten en acc., de heerenA. C. Luttenbergte ZwolleB. C. Charbonte Amsterdam; J. H. van Assum, te Botterdam; A. Merens,te HaarlemR. H. A. baron van Isselmudente Amsterdam E. L. A. Hv Ariens, te Venlo; A. Keiser, te Groningen; G. J. A. Umbgrove, te Dieren; W. F. J. Pastoors, te Gen nep; B. A. J. F. Endtz, te Helmond; A. J. Venig, te Leeuwarden, en W. Roegholt, te Groningen; bij het vak der directe belastingen en van het kadaster den heer J. G. Perk van Lithte Goudatot directeur van het postkantoorte Bergen-op-Zoom den heer J. J. Steinbuch, thans directeur van het postkantoor te Neuzen, en te Neuzen den heer A. Lager werf, thans geagreëerd klerk op het postkantoor te Rotter dam voorts op hun verzoek eervol ontslag verleend aan den heer P. A. Renardel de Lavalette, als ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Lienden c. a., behoudens aanspraak op pensioen, en aan den heer Jhr, J. W.Jansseus, als ont vanger der directe belastingen en accijnsen te Hilversum behoudens aanspraak op pensioen. Z. M. heeft den schout-bij-nacht J. May, benoemd tot kommandant van Zr. Ms. zeemagt in Oost-Indie, en geatta cheerd aan het Militaire Huis van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlandenbenoemd tot HD. adjudant in buitengewone dienst. Donderdag morgen heeft Z. M. dé Koning de heeren L. J. Lefèbre en Karei Wiener in een bijzonder gehoor ontvangen, ten einde Z. M.' de Medaille aan te bieden ter vereeuwiging van de algemeene liefdadigheid bij de waterramp van 1861. Het geschenk bestond in een fraai fluweelen étuibevattende een gouden, een zilveren en een bronzen exemplaar der medaille met een daarbij gevoegde lijst, in alphabetische orde de na men vermeldende van allen die hebben bijgedragen tot het in stand brengen van dit schoone werk. De heer Lefèbre betuigde in weinige maar gepaste woorden, hoe zeer hij zich gevleid ge voelde dat hem door de commissie was opgedragen de tolk te zijn van de algemeene gevoelens voor het edelaardig ge drag, van Vorst en Volk, bij de jongste waterrampen bewe zen en dat hij Z. M. verzocht uit aller naam dit blijvend aandenken, in metaal uitgedrukt, wel te willen aannemen. Het behaagde Z. M. hierop te antwoorden, dat HD. zeer ge voelig was over de bewijzen van achting en trouw, Hem be toond maar dat Hijtoen de nood hoog was behoefte ge voelde zijn krachtige hulp te verleenenwaar de belangen van het Vaderland het vereischtenen dat Hij de heeren Lefèbre en Wiener verzocht zijn gevoelens van erkentelijkheid aan alle inteekenaren overtebrengen. Het behaagde Z. M. voorts HD. bijzonder welgevallen te betuigen over de uitvoe ring der medailles en legde hierover zijn volle tevredenheid aan den bekenden kunstenaar aan den daghemmet het oog op het opschrift, de verzekering gevende, dat daar, waar het ons dierbaar Vaderland geldt, Hij altijd zal blijven toonen, dat Oranje en Nederland verbonden zijn. Van de vele ont werpen ter herinnering aan die edele feiten van Januarij en Februarij jl. is dit wel het eerste, dat tot uitvoering komt, dank zij de krachtige bemoeijingen van de heeren Wiener en Lefèbre. Hoofdstuk IX B. (Departement van Financien) der be grooting voor 1862 beloopt f 6,644,188, gevende volgens de memorie van toelichting een oppervlakkig verschil in meerder van f 43,714. Bij onderzoek der onderdeden zal echter blij ken dat die uitkomst minder ongunstig is. Er zijn toch in de raming uitgaven opgenomenwaar tegenover onder de mid^ delen baten staan, welke die uitgaven voor een grcjoCdee) LEIDSGH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prij» der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel [meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Ieders regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van. genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends, 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te7 u. 30 m., 'smiddags te 12 n.,'snamiddags te 3 u.45 m.. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand, Rijks-Telegraaf.Werkdagen van 9—12 en van 2—7 uur. Zondag van 2—7 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 7 u. 30 m.—10 u. av Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnzen, dagelijks van 8—1 uur en van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1