Essai sur l'Histoire de la musique et des musiciens en Hollande, AAM AIRE DES DEUX MONDES, Ad vertentiën. NEDERLANDSCHE ZENDINGSVEREENIGING. Tentoonstelling* Vaderlandsche Oudheden Per Telegraaf. OFFICIEEL SIECWI. BEIIESTOIU Verkoopiug in de Stads-Bank van Lcening te Leydeu. te Alkmaar, Hfstoire Générale des divers états. 30 en 90 ets. postzegels eerst in het derde kwartaal uitgege ven. Het gebruik van postzegels is sedert verscheiden jaren gemiddeld jaarlijks toegenomen met 19 millioen. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden Dingsdag den 3 September 1861, 's namiddags ten 2 ure. Onderwerpen 1°. Beëediging en installatie der nieuw inko mende leden. 2°. Benoeming van een Wethouder. 3°. Benoe ming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 4°. Be noeming voor de navolgende Commissiënalsa. de vaste Commissiën: 2 leden voor de Commissie van Fabricage; p. een voorzitter en 2 leden voor de Commissie van Finan ciën y. 2 leden voor de Commissie belast met het ontwerpen van en herzien der plaatselijke verordeningen tegen wier over treding straf is bedreigdeen voorzitter en 2 leden voor de Commissie tot het ontwerpen van en herzien der plaat selijke verordeningen betreffende de huishouding der gemeente. b. andere Commissiëneen commissaris voor de gazfabriek p. 2 gecommitteerden tot de administratie der Vereenigde Gast en Leprooshuizeny. 2 bestuurders over het werkhuiseen lid der Gezondheids-commissie! t. een Commissie van 3 leden tot het uitbrengen van een rechtskundig advies in zake de bottingen en riemtalen van Soeterwoude. 5°. Verzoek van W. G. Schoutenom afschrijving van plaatselijke directe be lasting1861. 6°. Rekening van de gazfabriek, 1860. De Burgemeester van Leiden doet te weten dat de patent bladen,over het dienstjaar 1861 en 1862, voor al de Wijken, ter Secretarie dezer Gemeenteop vertoon der aanslag biljetten, kunnen afgehaald worden, dagelijks van des voor middags tien tot des namiddags een ure. Burgemeester en Wethouders van Leiden, doen te weten dat de inschrijving van nieuwe leerlingen op de openbare scholen voor onvermogenden zal plaats hebben van den 2 tot den 14 September e. k. in de schoollocalen in de Rijnstraat en in de Brandewijnsteeg, des voormiddags van half negen tot negen ure en des namiddags van half twee tot twee urebehalve des Zondags en des Zaturdags namiddags. Eerste Huwelijksafkondiging. Leiden den 1 Sept. 1861. Jean Andrien Longepee, jm. 36 j. en Johanna Jacoba Kelder, jd. 25 j. - Petrus Jacobus Bentzjm. 28 j. en Wilhelmina Christina Dam, jd. 22 j. - Hendrik Keereweer, Wedr. van Anna Cornelia Florisson53 j. en Maria Ouwerkerk, Wed. van Abram Jacobus Fredricus de Jong, 50 j. - Karei Leopold Koppeschaar, jm. 30 j. en Christina Theodora Tebes.jd. 24 j. - Hendrik Molenaar, jm. 24 j. en Woutertje Catharina Schip per, jd. 22 j. - Kasper Swarts, jm. 29 j. en Maria Hensen, jd. 22 j. Dingsdag 3 September 1861 des avonds ten: 8 ure. Nieuwen Rijn, Wijk VII. N°. 81. Op Dingsdag den 10den September 1861, des voormiddags ten 10 ure, van Ver stane Panden, zoo van Juweelen, Goud, Zilver en Horologiën, als van Wollen, Lin nen en andere, zoo gemaakte als onge maakte Goederenbeleend in de maand Mei 1860. Zijnde daags vóór den Verkoopdag, des Voormiddags van 10 tot des Namiddags ten 2 ure, voor een ieder te zien. VAN betrekkelijk de Belegeringen der Nederland- sche Steden gedurende den Oorlog met Spanje van het jaar 1567 tot 1576, welke geopend zal worden op 8 October 1561. De COMMISSIE voor de JaarlijJescke Viering van Alkmaars- Verlossing in 1573, die van Gemeentebesturen en bijzondere Personen reeds belangrijke toezeggingen ontvangen heeftverzoekt Bezitters van goede Afbeeldingen der Feiten en Hoofd personen en van Voorwerpen bij die fei ten gebruikt, of ter gedachtenis er van vervaardigd zoo zijwegens onbekend heid der Commissie met dit bezit, nog niet zijn uitgenoodigd haar die Voorwer pen te willen toevertrouwen en daarvan opgave te doen aan den Secretaris der Commissie, Dr. J. J. DE GELDER te Alkmaar. De Inteekening is opengesteld op: par le Professeur E. G. J. GREGOIR Memlre de V Academie Sainte-Cecile de Rome et de plusieurs socie'tés savanUt. L'ouvrage comportera le Programme suivant 1°. La Société pour l'encouragement de Part musical, depuis sa fondation. (Maatschappij tot bevordering der Toon kunst). 2°. Les concours de compositions musica- les ouverts par la société pour Pencou ragement" de Part musical. 3°. Le chant populaire et sa moralisation. 4°. La musique militaire. 5°. La musique dramatique-théatrale. 6°. Le3 fêtes musicales, festivals, concours de charet et d'harmonie. 7°. Poésies musicales hollandaises. 8°. La biographie des artistes musiciens Hollandais morts et vivants, au nom- bre de 400. L'ouvrage formera un beau volume in 4°. et sera vendu par souscriptionpour la Hollande 2 fl. La souscription sera close le 1 Septembre 1861. Après la cloture de la souscriptionl'ouvrage se vendra pour la Hollande 3 fl. (Dès aujourd'- hui on peut se procurer Je prospectus chez les principaux libraires du pays). Alom verkrijgbaar gesteld: Cet Annuaire pour 1860 vient de paraitre et forme un beau volume de prés de 900 pagesgrand formaton y trouve sous une forme précise et sure l'His toire de tous les événements qui out signalé dans chaque pays l'année 1860 le dixième de la Collection. Prix 5.50 par année pour les souscripteurs a la Re vue des Deux Mondes 3.50. GEBlt. BELINFANTE, te 's Gravenhage. KOPENHAGEN, 30 Augustus. Bij een concours van scherpschutters beeft de Koning den volgenden toast op het vaderland ingesteld: Toen ik den troon beklom, was het mijn wensch in het ge- heele Koningrijk de vrucht van den vrij heidsboom rijp te zien. Doch de tijd was daartoe nog niet gekomen; de vrucht was nog niet rijp in SleeswijkHolstein en Lauenburg gelijk in Denemarken. Is het mijn schulddat de zon die vrucht in Denemarken vroeger heeft doen rijpen dan in de overige deelen van het land Zoo lang zij niet rijp zal zijn in die overige deelenzal men haar wel aan den boom moeten laten blijven ik hoop dat de vrucht weldra in mijn geheele koningrijk tot rijpheid zal gekomen zijn. KONINGSBERGEN30 Augustus. De proclamatie van den gouverneur- generaal van Litthauen den heer Niza- noff, behelst het verhaal der onlusten te Wilnater gelegenheid van het feest dei- Unie, en toont de noodzakelijkheid aan, waarin men zich bevond om toevlugt tot de gewapende magt ,te nemen. De procla-

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3