OVERHEMDEN NAAR DE MAAT, Hótel de l'Europe, Opruiming van Witte en Linnen Goederen Advertentiën. HOOGHEEMRAADSCHAP Verkoopiiig io de Stads-Bank van Leening te Leyden. Te ontbieden en Modellen te verkrijgen in het Heeren-Logemenl den Burg. Place Royale, RRUXELLES. van OOST- EN WEST-INDISCHE UITRUSTINGEN. minstens 30 pCt. beneden Fabrieksprijs. Amsterdam, Groenburgwal. ii. J. FULDALUER. Le nouveau propriétaire recommande eet Hótel particulière- ment a M. M. les Voyageurs et Families de tous les Pays, qui désirent habiter pendant leur séjour a Bruxelles un bon Hotel bien situé, ayant grands et petits appartements et une exellente Table d'Hóte. Prix modérés. L'Hótel de l'Europe est ouvert ponr l'arrivée de tous les con- vois de l'Allemagne nuit et jour. het grootste manufactureumagaziju ter wereld. Het huis, waarin dit gevestigd is, is 375 voet breed en 80 voet diep. Het is vijf verdiepingen hoog, de kelders en gewelven niet medege- rekend. Het gebouw wordt door een 20 voet breede straat in zijn geheele lengte doorsnedendaar bewegen zich ook de karren en wagens waarop de te verzenden goederen gela den worden, die met behulp van kolossale windassen, zelfs van de bovenste verdiepingen worden afgeladen. Iedere ver dieping is niet alleen ter berging van een bijzondere soort van stoffen bestemd, maar op elke bevindt zich een magazijn waar die goederen en détail worden verkocht. Het gebouw heeft 700,000 dollars gekost. Twee honderd bedienden drij ven dagelijks de zaken. Veertig portiers houden toezigt op de in- en uitgaande personen. Het kapitaal der firma bedraagt 4 millioen dollars. Voor een Amerikaansch vermogen is dit wel zoo buiten gewoon veel niet, maar het moet veel geacht wordenwanneer men weet dat eerst 17 jaar geleden, die heeren hunne zaken begonnen met een kapitaal dat nog geen 50,000 dollars bedroeg. In een particuliere correspondentie uit Yokuhama van den llden Junij wordt het volgende medegedeeld: Een paar weken geleden werd iemand die zich aldaar onder Holland- sche bescherming bevondin zijn woning aangevallen door zeven ambtenaren, vergezeld van 160 man. Het schijnt, dat de bedoelde persooneenige maanden te voreneen aanzien lijke partij koopwaren aan een inlandsch handelaar op crediet had verkocht, terwijl de termijn van betaling verloopen zijnde alle moeite om het geld te krijgen vruchteloos was. Hij riep daarom de autoriteiten te hulpdoch deze schenen zich met de zaak niet te willen inlaten. De vreemdeling verzocht toen een zijner vrienden eene kleine partij zijde van den inlandschen handelaar over te nemen, en het daar voor verschuldigd montant hem (den vreemdeling) uittebetalen op korting der rekening. Dit gebeurde doch toen de inlander had begrependat hij dus geen geld voor zijn geleverde waar zou ontvangenwerd de vreemdeling eenige uren later in zijn huis overvallen, waarbij de manschappen de zijde wegvoerden. Een ander vreemdeling dit vernomen hebbende, kwam daarop met bijstand opdagen en had het geluk hem tegen verdere be- leediging te vrijwaren. De Hollandsche consul had natuurlijk terstond een onderzoek daaromtrent ingesteld. Een paar dagen later werd het pakhuis van een ander vreemdeling, op klaar lichten dag, opengebroken en hem een partijtje koper ont roofd, waaromtrent hij het met den verkooper niet eens kon worden over den prijs. OFFICIEEL WIE UW S. Vergadering van den Gemeenteraad van LeidenDonderdag den 29 Augustus 1861, 's namiddags ten 2 ure. Onderwerpen: 1°. Adres van P. Stallinga om afschrijving van plaatselijke directe belasting 1861. - 2°. Adres van J. van der Tas en H. en J. W. Filippo, aannemer en borgen van het dempen van de Marendorpsachter- en Volmolengrachten om bij vroegere oplevering van dit werk vervroegde betaling te mogen erlangen. - 3°. Adres van H. en J. W. Filippo tot onderhandsche aanneming van het baggerwerk binnen deze gemeente. - 4°. Adressen betreffende de voortdurende afslui- ling der Duizenddraadsteeg. - 5°. Stukken betreffende de vol doening der schoten bottingen en riemtalen door de gemeente Soeterwoude. - 6°. Voordragt van Burgem. en Weth. van Haar lem tot de uitgifte in gebruik van gronden langs het Haar lemmer trek padaan A. Meyland. - 7°. Voordragt omtrent het ijken der botervaten. - 8°. Voordragt tot het indie nen van een adres aan den Koning om vrijstelling van zegel voor de registers van den Burgerlijken Stand. - 9°. Rekening van de gazfabriek 1860. Burgemeester en Wethouders van Leiden, doen te weten dat de inschrijving van nieuwe leerlingen op de openbare scholen voor onvermogenden zal plaats hebben van den 2 tot den 14 September e. k. in de schoollocalen in de Rijnstraat en in de Brandewijnsteeg, des voormiddags van half negen tot negen ure en des namiddags van half twee tot twee urebehalve des Zondags en des Zaturdags namiddags. De Ondergeteekende vraagt Ipi^ met 1° November EEN' KWEEKELING, die hem van 912 en van 13 uur behulpzaam kan zijn. Belooning naar bekwaamheid. C. J. VERMEULEN. Leiden, 28 Augustus 1861. De DIJKGRAAF van RIJNLAND brengt ter kennis van de Ingelanden van het Hoogheemraadschap, dat eropDings- dag den 3den September a. s. in het Ge- raeenlandshuis te Leidendes voormid dags ten tien ure, eene Vereenigde Ver gadering zal worden gehouden. De Dijkgraaf van Rijnland H. C. J. HOOG. Op Dingsdag den 10den September 1861, des voormiddags ten 10 ure, van Ver stane Panden, zoo van Juweelen, Goud, Zilver en Horologiën, als van Wollen, Lin nen en andere, zoo gemaakte als onge maakte Cloederenbeleend in de maand Mei 1860. Zijnde daags vóór den Verkoopdag, des Voormiddags van 10 tot des Namiddags ten 2 ure, voor een ieder te zien. Tot het nemen der maat en vertooning der nieuwste uitgekomen modellen is de Ondergeteekende aan onderstaand Hotel te ontbieden van Maandag tot en met Donderdag den 29sten dezer. De gemoedelijke overtuiging der deugdelijkheid mijner goederen als exquise bewerking derzelve hebbende, zal eerst een half jaar na de aflevering gedisponeerd worden.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3