i\°. 458. Zaturdag 24 Augustus. A\ 18t>K Binnenlandsch Nieuws. IIIftSCH DAGBLAIt. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- eu Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, eD franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eikei regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2» u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te7 u. 30 m 'smiddags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m.. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1; over Triëst, 6; over Marseille, 9 van elke maand. RirAis-Telegraaf. Werkdagen van 9—12 en van 27 uur. Zondag van 2—7 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 7 u. 30 ra.10 u. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, O ingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 9—10 uur. Kaaï.cor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag eu Donderdag vau 9—2 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. de Koning heeft 11, Maandag in het kamp van Milligen den generaal van Geen benoemd tot grootkruis der orde van den Eikenkroon. Woensdag namiddag te half 4 ure, kwam H. M. de Koningin met gevolg Apeldoorn door, en werd aan het pa leis het Loo door Z. M, den Koning opgewacht en naar de voor H. M. bestemde appartementen geleid. De Gemeenteraad van Botterdam heeft tot directeur der gemeentewerken benoemd den heer C. B. van der Takhoofd- opzigter bij de Rijnspoorweg-maatschappij. Burgemeester en Wethouders van Rotterdam hebben aan den Gemeenteraad een rapport ingediendbetreffende den afvoer van fecale stoffen, even als het meteor- en menage water voor riolen welke in de openbare straten zouden wor den gelegd, afvloeijende naar de rivier of naar het water der havens of grachten en een daarmede gepaard plan om drink water door ijzeren buizen aantevoeren. De Gemeenteraad van Purmerend heeft tot gemeente raad benoemd de heer A. Wildschut van Amsterdam. Dingsdag 11. had te Groningen de réunie plaats van de leden der Groninger en Franeker studenten-compagnie van 1830 en 1831. Zij werd ten 8 ure 's avonds met een toespraak geopend door Ds. A. Rutgers van der Loeff van Leiden. - Woensdag had er een matinee musicale en daarna een feest maaltijd plaats. Overigens zou op dien dag en den volgenden muziek op onderscheidene plaatsen de feestelijke réunie ver aangenamen. Aan de rijkskweekschool tot opleiding van onderwijzers te Groningen aan welke de lessen weldra een aanvang zul len nemenkan een zeker aantal jongelieden worden geplaatst ten einde aldaar op kosten van het rijk hunne opleiding tot hulponderwijzer te ontvangen. De leermiddelen worden koste loos aan de kinderen verstrekt. Zoodra het opterigten gebouw gereed zal zijn, genieten zij daarin vrije kost, inwoning en bewassching. In afwachting daarvan zal hun een rijkstoelage vau f 250 sjaars worden toegekend, ten einde zich, onder goedkeuring van den directeur der kweekschool, kost, inwo^ ning en bewassching binnen de gemeente Groningen te ver schaffen. Donderdag middag is het muziekcorps der Guides uit Brussel te Haarlem aangekomen. De feestcommissie bevond zich aan het station ten einde het corps feestelijk te ont vangen, waartoe zich mede de muziek der stedelijke schutterij op het statinos-plein bevond. Na het spelen van eenige stuk ken, geleidde de feestcommissie de leden van genoemd mu ziekcorps naar de voor hun bestemde logementen. Heden morgen en Zondag zullen de militaire concerten van genoemd corps in den Hertenkamp plaats hebben. Zoo zal Zondag avond den 25sten Aug., met het afscheidsconcert der Guides, de reeks der feesten worden beslotenwelke aldaar, ter gelegen heid der Algemeene Nationale Tentoonstelling van Nijverheid zijn gegeven. Gelijk het krachtig en schoone Oostenrijksche muziekcorps uit Mainzde geboorte begroette der feesten te Haarlem, zoo zal de uitvaart worden opgeluisterd door een der meest be« roemde muziekcopsen van Europa, dat der Guides uit Brussel; en zal een waardig slot worden gegeven aan de vele en be langrijke feestenwelke in de laatst verloopen twee maanden binnen Haarlem zijn gevierd. De Nijverheids-tentoonstelling wordt Zondag 25 Augustus op eenvoudige wijze gesloten. De tweede prijs van 100 frs. benevens de inleggelden bij den te Antwerpen gehouden wedstrijd, door alle natiën,uit geloofd, voor den strijd van gigs met 4 riemen, is behaald door de Johanna Susanna van de Roei- en Zeilvereeniging de Maas, te Rotterdam. Uit Peize meldt men van 15 dezer, dat, terwijl deland- bouwer H. E. en zijn dochter op het land bezig waren haver- schoven te binden, de dochter plotseling uitriep: daar steekt mij een ding in de hand! De vader onderzocht dadelijk de schoof, die zij op wilde binden, vond daarin een dikke adder en sloeg die dood. Dadelijk ging hij met 2ijn dochter, wier hand zeer pijnlijk werd en geducht opzwol, naar een persoon die den arm bezette bij den elleboog, tot welke hoogte het venijn en de opzwelling reeds waren gevorderd. Dadelijk hield de zwelling op, hetgeen zeker zeer bevreemdend is. De Thermometer van Fahrenheit tcekende alhier Donder dag des namiddags te 5 uur 67°, des avonds te 8 uur 59°, te 10 uur 58°. Heden Vrijdag 's morgens te 6 uur 60°, te 8 uur 62°, te 12 uur 65°, des namiddags te 2 uur 67°, en te 4 uur 67°.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1