Buitenlandsch Nieuws. over een verzoek tot afschaffing of vermindering van den tijd der Kermis. Een der raadsleden wenschte in het belang der gezondheid en zedelijkheid van de ingezetenen, dat ofschoon voor dit jaar geen beslissing kan worden genomen toch het eollegie van dagelijksch bestuur dat verzoek in overweging neemten eenig gewigt hecht aan het verzoek om de vergun ning, aan tappers verleend, om na gezetten tijd te mogen tap pen in te trekkendaar het verleenen van dit verlof van het Bestuur afhangt. De Burgemeester zegtdat hij ook persoonlijk tegen die vergunning is, maar dat het hoofd der politie daarop is gehoord en de vergunning niet zonder rijp beraad wordt verleendaangezien daarmede het belang niet van enkele, maar van vele ingezetenen zamen- hangt. Ten aanzien van het misdrijf van opligtingwaarvoor Gerrit Geurts te Arnhem terecht staatdeelen we nog het volgende mede: Toen door eenige pachters aangedrongen werd op het bewijs dat hij werkelijk tot die verpachtingen bevoegd washeeft hij een onderhandsche volmagt op zegel doen schrijven en die met den naam van D. W. F. van Brienen onderteekend. Dat niemand anders dan hij die naamteekening daarop heeft ge plaatstofschoon hij ze aanvankelijk met rood lak bedekte, is door het onderzoek der deskundigen volledig bewezen. Door zulke manoeuvres heeft hij getracht den pachters vertrouwen inteboezemen en weten te bewegenhem grootere of kleinere sommen te betalen om die later met den pachtschat te ver rekenen. Zoo beeft Balgoyen uit Varik hem tot ruim f 2000 gegeven en zekere van den Anker zelfs het eenige hem toe- behoorende effect te gelde gemaakt en met andere reeds vroe ger gegevene gelden hem tot 1192,85 verstrekt. Intusschen geraakte Geurts in de gevangenis te Tiel, wegens eeD ver oordeeling ter zake van mishandeling, en nu begonnen de pachters achterdocht te krijgen. Twee hunner zijn daarop naar 's Hage gereisd en zoo is het geheele stelsel van bedrog en opligting aan het licht gekomen. Bij zijn arrestatie heeft hij aan Balgoyen in bewaring gegeven een portefeuille, welke door den rechter-commissaris in zijn tegenwoordigheid is ge opend en gebleken te bevatten alle de pachtcontracten en ook de valschelijk vervaardigde volmagt. Bij de instructie heeft Geurts allerlei listen gebezigdom den rechter op een dwaal spoor te brengen. Eerst heette het alles een grap, doch latei- beweerde hij deugdelijk tot de verpachting bevoegd te zijn en daartoe in staat gesteld door twee heerenwier namen hij zich bij eede verbonden had niet te zullen noemen. In de openbare terechtzitting heeft hij dit laatste systema trachten voltehouden en eindelijk opgegevendat een dier heerende heer Alstorphius Grevelinkinspecteur van politie, zou zijn. De heer Mr. J. F. Pringle, advocaat-generaal, heeft geëischt schuldigverklaring en veroordeeld tot een tuchthuisstraf van zeven jaren en vijf geldboetente zamen tot een bedrag van f 225. Het Hof zal 5 September uitspraak doen. De vacantietijd der kadetten van de Koninklijke mili taire academie te Breda den 7den der volgende maand geëin digd zijndezoo zullen zij alsdan op dien dag weder bij ge melde inrigting tegenwoordig zijn. De nieuw benoemde kadets, ten getale van 64, zullen den 4den en 5den der volgende maand bij de academie in dienst gestelddie van de wapens der infanterie en kavallerie den 5den en die van de wapens der artillerie en genie den 5den September a. s. Tijdens den jongsten watersnood hebben door de amb tenaren ter provinciale griffie van Noord-Braband vele bui tengewone werkzaamheden verrigt hun door de Commissaris des Konings bij die gelegenheid opgedragen. Door die amb tenaren werd een adres ingediend om daarvoor eene buitenge wone toelage te erlangen 't welk door Gedeputeerde Staten werd ondersteund maar door den Minister van Binnenland- sche Zaken afgewezen. De, Commissaris des Konings heeft thans uit eigen beurs aan die ambtenaren eene gratificatie geschonken. De commissie voor de loterij var. voorwerpen der ng- verheidstentoonstelling te Haarlem heeft ook voor die lotery aangekocht al de wollen dekens, door de fabriekanten J. J. Hoogeboom en Zoon te Leiden ingezonden en tentoongesteld. Een gealimenteerde in het stedelijk Oude Mannenhuis te Breda, ongeveer 80 jaren oud, heeft dezer dagen in ge zelschap van jeugdiger personen de reis van Breda naar Ke velaar, gelegen op de Pruissische grenzen, te voet afgelegd. De afstand is 64 uren heen en terug. Wij vernemendat de algemeene Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente heeft besloten aan de vyf ledendie zich belast hebben met het ontwerpen van een nieuw reglement op het beheer der kerkelijke goederen van die gemeente, te verzoeken om wel in overweging te nemen, welke kracht eu invloed het Koninklijk besluit van Julij 1820 nog heden ten dage kan worden toegekend [bij het invoeren vau het goed gekeurde reglement. Beroepen bij de Hervormde gemeente te Heeg Ds. H. J. P. van der Linden, te Huizen, die dit beroep heeft aan genomen. De Gemeenteraad van Leiden heeft een huis op de Breedestraat tegenover het Stadhuis aangekocht, ten einde aldaar met 1 November aanstaande te openen een meisjesschool voor meer uitgebreid lager onderwijs tegen een schoolgeld van 60. Vrijdag 11. heeft de arrond.-rechtbank uitspraak gedaan in zake van den jongenheer H. tegen den jongenheer S., be schuldigd van het moedwillig toebrengen van slagen aan eerst genoemde, waarvan bloedstorting het gevolg is geweest. Het O. M. eischte schuldigverklaring aan bovengenoemd feit en veroordeeling tot een gevangenisstraf voor den tijd van zes dagen met een boete van 25 gulden en de kosten van dit geding. Als verdediger van den jeugdigen beklaagde trad óp Mr. H. A. Neeb, die zijn verdediging grootendeels staafde op grond van zijn jeugdige jaren. De Regtbank heeft conform den eischhem veroordeeld tot een gevangenisstraf van 6 dagen en een geldboete vau 3 gulden. Een regeringstelegram uit Buitenzorg op Java, 14 July 1861, luidt: *geea bijzonder nieuws. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Zatur- dag des namiddags te 5 uur 58°, des avonds te 8 uur 59°, te 10 uur 58°. - Zondag morgen te 6 uur 60°, te 8 uur 61', te 12 uur 64°, 's namiddags te 2 uur 66°, te 5 uur 66°, te 8 uur 64°, te 10 uur 60°. Heden Maandag morgen te 6 uur 58°, te 8 uur 62°, te 12 uur 67°, 's namiddags te 2 uur 67° en te 4 uur 64°. Omtrent de viering van het Napoleons-feest te Rome verneemt men nog, dat de kardinaal Antonelli en Mgr. Sac- coni en Paccupietra het gastmaal, door den graaf de Goyon aangebodenhebben bijgewoond. De generaal bragt een toast uit op den Paus en de kardinaal Antonelli op den Keizer. Frans II heeft de generaal de Goyonter gelegenheid van het feest, zijn gelukwenschingen doen overbrengen. De generaal heeft den voormaligen Koning den volgenden dagnamens zijn souverein, dank betuigd. De kardinalen Santucci 75, en Piccolimini 66 jaren oud zijn dezer dagen overleden. De baron Bicasoli is voornemens om aan de kabinetten van Europa een uitgebreide circulaire te doen toekomen waarin hij alles mededeelt wat te Röme met pater Giacome, biechtvader van graaf Cavour, is voorgevallen. Bij deze circu laire zqn 4 brieven als bijlagen gevoegd. De Engelschen ontschepen iederen dag troepen op Ita- liaansch grondgebied en schepen die des avonds weder in. Aan Cialdini hebben zij een halve batterij getrokken geschut met de noodige ammunitie gegeven, tot wapening der batterij van St. Elme. Oostenrijk moet zich over een en ander zeer bezorgd maken en bereids de noodige ophelderingen aan de Engelsche regering gevraagd hebben. De Fransche regering heeft dat ook gedaan. De gordel in der tijd aan Heman aangebodenkort na zijn gevecht met Sayers om het kampioenschap van Engeland is dezer dagen in het openbaar verkocht eu heeft opgebragt 51 guinjes, de prijs voor den gordel in dien tijd betaald, ia 100 guinjes; er is ruim 50 oneen zilver tot vervaardiging er - n,.,

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 2