N°. 472. Dingsdag 10 September. A0. 1801.. V Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot ontv. der dir. bel. te Ammer- zoden J. P. Haksteenthans te Aarle Eixtelte Aarle Eixtel F. T. C. Steinmetzte Eied; te Wijchen J. L. van Tets te Gent; te Wernhout Ch. L. de-Smet, te Veldzigt; te Veld- zigt J. P. van Dugteren, te Haarlemmermeer, en te Gelder- malsen H. de Wal, thans te Huizum. Z. M. heeft den 2den luit. A. Yerbrugh, van het 4de reg. inf., in rang en anc. overgeplaatst bij het wapen der inf. van het leger in Oost-Indie. De 2de luitenants der inf. van het leger in O. I. de Mey Mecima de Grijs, van Loenen en van Ginkel zullen den 28 dezer de reis naar Java aannemen met het te Nieuwe Diep liggende schip, Landbouwgezagvoerder P. A. Kleijnenberg. Het heeft H. M. de Koningin behaagd den heer D. J. J. Bolten, leeraar aan de Koninklijke Muziekschool en kapelmeester bij het muzijkkorps der dienstdoende schutterij te 'sHage, onder begeleiding van een zeer vleijenden brief, een gouden anker cylinder horologie ten geschenke te doen toekomen. Ter bevordering van de vrijwillige dienstneming by de reg. rijdende en veldartillerie is door den Minister van Oorlog bepaald, dat de miliciens-plaatsvervangers bij het wapen der artillerie ingedeeld, tot een vrijwillige verbindtenis bij de on derscheidene corpsen van gemeld wapen kunnen worden toe gelaten Het kamp te Milligen zal den 16den en 17den dezer wor den opgebroken en de aldaar gekampeerde troepen hun gar nizoenen rejoigneren, met uitzondering, dat van ieder batail- lon infanterie een detachement zal achterblijven om de leger plaats weder opteruimen enz., na welker afloop zy mede naar hunne garnizoenen terugkeeren. Z. E. Kardinaal Wiseman, aartsbisschop van Westmin ster, is Donderdag namiddag te Amsterdam aangekomenen heeft Vrijdag eenige merkwaardige instellingen bezocht. Hij heeft zijn intrek genomen bij den kanunnik en deken B. Hofmanen reist alleen tot herstel zijner gezondheiddie verandering van lucht vordert. Het berigt, dat de kardinaal door HH. MM. den Koning en de Koningin in een bijzon der gehoor zou zijn ontvangen, is bezijden de waarheid. Het station voor de spoorweglijn van Zutphen naar En schedé zal te Zutphen worden gevestigd, terwijl de eerste steen voor de spoorwegbrug over den IJssel door Z. M. den Ko ning zal gelegd worden. Te Groningen heeft de gemeente-secretaris Jhr. Hora Siccama, sints 50 jaar ambtenaar aldaar, in een vergadering van den Gemeenteraad blijken van erkentelijkheid ontvangen. Een landman op Texel, die langs den weg zijn pijp aan een lucifer wilde opstekenging achter een hooiberg staan, om zich voor den togt te vrijwaren en om béter te slagen, hield hij nog daarenboven zijn pet voor de brandende lucifer. De pet vloog ongelukkig in brand en hij wierp deze van zich af tegen de hooiklomp. In een oogenblik vloog ook deze in brand en in korten tijd was de hooiberg, die 22 wagens hooi bevatte, tot den grond afgebrand. De Algemeene Synode der Nederlandsche Hervormde Kerk heeft dezer dagen door tusschenkomst der classicale be sturen aan de Kerkeraden een aanschrijving gezonden t be trekkelijk de kerkelijke armverzorging, waarin zijde eenparige en getrouwe medewerking van alle kerkeraden met den mees ten ernst vraagtom de hinderpalendie de geregelde en algemeene naleving der bepalingen van het reglement voor de diaconiëu belemmeren, uit den weg te ruimen. Volgens art. 15 van het reglement kan tot het voorloopig voortduren van den abnormaleu toestand eener diaconie vergunning wor den verleendofschoon deze bepaling altoos als een over gangsbepaling moet beschouwd worden, en slechts dient, om de abnormale diaconiën van lieverlede allen tot den normalen toe stand te doen terugkeeren. Illegale, dat is onwettigemet de bepa lingen van^het reglement pverigens strijdige handelingen kunnen door de kerkelijke besturen evenwel nimmer worden gedoogd en zouden bij opzettelijke wederstreving en bepaalden onwil zelf de toepassing der bepalingen van het reglement voor kerkelijk opzigt en tucht noodzakelijk moeten maken. Om de geregelde werking van het reglement voor de diaconiën te beter te verzekerenacht de Synode het daarenboven niet zonder belangom de kerkeraden tevens optewekkendat zy tot voorkoming of afsnijdingzoo niet van allendan toch van zoodanige klachten van de zijde der burgerlijke besturen, die den schijn van billijkheid hebbenzich te naauwgezetter gedrage naar Art 7 al. 3 der Wet tot regeling van het arm bestuur en alzoo van alle wijzigingen in de huishoudelijke bepalingen omtrent de inrigting en het bestuur van hunne LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebyt) naar Leiden Maandag 's middags 2£ u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraatr'smorgens te7 u. 30 m.,'smiddags te 12 u.,'snamiddags te 3 u. 46 m.. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 7 u. 30 m.10 u. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 9-*10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Redhten en Acoijnsen dageljjks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1