N°. 461. woensaag zö Augustus. nr. looi. Woensdag 28 Augustus. A°. 1861 '1 Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van den Ne- derlandschen Leeuw den heer H. Weymans, referendaris bij de afd. Nationale Militie en Schutterij bij het depart, van Bin- nenlandsche Zaken. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot burgemeester der gemeente Rozenburg, J. Nolthenius van Elsbroek, onder toekenning van eervpl ontslag als burg. der gemeente Zoe- termeer. Z. M. heeft aan Mr. J. B. L. Wentholtop zijn ver zoek eervol ontslag verleend als auditeur bij den schuttersraad der dienstdoende schutterij te Rotterdamen tot auditeur bij gemelden schuttersraad benoemd Mr. H. C. Verniers van der Loeff, advocaat bg de arrondissements-rechtbank te Rotterdam. Het heeft Z. M. den Koning behaagd den heer D. C. L. Neelmeijer, hoofdonderwijzer aan Zr. Ms. school in het Loo, te benoemen tot ridder der orde van de Eikenkroon; voorts tot pred. voor de prot. gem. in Nederl. Indie Dr. A. H. C. van Leeuwen, pred. te Gapinge; tot kap. 3de kl. bij het 6de reg. inf., den lsten luit. J. P. M. Temminck en pen sioen verleend aan de kapt. J, Ekkart van het 1ste reg. inf, - De audiëntie van den Minister voor de zaken der Herv. eeredienst, zal op Donderdag 29 Augustus a. s. geen plaats hebben. Dingsdag, 3 September, 's namiddags te twee ure, zal de tegenwoordige vergadering der Staten-Generaal worden gesloten. Naar men verneemt, beeft de Minister van Financien op de in het belang van den handel en de scheepvaart door expediteurs te Lobith ingebragte bezwarenbesloten tot het afschaffen van eenige lastige en kostbare formaliteitenwaar aan de inklaringen van de zijde der rivieren waren onder worpen. Men spreekt van de opheffing der arr. rechtbank te Appingadam bij de aanstaande nieuwe rechterlijke indeeling. Wij hebben de muziek van het corps Guides uit Brussel te Haarlem gehoorden wij gelooven te mogen zeggen dat de muziekliefhebber, die in de gelegenheid was het te hooren •n die gelegenheid verzuimd heeft, daaraan verkeerd deed. Wij durven geen vergelijking maken met ons even zoo uit muntend corps der grenadiers en jagers, en laten die muziek aan bevoegde beoordeelaars over. Wij willeu ook niet spreken van de zoo volmaakte stemming der verschillende instrumen ten of van .de uitmuntende gelijkheid in de uitvoeringde roem van den kapitein-kapelmeester, de heer Bender, is te algemeen bekend'om dit niet te verwachtenhet zijn vooral de solo's, die' ons wegsleepten; ieder derzelve was het werk eens meesters. Het was vooral in het Thême varié van Le cof des Alpes (Alpenhorn)dat de verschillende Solisten ge legenheid vonden hun talent door een daverend handgeklap te zién op prijs stellen, dat vooral - het geval was met de laatste dier variatien door twee jagthoornsdoor den heer Bender op even eigenaardige als hem waardige wijze voor deze beiden geschrevenwelke dan ook Zondag avond onder luide bravo's herhaald werd, Dit stuk is iederen avond, op verzoek, op het programma gesteld. Het Allegro en de Adagio der Symphonie in sol mineur van Mozart toonden voorts, wat de uitvoering betreft, wat zulk een corps onder die leiding vermag. Het weder was niet zeer gunstig, waarom het concert de beide laatste avonden in de zaal moest plaats hebben. Het getal bezoekers, dat Zaturdag avond 660 bedroeg, beliep echter Zondag avond circa 1700. Een langdurig gesprek met der. heer Bender, gaf ons de gelegenheid van ZEd. te vernemendat bij bem het voorne men bestaat, aanstaande zomer een excursie te doen en alsdan met zijn corps de voornaamste steden van Nederland en Frank rijk en een gedeelte van Duitschland en daarbij zijn geboor teplaats in Hessen-Darmstadtte bezoeken. Maandag avond is het corps geëngageerd bij gelegenheid van het schuttersfeest te Arnhem, terwijl de heer Bender zich voorneemt, op zijn terugreis, Dingsdag of Woensdag morgen, een matinee musicale (e Dordrecht te geven, bQ zijn oude kennissenzooals bij het noemde (gemeld corp# heeft zich vroeger daar reeds laten hooren). De heer Bender roemde in hooge mate de heusche en voor komende wijze, waarop hij ontvangen en gedurende zijn ver blijf te Haarlem behandeld is geworden. - Na afloop van ieder concert werd de Brabanponne gevraagd die telkens gespeeld dadelijk door het Wien Neêrlandsch bloed gevolgd werden als het ware daarmede hand aan hand gingen. 1 1 Ingezonden M.IIISCII DAfiBLA» Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per jrast/2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor elke» regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 ra.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2£ u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te 7 u. 30 m., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 ra., '«avonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triëst, 6 en 22over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 7 u. 30 m.10 ti. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9i unv. _Van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1