0P DEN 3°" OCTOBER. 25 Cents. A. VAN LEEUWEN. Buitenlandsch Nieuws Advertentiën. GYMNASTIEKSCH00L. Verkooping in de Stads-Bank van Leening te Leyden, Geschenk voor de Leidsche Jeugd, Uitgegeven door A. W. SYTH0FF, en te verkrijgen bij alle Boekhandelaren, 8 4 OPENBARE VRIJWILLIGE VERKOOPING door 60°, te 10 uur 58°. - Donderdag morgen te 6 uur] 53°, te te 12 uur 65°, 's namiddags te 2 uur 67°, te uur uur 58°, 64°. Men gelooft, dat de Koning van Pruissen voornemens is te Compiègne er op aan te dringen dat Keizer Napoleon in de bijeenroeping van een congres toestemme. Het schijnt, dat Rusland zoodanige vergadering als dringend noodzakelijk beschouwtwaaraan de toenadering is toe te schrijven welke men dezer dagen tusschen den minister Thouvenel en den gezant van Kisseleff heeft bespeurd. Tijdingen uit New-York van 21 Sept. melden dat vol gens een gerucht aan den generaal Frémont een minder be langrijke post zal worden aangeboden maar dat hij waar schijnlijk zijn ontslag zal indienen wegens geschilten tusschen hem en den president Lincoln gerezen. Er was een gerucht in omloop, dat 11,000 separatisten Mayfield, in Kentucky, hebben ingenomen en dit versterken. De slag van Lexington, in Missouri, is op 18 Sept. voortge zet. De generaal tastte met 30,000 separatisten 3500 man der Unietroepen aan, maar werd teruggeslagen door eene charge met de bajonetwelke door de Iersche brigade werd uitge voerd. Men verwachtte, dat de aanval den volgenden dag zou worden herhaald. Inmiddels hadden de Unietroepen 30,000 man versterking ontvangen en nog meer troepen waren in aantogt. Bij Blue Mills Landing zijn 600 separatisten door 1500 Unionisten geslagen. In de nabijheid van het dorp Rommerikirchen is een windmolen gebouwd waarvan de wieken al naarmate de wind toe- of afneemt, door een zinrijk mechanismus, min of meer zeil voeren. Het is een vergassend gezigt, wanneer de wie ken zonder- hulp van menschenhandenbij het verflaauwen van den wind, als door tooverij geheel met linnen bedekt worden. OFFlClËÊL HIEVWS. Burgerlijke Stand te Leidenvan den 26 September tot en met den 2 October 1861. Bevallen: M. C. Koster, geb. Koet, Z. - C. Kok,Z»- J. J. Kleijn geb. van den Es, Z. - A. G. van Iperen geb, Dorrepaal Ledeboer, D. levenL - J. G. van der Woerd, geb. Langeveld, D. - E. de Bolster, geb. Neuteboom, D. - J. M. Houweling, geb. Rijken, D. - ,H. Knaap, geb. Brink man, Z. - G, Oudshoorn,... - M. Laman, geb. de Vroede, D. - A. G. van Nifterik, geb. van Donk, D. - J. Berg man, D. - G. Schoonhoven, Z. - M. P. van Harteveld,, geb. Remmers, D. - C. J. Delfos, geb. Verbeek, Z. - M. G. Schreuder, geb. de Glint, D. - C. D. Aniba, geb. de Goeij D. - J. S. van der Voorden, geb. Wellink, D. - J. Penseel, geb» Verwer, D. - S. E. AndriessenD. - J. J. van den Burg, geb. SlegtenhorstD. - C. Tefij, geb. Verlind, Z. - C. van Wijk, geb. Laven, Z. - M. Roesteen, geb. Vermeij, D. - W. Vervark, geb. Beenakker, D. - M. S. Nieboer, geb. Koppeschaar, Z. - O. A, Fortrie, Z» - C, E. Persoon, geb. Rosdorf, D. Overleden: A. F. Sonders, Z. 3 w. - W, Frank- huijzen, Wed. H. Kuijl, 65 j. - Johs. Taffijn, 18 j. - H. A. J. Uljee, Z. 5 m. - C. van LeeuweDZ. 2 m. - C. Ederzeel, D. 7 m. - Willem Adrianus Verdam, 19 j. - A. Roterman Z. 1 j. 10 m. - E. van Oorschot, Wed. J. Bavelens, 79 j.- J. Langeveld, Z. 2 j. 2 m. - J. Wierst, Wed. H. Berman 71 j. - J. M. Berree, D. 1 j. 4 m. - Anthonius van den Berg, 81 j. - Jansje van Muide, 41 j, - G. H. C. van Beek, Z. 3 m. - L. J. L. van Dooremalen, Z. 13 j. 5 m. - W. Wakerlin, D. 3 m. - Jan Roos, 49 j. - Arend Werneke, 69 j. - J. N. Wijtenburg, Z. 11 j. - A, Walle, D. 19 d. - C. Hanselaar, D. 6 w. - J. C. Elbertink, Wed. T. S. Tho mas, 64 j. H. H. Leden van het Dep. Leiden der Maatschappij tot Nut van 7 Algemeen, wordt, op vertoon van hun Diploma, de gelegenheid aangeboden tot bezigtiging van de INRIGTING voor de GYMNASTIEK op de St. Pieterskerkgracht, op Vrijdag of Zaturdag 4 of 5 October 1861 des na middags tusschen 2 en 4 ure. De Commissie voor de Gymnastiekschool, Namens dezelve, P. C. LEZWIJN, Secretaris. Leiden, 1 October 1861. Diegenewelke iets te vorderen heeft van den Heer R. A. ZEEDERBERG, Med. Stud, gelieve daarvan opgave te doen vóór 15 October 1861, ten Kantore van de Heeren SCHLETTE FELIX alhier. Op Dingsdag den 15den October 1861, des voormiddags ten 10 ure, van Ver stane Panden, zoo van Juweelen, Goud, Zilver en Horologiën, als van Wollen, Lin nen en andere, zoo gemaakte als onge maakte Goederenbeleend in de maand Junij 1860. Zijnde daags vóór den Verkoopdag, des Voormiddags van 10 tot des Namiddags ten 2 ure, voor een ieder te zien. na daartoe bekomen Regterlijke magtiging.in het Meeren-Logement aan den Burg te Leidenop Za turdag 19 October 1861, bij opbod, en Zaturdag 26 October 1861 bij afslag, beide dagen des avonds ten 7 urevan Een kapitaal, hecht, sterk, weldoortim merd en keurig onderhouden HEEREN HUIS met deszelfs welaangelegden TUIN en ERVENstaande en gelegen te Ley den aan de oostzijde van het Rapenburg, tusschen de Langebrugen de Houtstraat strekkende met den Tuin tot aan de Pa pengracht, alwaar het pand een uitgang heeftalsmede eene gemeene Poort aan het Rapenburg. Bevattende het Huis keu rig behangen Zijkamer en Suite met mar meren Schoorsteenmantel voorzien en de Zijkamer met Spiegel, wit marmeren Ves tibule en Gang met kleine Zijkamer eu Suite daarnevens, Keuken met wit mar meren Vloer en Regtbank vier behangen Bovenkamers met Stookplaatsen en nog drie Bovenvertrekken, Provisiekamer, ruime Kelder, Droog- en Turfzolders en vele gemakkenalsmede Bergplaats in den Tuin en Bergplaats voor Steenkolen in de Poort; geteekend Wijk IV, N°. 593, Kadaster Sectie G. N°. 1291, groot 5 roe den 21 ellen en de Poort N°. 492, groot 37 ellen. Te aanvaarden 1 Mei 1862 en te be- zigtigen des Dingsdags en Donderdags van iedere week vóór de toewijzingdes middags van 12 tot 3 ure, mits vooraf belet vra gende. Zijnde inmiddels nadere informatiën te bekomen ten Kantore van den Notaris Mr. H. OBREEN, te Leidenaan den Ouden SingelWijk V, N°. 348, bij wien tusschen- de veiling en den afslag verhoo gingen zullen worden aangenomen. DERDE DRUK. MET PLAATJES.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3