N°. 466. üingsdag 3 September. A0. 18 Binnenlandsch Nieuws. Het heeft Z. M. den Koning behaagd, den kapitein Hooftmilitair-gouverneur van Z. K. H. Prins Alexander dei- Nederlanden, te benoemen tot officier der orde van deEikenkroon. Z. M. heeft benoemd tot procureur bij de arr.-rechtb. te Rotterdam Mr. W. Siewerts van Reesema; tot auditeur bij den schuttersraad der dd. schutterij te Maassluis W. F. Bom- blédtot onderwijzers aan de rijkskweekschool van onderwij zers te Groningen D. de Groot en F. C. Brugsma; op ver zoek eervol ontslagen als tijdelijk adj.-directeur van het rijks gesticht N°. 3 te Veenhuizen S. B. Drijber, en in zijn plaats benoemd G. J. van der Schroeff. Z. Exc. de nieuw benoemde Gouverneur-Generaal van Nederl.-Indiebaron L. A. J. W. Sloet van de Beelemet familie enz. is Zaturdag namiddag met de stoomboot Cologne van de General Steam Navigation Company naar Londen vertrokken om van daar via Southampton den 4den Septem ber 's namiddags te 1 uur zijn reis per overlandmail naar Java voorttezetten. Aan de leden der Tweede Kamer is rondgedeeld een memorie van den heer W. N. Rose, 's Lands architect, waarin hij de bezwaren wederlegtdie ingebragt worden tegen de wijze, waarop door hem de loterijzaal te 's Hage wordt hersteld. Hij doet uitkomen dat zijn oorspronkelijk plan om deze zaal tot een zaal van eere interigten, waarin alles, wat met de geschie denis van ons Vaderland zou zijn verknocht, zou wordeu op genomen door de meerderheid der commissie niet is aange nomen. Hij bestrijdt wijders het gevoelen van den heer Alber- dingk Thijm over den tijdwaarin de kap zou zijn daarge- steld, en beweert, dat ieder onpartijdige niet anders zou ge handeld hebben dan hij heeft gedaan. Bij deze memorie is een tweetal platen ter verduidelijking zijner bouwwijze gevoegd. Tot conrector te Brielle is benoemd Dr. Helderman. De jaarlijksche Algemeene Vergadering der Hollandsche Maatschappij van fraaije kunsten en wetenschappen zal op 20 September aanstaande te Amsterdam gehouden worden. Op die vergadering zullen worden uitgereikt de gouden medaillesin de Algemeene Vergadering des vorigen jaars toegekend aan den heer W. C. Knottenbelt, tb. dr. en pred. te Mijnshee- renland van Moerkerkenvoor zijn «-Geschiedenis der staat kunde van Johan de Witten aan den heer Dr. R. J. Fruin hoogleeraar te Leidenvoor zijn ^Tien jareu uit den tachtig jarigen oorlog." Behalve het verrigten der verdere gewone werkzaamheden zal op deze vergadering ook rapport worden uitgebragt door de commissieop de Algemeene vergadering des vorigen jaars benoemd, om aan den schrijver van een uitgekomen geschrift, hetwelk al-s proeve van proza een onder scheiding waardig gekeurd wordtde gouden medailleter waarde van 150, aantebieden als een eereblijk. Ook zal worden beraadslaagd op welke andere wijzedan door het uitschrijven van prijsvragen de Maatschappij de beoefening en den bloei der fraaije kunsten en wetenschappen zal trach ten te bevorderenterwijl ook zal worden overwogen of door de Vergadering een som zal aangewezen en ter beschikking gesteld worden van de voorzittende afdeeling, ter bevordering ven letterkundigen arbeid. Op de harddraverijwelke Vrijdag in de gemeente Haar lemmermeer plaats had, werd de eerste prijs, een zilveren inktkoker, behaald door het paard van den heer Meijer; de eerste premie, een hoofdstel door het paard van den heer Pruitals bijzonderheid kan hierbij worden gemeld datnaar men zegt, dit paard het vorige jaar voor f 13.verkocht is; de tweede premie, een lamp, werd behaald door het paard van dpn heer Schone. De verkoop van bezittingendoor de stad Schiedam gedaanheeft omstreeks 280,00(1 opgebragthet land in Perris is voor 150,075 gekocht door den heer Tissot te 's Hagedat in Hoogvliet door den heer Fransen van de Putte te Rotterdam, voor 126,565. Poortugaal door den heer van der Poest Clement aldaar, voor 2210; O. en N. Mathenessedoor den heer Rijnbende te Schiedam voor 1100; Nieuwland c. a. door den graaf van Bijlandtte Brussel voor 1200. In een Noord-Holl. stad had onlangs het volgende plaats. Een koopmandie dagelijks met zijn hondenwagen het boerenland bezocht, wenschte Zondags met zijn gezin een kermis te bezoeken, en dacht 't goedkoopst daartoe zyn eigen gerij te bezigenvrouw en kinderen werden in 't zondagspak gestoken en papa wandelde in den trouwrok naast de blaffende honden. Aan de poort werd hij echter aangehouden en bekeurd, omdat hij zijn wagen voor personenvervoer bezigde; om over dit punt nog wat te redetwistenbond hij 't gerij aan de leuning van de brug vasthetgeen hem een tweede bekeu- LEIDSCH 111 (ill LA Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- niers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cte. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 9 u. 42 m.; 12 n. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 ii. 9 m. NTaar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Arasterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2» u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'smorgens te7 u. 30 m 'smiddags te 12 u.,'snamiddags te 3 u.45 m.. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triëst, 6 en 22 over Marseille 9 en 25 van elke maand. Riiks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 7 u. 30 ra.10 u. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdagge 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van S1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur:Van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1