N°. 459. Maandag 26 Augustus. A0. 1861 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95 en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prjjs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 n. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 n. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58m.;l u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 6 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2| u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de LakenhalKatoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 30 m.'a middags te 12 u., 'a namiddags te 3 u. 45 u., 'savonds te 8 u. 16 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1; over Triëst, 6; over Marseille, 9 van elke maand. Rijks-Telegraaf.Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 7 u. 30 m.10 u. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente'Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Men meldt uit Goes, dat Z. M. de Koning heeft benoemd tot ridder van den Eikenkroon de heer P. Thielings, R. K. past. aldaar. Z. K. H. Prins Frederik wordt a. s. Dingsdag van Ber lijn in de residentie terug verwacht. Z. K. H. Prins Alexander is heden morgen te 10-J- ure uit de residentie naar het Loo vertrokkenten einde zich mor gen bij gelegenheid van HD. verjaardag, bij zijn Koninklijke ouders te bevinden. Woensdag morgenterwijl de troepen reeds met de exer citiën hadden aangevangen, ontlastte zich boven het kamp van Milligen een hevige onweersbui. Z. M. kwam reeds te zes ure in het kamp aan en nam de troepen in oogenschouw. Zondag zal bij gelegenheid der verjaring van prins Alexander groote wapenschouwing in het kamp plaats hebben en des avonds in het Park op het Loo illuminatie en vuurwerk wor den ontstokenterwijl de muziek van het regement grenadiers en jagers zich aldaar zal laten hooren. De heer E. J. Visser is als minste inschrijver door het Departement van Oorlog de aanneming toegekend van den opbouw der door brand vernielde kazerne te Leeuwarden voor 165,982. De schout bij nacht Wipff, kommaudant der Marine te Vlissingen is tot grootkruis, en zijn adjudaut, den luit. ter zee lste klasse Kroeff tot officier der Tupiscbe orde van Nischa» Iftikar benoemd. In de Staats-Couraut van 16 dezer komtvan wege het Ministerie van Buitenlandsche zakende kennisgeving voor, dat door de regering met die van Frankrijk schikkin gen zijn beraamd, ten gevolge waarvan de reizigers van beide rijken vrijelijk over en weder kunnen reizen zonder zich van een buitenlandsch paspoort behoeven te voorzien, wordende, ten einde onaangename vergissingen te voorkomen, de reizigers aanbevolenzich van een of ander stuk te voorzienwaaruit hnn identiteit des noodig kan worden bewezen. De Staatsraad-Commissaris des Konings in deze provin cie heeft de gemeentebesturen naar den inhoud van be doelde kennisgeving verwezen en hen, ingevolge daartoe van den Minister van Buitenl. Zaken bekomen mededeeling, ver zocht, om daaraan zooveel noodig in hunne gemeenten meer algemeene bekendheid te doen gevenmet mededeeling teven# dat, indien, niettegenstaande bovenbedoelde bepaling, iemand mogt verlangen om in het bezit van een door het Fransche gezantschap alhier geviseerd Nederl.-buitenlandsch paspoort te worden gesteldzulks zal worden toegestaan', mits daarvoor dezelfde rechten worden betaaldwelke ter dier zake tot dus verre geheven zijn. Overigens komt het den Commissaris des Konings, naar aanleiding van het slot van de in het hoofd dezer vermelde aankondiging, voor, dat aan degenen, welke geen andere bewijzen huner identiteit bezitten, zoude kunnen worden aangeraden, om zich van een binnenlandsch paspoort te voorzien. Bij beschikking van den Minister van Justitie is in getrokken de verplaatsing van den rijksveldwachter A. de Rooy van Leiden naar Nieuwersluis, en aangesteld tot rijksveldwachter der 3de klasse standplaats BeverwijkJ. H. Teevengepas- porteerd sergeant van het corps Mariniers, ridder der Militaire Willemsorde, 4de klasse, wonende te Leiden. Donderdag 11. stond voor het Provinciaal Gerechtshof van Gelderland terecht Gerrit Geurts, tabaksplanter teVarik, beschuldigd van valschheid in geschriften en opligting. Hij was ruim 11 jaren geleden huisknecht bij den baron van Brienen te 's Hage en gaf hoog op van de gunstwaarin hij nog bij den baron stoud, ofschoon deze hem ter naauwernood rneer kende. Eenigen tijd later gaf hij voor, dat de baron van den heer Gevers van Endegeesldie ongelukken in zijn fortuin zou gehad hebbenhet kasteel Endegeest onder Oegst- geest met uitgestrekte landerijen eu boerenplaatsen voor 400,000 had gekocht, en hij daarover als rentmeester was aangesteldmet last. en volmagt om de boerenplaatsen en landerijen te verpachten. Zoo verpachtte hij aan zekeren Bal- goijeu het kasteel met de meubelen en 200 bunders wei- en bouwland; voorts aan verschillende andere personen belang rijke landerijen en boerenplaatsen op zeer voordeelige voor waarden o. a. aan zekeren Koedam te Ophemert de hofstede Spoorzigt onder Sassenheim. Die landerijen had de baron v. Brie nen van zijn neef, den baron v. Wijkerslooth bisschop van Curium geërfd en werdeu zelfs zonder betaling in gebruik gegeven, mits Koedam het opzigt over de stoeterij van den Baron van Brienen te 's Hage op zich nam. Van alle deze verpachtingen zijn door den beschuldigde formele pachtcontracten in duplo op zegel met aanhaling van de kadastrale nummers der verpachte lan derijen opgemaakt en geteekend. Hij hield die echter onder

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1