N°. 483. Zaturdag 21 September. A°. 1861. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot president der arr.-rechtbank 'te Leiden, Mr. J. W. Schuurman, rechter in die rechtbank, (gisteren avond na het afdrukken, bij telegram daarvan berigt ontvangen). Voorts tot ridders der orde van den Ned. Leeuw de heeren A. A. van Heusden, hoogleeraar, de kap.-adj. L. van den Tol en den kap. J.. H. Meursinge; tot ridders der orde van den Eikenkroon den lsten luit. der kav. Jhr. F. A. Meyer en den Isten luit. der geuie, A. Baudtot hoogleeraren de lectoren in de taal- en letterkunde 1ste kl., Dr. J. J. den Hollander en Dr. M. P. Lindo en tot leeraar lste kl. in het handteekenenden leeraar 2de kl., F. L. Huygens, allen van de Militaire Aca demie. Nog benoemd door Z. M. tot ingenieur 2de kl., den adj.- ing. A. 3. Brevet en tot adj.-ing. den surnumerair W. J. S. J. Blom. Wij vernemen dat het leggen van den eersten steen te Zutphenvoor den aanbouw van de brug over den IJsselbe paald is op Maandag, 21 October a. s. en dat Z. M. de Ko ning aan die plegtigheid zal deelnemen. De Eerste Kamer heeft het ontwerp-adres in antwoord op de Troonrede, ten slotte onveranderd aangenomen met al- gemeene stemmen. Het zal den Koning worden aangeboden door eene commissie, aan wier hoofd zich de Voorzitter be vindt voorts de heeren leden van de commissie van redactie en eindelijk nog twee leden de heeren van Goltstein van 01- denaller en Taets van Natewisch De Kamer is tot nadere bijeenroeping gescheiden. De heer A. D. Meijer van Amsterdam heeft een eer biedige toespraak gerigt tot heeren Voorzitter en leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaalzijnde een vervolg van de toespraakeerbiedig op 27 Mei jl. aan hunne excellentiën heeren Ministers gerigt. Een en ander is thans aan de leden der Tweede Kamer toegezonden, bij het volgende adres: -«Gelieve de Achtbare Vertegenwoordiging kennis te nemen van hetgeen in den jongstleden jare 1860 voorgevallen ister zake van de noodigenuttige en allerzijds voordeelige her vorming van de Staatsloterij, en gelieve de Kamer geen loterij toetestemmentenzij ingerigt naar de grondslagenmeermalen en bepaaldelijk in den jare 1841, jegens de regering, van de zijde dier Vertegenwoordiging (immers bij een sectie verslag) kracht ig aangedrongen. «Gelieve mentot die kennisneming mijn toets intezien van het verslag der Commissie, betreffende de conferentie op 19 September 1860ter zake met mij gehouden. 'Gelieve ook de regering van dien toets kennis te nemen en als niet voorgevallen te beschouwen al hetgeen ten ge volge van het gedacht verslag mij is medegedeeld geworden, aangezien die commissie (om de zachtste uitdrukking te bezi gen) in dwaling en onkunde had verkeerd." Bedankt voor het beroep naar de Herv. gemeente te Hattem (Gelderland) door Ds. J H. Geselschap, thans te Garderen. De oudste predikant der Herv. gemeente te Zwolle Ds. H. J. Eomeny, ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw, is na een korte ongesteldheid te Leeuwarden overleden. De Kommandant van het 4de reg. inf., kolonel C. P. Winckel, is 11. Maandag te Gouda overleden. Woensdag 11. is aan den Leidschen Dam overleden, de heer J. G. G. Velthuysen, Burgemeester der gemeente Stompwijk. Dinsdag werd te Arnhem de jaarlijksche algemeene ver gadering gehouden van de Nederlandsche Gustaaf-Adolfveree- niging. Een 20tal afgevaardigden woonde deze vergadering bij. Uit het verslag van den algemeeuen secretaris en penningmeester bleek, dat de vereeniging in het laatste jaar weder in bloei is toegenomen, Zij kon nu over 300 meer beschikken dan ten vorigen jare; 40 gemeenten in Nederland, Belgie, Frankrijk, Westphalen, Rhijn-PruissenSaksen, Nassau, Beijeren, Posen, Oostenrijk, BohemeuHongarije, Stiermarken en Z. Amerika werden thans door haar ondersteund, sommigen met giften van f 200 en f 300. Des avonds werd eene openbare bijeenkomst gehouden in de Luthersche kerk. Deze bijeenkomst werd met een toespraak en gebed door ds. A. J. Schroder geopend. Daarna stelde ds. J. H. Maronier, pred. te Leiden, den aard en het doel der ver eeniging in het licht door de beantwoording der vragen: wat wil, wat doet, wat vraagt de vereeniging? Vervolgens maakte de heer P. H. Testas van Amsterdam de aanwezigen bekend met'den toestand van 12 gemeenten, thans door de ver eeniging ondersteund en beval de prot. gemeente te Napels aan aller welwillendheid aan. Voor deze gemeenten 'wé1r3"TiSL- tusschen eene collecte gehouden, die ruim f,48 heeft opgeVN LEIDSGH DAGBLAD. Dexe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels f 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels f 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cta. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 n. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 n. 9 m. Naar Haarlem 'en Amsterdam te 8 n. 26 m.; 10 n. 58m.;l u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 n. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebyt) naaT Leiden Maandag 's middags 2£ u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'smorgens te7 u. 30 m.,'smiddags te 12 u.,'snamiddags te 3 u. 45 m.. 'savonds te 8 u. 15 m.Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Riiks-Telegraaf. Werkdagen van 9—12 en van 2—7 uur. Zondag van 2—7 uur. 8poorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 7 u. 30 m.—10 u. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 unr en van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 unr; van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster van 9—4 uur.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1